Darmowa dostawa nawet od 89 zł
Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.
-
Dla psa
-
Karma dla psa
-
Akcesoria dla psów
- Pojemniki i woreczki na psie odchody
- Miski dla psa
- Saszetki na przysmaki
- Legowisko dla psa
- Pozostałe akcesoria dla psa
- Transportery, torby i klatki dla psa
- Akcesoria samochodowe dla psa
- Szelki dla psa
- Obroże dla psa
- Kaganiec dla psa
- Akcesoria do biegania z psem
- Smycze dla psa
- Ubranka dla psów
-
Pielęgnacja psa
- Zabawki dla psa
- Lutowe promocje dla psa
-
Karma dla psa
-
Dla kota
-
Dla małych ssaków
-
Pokarmy dla małych ssaków
- Karma dla szczura
- Karma dla szynszyli
- Karma dla świnki morskiej / kawii
- Karma dla jeża
- Karma dla wiewiórek
- Przysmaki i kolby dla gryzoni
- Przysmaki i kolby dla królika
- Przysmaki dla fretki
- Siano dla królika, chomika i gryzoni
- Karma dla chomika
- Karma dla fretki
- Karma dla koszatniczki
- Karma dla królika
- Karma dla myszoskoczka
- Karma dla myszy
- Witaminy i odżywki dla gryzoni
-
Akcesoria dla małych ssaków
- Klatka dla gryzoni
- Klatka dla królika
- Klatka dla fretki
- Zabawki dla królika, chomika i innych gryzoni
- Wyposażenie klatki dla królika, chomika i innych gryzoni
- Transporter dla chomika, królika, świnki morskiej i innych gryzoni
- Smycze, szelki i obroże dla gryzoni
- Podłoża, ściółki i trociny dla chomika i innych gryzoni
- Pielęgnacja małych ssaków
- Lutowe promocje dla małych ssaków
-
Pokarmy dla małych ssaków
-
Dla ptaków
- Promocje
- Blog
- Sklepy stacjonarne
- Kontakt
Czego dziś szukasz?
Tabletki na odrobaczanie psa
Inwazje pasożytnicze to powszechna przyczyna psich problemów zdrowotnych. Choć robaki jelitowe nie są widoczne gołym okiem, mogą doprowadzić do spustoszenia w organizmie czworonogów. Aby twój pies cieszył się zawsze doskonałą kondycją, powinieneś więc zadbać o zabezpieczenie go przed pasożytami wewnętrznymi. Regularne odrobaczanie psa to jeden z najważniejszych zabiegów profilaktycznych, które pomagają zapewnić zwierzakom zdrowie i świetne samopoczucie. W sklepie zoologicznym Kakadu Zoo znajdziesz skuteczne i bezpieczne tabletki na odrobaczanie psa.
DRONTAL TABLETKI NA PASOŻYTY DLA PSA
Tabletki/kostki na odrobaczanie psa
Brak w magazynie: Powiadom
Jeśli chcesz, możemy wysłać powiadomienie gdy towar ponownie będzie dostępny w naszym sklepie.
Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.
8IN1 VITALITY DROŻDŻE PIWNE W TABLETKACH DLA PSA
Tabletki z drożdżami piwnymi dla psów wszystkich ras
Brak w magazynie: Powiadom
Jeśli chcesz, możemy wysłać powiadomienie gdy towar ponownie będzie dostępny w naszym sklepie.
Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.
INPAR TABLETKI NA PASOŻYTY DLA PSA
Tabletki na odrobaczanie psa
Brak w magazynie: Powiadom
Jeśli chcesz, możemy wysłać powiadomienie gdy towar ponownie będzie dostępny w naszym sklepie.
Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.
Robaki u psa - objawy i skutki
Robaki jelitowe mogą znacząco zmącić psi spokój. Pasożyty i ich jaja są szeroko rozpowszechnione w środowisku, przez co na kontakt z nimi narażony jest właściwie każdy pies. Do najczęściej spotykanych psich pasożytów wewnętrznych należą glisty, tasiemce, tęgoryjce, włosogłówki, giardie. Psy zarażają się robakami na różne sposoby - zarówno w sposób bezpośredni, jak i pośredni. Najczęściej trafiają one do organizmu zwierzaków poprzez zjedzenie ich jaj lub żywicieli pośrednich. Niebezpieczne dla psów jest również spożywanie surowego mięsa z niepewnych źródeł. Wektorami tasiemców są pchły, czasami więc obecność tych krwiopijnych owadów może skutkować rozwojem tasiemczycy. Szczeniaczek może natomiast zarazić się pasożytami bezpośrednio od matki - drogą śródmaciczną lub laktogenną. Szczególnie narażone na zarażenie pasożytami wewnętrznymi są psy przebywające w skupiskach oraz mające skłonność do penetrowania wszystkich zakamarków i zjadania odchodów.
Inwazja pasożytów wewnętrznych stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia psów. Robaki bytujące w przewodzie pokarmowym mogą pozbawić psa cennych substancji odżywczych, uszkodzić w sposób mechaniczny i chemiczny błonę śluzową jelit, upośledzić wchłanianie pokarmu i wydzielać szkodliwe toksyny. Dodatkowo czasami atakują one również inne organy (np. wątrobę) i zaburzają ich funkcjonowanie. Lista objawów, jakie mogą towarzyszyć robaczycom, jest więc bardzo długa. W przypadku zarażenia pasożytami wewnętrznymi u psa często można zaobserwować m.in.: utratę apetytu, wymioty, biegunki, osłabienie, nadmierne wypadanie sierści i pogorszenie stanu okrywy włosowej, zaburzenia neurologiczne, kaszel. U szczeniąt masowe inwazje pasożytnicze mogą doprowadzić do ciężkiej anemii, znacznego osłabienia i problemów rozwojowych. Czasami jednak obecność pasożytów w organizmie nie daje długo żadnych widocznych objawów - co wcale nie oznacza, że nie wywierają one negatywnego wpływu na zdrowie czworonoga.
Tabletki na odrobaczanie psa - działanie
Okresowe odrobaczanie psa to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej. Jest ono istotne dla zwierząt w każdym wieku zarówno młodych, jak i dorosłych czy starszych. W asortymencie sklepu zoologicznego Kakadu Zoo znajdują się skuteczne środki na odrobaczenie w atrakcyjnych cenach. Kategoria ta obejmuje sprawdzone tabletki bezpieczne dla zdrowia zwierząt, które nie wpływają negatywnie na organizm czworonoga i rzadko wywołują działania niepożądane. Znajdziesz w naszym sklepie tabletki na robaki dla psa o szerokim spektrum działania - zwalczające wszystkie najpopularniejsze pasożyty u czworonogów. Uniwersalne produkty doskonale sprawdzają się w terapii infestacji mieszanych - nie jest więc konieczne wcześniejsze badanie zwierzaka pod kątem rodzaju występującego u niego pasożytów.
Oferujemy preparaty znanych marek przeznaczone dla psów wszystkich ras. Głównymi substancjami czynnymi w takich produktach są m.in. fenbendazol, embonian pyrantelu, prazikwantel. Składniki te wykazują wysoką aktywność przeciwrobaczą - powodują śmierć dojrzałych i larwalnych form pasożytów, uniemożliwiając im dalszy rozwój. Środki tego typu, w odróżnieniu od leków, dostępne są bez recepty. Każdy opiekun czworonoga może więc przeprowadzić odrobaczanie swojego podopiecznego samodzielnie w zaciszu domowym. Produkty na odrobaczanie psów mogą być wykorzystywane zarówno w celach profilaktycznych (u zwierząt bez widocznych objawów robaczycy), jak i terapeutycznych (w leczeniu chorób pasożytniczych). Cały zabieg odrobaczania jest praktycznie bezinwazyjny. Tabletki na odrobaczenie psa są łatwe i wygodne w podawaniu - można je rozkruszyć, wymieszać z pokarmem lub ukryć w smakołyku. Z myślą o szczególnie wymagających czworonogach opracowano również produkty o atrakcyjnej formie (np. kostek), które są chętnie zjadane przez większość psiaków. Ich stosowanie nie wymaga wprowadzania żadnych modyfikacji w diecie psa. Do skutecznego odrobaczenia pupila najczęściej wystarczające jest jednorazowe podanie wybranego preparatu.
Jak odrobaczyć psa?
Odrobaczanie psa należy przeprowadzać u swojego pupila regularnie przynajmniej raz na kwartał. U psów spędzających dużo czasu bez nadzoru, przebywających w dużych skupiskach lub mieszkających z osobami o osłabionej odporności niezbędne może okazać się jednak wykonywanie tego zabiegu nawet co miesiąc. Podanie tabletek na odrobaczenie psa zalecane jest także u szczeniaków przed planowymi szczepieniami. W przypadku młodych psów odrobaczanie wykonuje się najczęściej w 2., 4. i 6. tygodniu życia, a następnie po ukończeniu przez nie 3. miesiąca. Należy odrobaczać również suczki przed planowanym kryciem.
U psów przewlekle chorych lub znacznie osłabionych stosowanie środków na odrobaczanie należy skonsultować z weterynarzem. Pamiętaj, by dostosować dawkowanie produktu do wielkości i wagi twojego pupila. Sprawdź, jaka dawka preparatu rekomendowana jest na 1 kg masy ciała psa. Podawaj tabletki zawsze zgodnie z zaleceniami producenta lub według wskazań lekarza weterynarii. Niektóre dostępne produkty nie nadają się do stosowania u ciężarnych suczek oraz szczeniąt - upewnij się więc, czy możesz podać je swojemu podopiecznemu.
Aby zwiększyć efektywność odrobaczania, trzeba pamiętać także o dokładnym oczyszczeniu środowiska psa i wyeliminowaniu pasożytów zewnętrznych, które mogą być żywicielami pośrednimi robaków jelitowych. W domach zamieszkiwanych przez wiele zwierząt należy przeprowadzić odrobaczanie u wszystkich podopiecznych w tym samym czasie. W przypadku silnych inwazji konieczne może być kilkakrotne podanie produktu, dlatego w takiej sytuacji odrobaczanie powinno być prowadzone pod kontrolą lekarza weterynarii.