Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena
Wielkość zwierzęcia
Wiek zwierzęcia

Tabletki na odrobaczanie psa

Inwazje pasożytnicze to powszechna przyczyna psich problemów zdrowotnych. Choć robaki jelitowe nie są widoczne gołym okiem, mogą doprowadzić do spustoszenia w organizmie czworonogów. Aby twój pies cieszył się zawsze doskonałą kondycją, powinieneś więc zadbać o zabezpieczenie go przed pasożytami wewnętrznymi. Regularne odrobaczanie psa to jeden z najważniejszych zabiegów profilaktycznych, które pomagają zapewnić zwierzakom zdrowie i świetne samopoczucie. W sklepie zoologicznym Kakadu Zoo znajdziesz skuteczne i bezpieczne tabletki na odrobaczanie psa

Tabletki na odrobaczanie psa

73,99 zł

Brak w magazynie: Powiadom

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Tabletki/kostki na odrobaczanie psa

33,99 zł

Brak w magazynie: Powiadom

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Tabletki z drożdżami piwnymi dla psów wszystkich ras

20,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Tabletki na odrobaczanie psa

22,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Robaki u psa - objawy i skutki

Robaki jelitowe mogą znacząco zmącić psi spokój. Pasożyty i ich jaja są szeroko rozpowszechnione w środowisku, przez co na kontakt z nimi narażony jest właściwie każdy pies. Do najczęściej spotykanych psich pasożytów wewnętrznych należą glisty, tasiemce, tęgoryjce, włosogłówki, giardie. Psy zarażają się robakami na różne sposoby - zarówno w sposób bezpośredni, jak i pośredni. Najczęściej trafiają one do organizmu zwierzaków poprzez zjedzenie ich jaj lub żywicieli pośrednich. Niebezpieczne dla psów jest również spożywanie surowego mięsa z niepewnych źródeł. Wektorami tasiemców są pchły, czasami więc obecność tych krwiopijnych owadów może skutkować rozwojem tasiemczycy. Szczeniaczek może natomiast zarazić się pasożytami bezpośrednio od matki - drogą śródmaciczną lub laktogenną. Szczególnie narażone na zarażenie pasożytami wewnętrznymi są psy przebywające w skupiskach oraz mające skłonność do penetrowania wszystkich zakamarków i zjadania odchodów.

Inwazja pasożytów wewnętrznych stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia psów. Robaki bytujące w przewodzie pokarmowym mogą pozbawić psa cennych substancji odżywczych, uszkodzić w sposób mechaniczny i chemiczny błonę śluzową jelit, upośledzić wchłanianie pokarmu i wydzielać szkodliwe toksyny. Dodatkowo czasami atakują one również inne organy (np. wątrobę) i zaburzają ich funkcjonowanie. Lista objawów, jakie mogą towarzyszyć robaczycom, jest więc bardzo długa. W przypadku zarażenia pasożytami wewnętrznymi u psa często można zaobserwować m.in.: utratę apetytu, wymioty, biegunki, osłabienie, nadmierne wypadanie sierści i pogorszenie stanu okrywy włosowej, zaburzenia neurologiczne, kaszel. U szczeniąt masowe inwazje pasożytnicze mogą doprowadzić do ciężkiej anemii, znacznego osłabienia i problemów rozwojowych. Czasami jednak obecność pasożytów w organizmie nie daje długo żadnych widocznych objawów - co wcale nie oznacza, że nie wywierają one negatywnego wpływu na zdrowie czworonoga.

Tabletki na odrobaczanie psa - działanie

Okresowe odrobaczanie psa to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej. Jest ono istotne dla zwierząt w każdym wieku zarówno młodych, jak i dorosłych czy starszych. W asortymencie sklepu zoologicznego Kakadu Zoo znajdują się skuteczne środki na odrobaczenie w atrakcyjnych cenach. Kategoria ta obejmuje sprawdzone tabletki bezpieczne dla zdrowia zwierząt, które nie wpływają negatywnie na organizm czworonoga i rzadko wywołują działania niepożądane. Znajdziesz w naszym sklepie tabletki na robaki dla psa o szerokim spektrum działania - zwalczające wszystkie najpopularniejsze pasożyty u czworonogów. Uniwersalne produkty doskonale sprawdzają się w terapii infestacji mieszanych - nie jest więc konieczne wcześniejsze badanie zwierzaka pod kątem rodzaju występującego u niego pasożytów.

Oferujemy preparaty znanych marek przeznaczone dla psów wszystkich ras. Głównymi substancjami czynnymi w takich produktach są m.in. fenbendazol, embonian pyrantelu, prazikwantel. Składniki te wykazują wysoką aktywność przeciwrobaczą - powodują śmierć dojrzałych i larwalnych form pasożytów, uniemożliwiając im dalszy rozwój. Środki tego typu, w odróżnieniu od leków, dostępne są bez recepty. Każdy opiekun czworonoga może więc przeprowadzić odrobaczanie swojego podopiecznego samodzielnie w zaciszu domowym. Produkty na odrobaczanie psów mogą być wykorzystywane zarówno w celach profilaktycznych (u zwierząt bez widocznych objawów robaczycy), jak i terapeutycznych (w leczeniu chorób pasożytniczych). Cały zabieg odrobaczania jest praktycznie bezinwazyjny. Tabletki na odrobaczenie psa są łatwe i wygodne w podawaniu - można je rozkruszyć, wymieszać z pokarmem lub ukryć w smakołyku. Z myślą o szczególnie wymagających czworonogach opracowano również produkty o atrakcyjnej formie (np. kostek), które są chętnie zjadane przez większość psiaków. Ich stosowanie nie wymaga wprowadzania żadnych modyfikacji w diecie psa. Do skutecznego odrobaczenia pupila najczęściej wystarczające jest jednorazowe podanie wybranego preparatu.

Jak odrobaczyć psa?

Odrobaczanie psa należy przeprowadzać u swojego pupila regularnie przynajmniej raz na kwartał. U psów spędzających dużo czasu bez nadzoru, przebywających w dużych skupiskach lub mieszkających z osobami o osłabionej odporności niezbędne może okazać się jednak wykonywanie tego zabiegu nawet co miesiąc. Podanie tabletek na odrobaczenie psa zalecane jest także u szczeniaków przed planowymi szczepieniami. W przypadku młodych psów odrobaczanie wykonuje się najczęściej w 2., 4. i 6. tygodniu życia, a następnie po ukończeniu przez nie 3. miesiąca. Należy odrobaczać również suczki przed planowanym kryciem.

U psów przewlekle chorych lub znacznie osłabionych stosowanie środków na odrobaczanie należy skonsultować z weterynarzem. Pamiętaj, by dostosować dawkowanie produktu do wielkości i wagi twojego pupila. Sprawdź, jaka dawka preparatu rekomendowana jest na 1 kg masy ciała psa. Podawaj tabletki zawsze zgodnie z zaleceniami producenta lub według wskazań lekarza weterynarii. Niektóre dostępne produkty nie nadają się do stosowania u ciężarnych suczek oraz szczeniąt - upewnij się więc, czy możesz podać je swojemu podopiecznemu.

Aby zwiększyć efektywność odrobaczania, trzeba pamiętać także o dokładnym oczyszczeniu środowiska psa i wyeliminowaniu pasożytów zewnętrznych, które mogą być żywicielami pośrednimi robaków jelitowych. W domach zamieszkiwanych przez wiele zwierząt należy przeprowadzić odrobaczanie u wszystkich podopiecznych w tym samym czasie. W przypadku silnych inwazji konieczne może być kilkakrotne podanie produktu, dlatego w takiej sytuacji odrobaczanie powinno być prowadzone pod kontrolą lekarza weterynarii.