Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena
Forma kosmetyku

Środki uspokajające dla kota

Mogłoby się wydawać, że koty to stworzenia, które trudno złamać. W końcu mają w zanadrzu aż siedem zapasowych żyć i zawsze spadają na cztery łapy. Jak jest naprawdę? Okazuje się, że koty to wyjątkowo wrażliwe stworzenia, o delikatnej psychice podatnej na stres i niepokój. Podróż, przeprowadzka czy pojawienie się nowego domownika to wydarzenia, które w życiu mruczka okupione są ogromnym stresem. Aby pomóc pupilowi przetrwać trudne chwile, warto stosować specjalne środki na uspokojenie dla kota. W sklepie zoologicznym Kakadu znajdziesz łagodne preparaty uspokajające w formie tabletek, kropli i sprayów. Sprawdź, kiedy warto je stosować!

Preparat uspokajający dla kotów 3 pipety

56,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Preparat uspokajający dla kotów i psów 20 tabletek z melisą

55,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Spray z ekstraktem z kocimiętki dla kota

16,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Mięsne, uspokajające przysmaki dla kota

20,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Suplement diety dla psów i kotów Wsparcie w stresujących sytuacjach

41,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Spray z ekstraktem z waleriany dla kota

9,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Przyczyny i objawy stresu u kota

Co wywołuje stres u kota? Takich czynników jest naprawdę wiele. Dla każdego kota może to być coś zupełnie innego. Wszystko zależy od uwarunkowań genetycznych, socjalizacji mruczka oraz jego dotychczasowych doświadczeń. Jednak do najczęstszych sytuacji stresowych zaliczamy:

 • przeprowadzkę lub remont,
 • przemeblowanie i utratę dotychczasowych kryjówek,
 • pojawienie się nowego domownika – psa, drugiego kota lub dziecka,
 • hałas, chaos i nerwową atmosferę w domu,
 • samotność i tęsknotę za opiekunem,
 • podróż, wizytę u weterynarza lub groomera,
 • wyjazd lub utratę dotychczasowego opiekuna.

W przypadku wyjątkowo wrażliwych zwierząt stres mogą wywołać nawet drobne zmiany w codziennej rutynie. Może to być na przykład zmiana rodzaju karmy lub żwirku. Stresujące są także sytuacje, w których zwierzę nie ma możliwości spełniania swych naturalnych potrzeb, takich jak drapanie czy skakanie. Czynnikiem wywołującym niepokój bywa także brak wystarczającej ilości zasobów, takich jak jedzenie, kryjówki, uwaga opiekuna czy miejsce w kuwecie.

Pierwsze objawy stresu u kota są zwykle trudne do wyłapania. Zwierzaki nie lubią okazywać słabości, więc długo ukrywają, że dzieje się coś niedobrego. Twoją uwagę powinny zwrócić jednak następujące symptomy:

 • częstsza i głośniejsza wokalizacja,
 • nadmierne wylizywanie futra (z czasem prowadzące do powstawania ran i wyłysienia),
 • załatwianie się poza kuwetą i znaczenie terytorium,
 • przejadanie się lub utrata apetytu,
 • nadpobudliwość i agresja,
 • unikanie kontaktu i ukrywanie się.

Środki na uspokojenie dla kota – jak działają?

W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje preparatów uspokajających dla psów i kotów. Większość z nich działa na bazie naturalnych substancji i łagodnych ekstraktów ziołowych. W ich składzie znajdziesz między innymi wyciąg z waleriany, lawendy, kocimiętki, kozłka lekarskiego czy nasion konopi siewnych. Takie preparaty zapewniają naturalny efekt ukojenia, odprężenia i spokoju. Pomagają zwierzakowi wyciszyć się i odzyskać równowagę w stresujących sytuacjach. Warto wspomnieć, że naturalne preparaty tego rodzaju są całkowicie bezpieczne dla mruczków i można stosować je u kotów w każdym wieku.

Coraz większą popularnością cieszą się także środki na uspokojenie z kocimi feromonami policzkowymi. Feromony te służą kotom do oznaczania swego terytorium, czyli miejsca, w którym czują się pewnie i bezpiecznie. Ich obecność zapewnia zwierzakom komfort psychiczny, sprzyja relaksacji i łagodzi stres. Takie preparaty pomocne są zwłaszcza podczas remontu czy zmiany miejsca zamieszkania. Pomagają zwierzakom odnaleźć się w nowym otoczeniu i przejść przez trudny czas.

Preparaty uspokajające dla kota – rodzaje

Środki dla kota na uspokojenie dostępne są w kilku różnych formach. Zanim zdecydujesz się na któryś z nich, postaraj się zdiagnozować przyczynę problemu i określić konkretne objawy stresu u swojego pupila. Niektóre koty mogą zachowywać się agresywnie, inne znaczyć teren moczem, a jeszcze inne skupić swą frustrację na nadmiernym wylizywaniu futra. Preparat należy dobrać pod kątem konkretnego czworonoga i jego potrzeb, wynikających z sytuacji.

Środki uspokajające dla kota w formie tabletek

Tabletki na uspokojenie dla kota działają na bazie ziół i innych naturalnych substancji. W ich składzie znajdziesz między innymi walerianę, melisę, chmiel czy kozłek lekarski. Składniki te są bezpieczne dla kotów w każdym wieku, nie powodują uzależnienia i doskonale sprawdzają się podczas wszystkich niekomfortowych dla pupila sytuacji.

Tabletki łagodzące stres to rozwiązanie dla zwierzaków szczególnie podatnych na hałas i zamieszanie. Możesz podać ją mruczkowi w czasie burzy, przed wizytą u weterynarza czy podczas odwiedzin większej grupy gości. Ziołowe tabletki dla kotów redukują poziom stresu i ułatwiają zasypianie. Ich podawanie także nie jest trudne – wiele z nich ma atrakcyjny dla kota mięsny smak!

Krople uspokajające dla kota

Krople typu spon-on dla kotów zawierają naturalny ekstrakt z waleriany. Preparat aplikuje się na skórę pomiędzy uszami zwierzaka. Wystarczy zaledwie kilka kropel, by Twój kot czuł się spokojny i zrelaksowany przez cały tydzień. Waleriana doskonale sprawdza się w przypadku zaburzeń behawioralnych, sprzyja relaksacji i zmniejsza nadpobudliwość nerwową. Może być pomocna w walce z nawykiem drapania mebli czy znaczenia terenu moczem. Dobroczynny wpływ naturalnych ziół pomoże też kotu zapanować nad lękiem podczas przemeblowania czy zmiany miejsca zamieszkania.

Obroża na uspokojenie i stres dla kota

Obroże antystresowe dla kotów to produkty o długotrwałym działaniu. Będą najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy pupil musi spędzić nieco czasu w lecznicy, hotelu dla zwierząt czy pod opieką innej osoby, z dala od swego opiekuna. Obroże adaptacyjne z kocimi feromonami sprawdzą się także podczas remontów i przeprowadzek albo w czasie socjalizacji kota z nowym członkiem rodziny. Z kolei obroże uspokajające z  wyciągami różnych ziół zalecane są w celu ograniczenia stresu spowodowanego przez hałas, częste podróże czy inne zmiany w otoczeniu mruczka. Efekty działania takiej obroży można zaobserwować już po godzinie od założenia.

Spray na uspokojenie dla kota

Spray adaptacyjny dla kotów przeznaczony jest do łagodzenia objawów stresu wywołanego zmianami w otoczeniu mruczka. Zmiana miejsca zamieszkania, remont, przemeblowanie i utrata dotychczasowych kryjówek wywołują u zwierzaka poczucie niepokoju i zagrożenia. Spray z naturalnym ekstraktem z kocimiętki lub waleriany pomaga kotom czuć się pewniej i bezpieczniej w nowym środowisku.

Spray można aplikować na legowisko, drapak lub meble, na których zwierzak lubi przesiadywać. Roślinne ekstrakty działają na kota relaksująco, zapobiegają oznaczaniu terytorium i drapaniu mebli. Z ich pomocą można też zachęcić pupila do korzystania z drapaka lub przyzwyczaić go do transportera.

Przysmaki antystresowe dla kota

W ofercie Kakadu znajdziesz także specjalne pasty i suplementy na stres dla kota. Są to produkty stworzone specjalnie z myślą o suplementacji wrażliwych zwierząt, które nie radzą sobie ze zmianami i stresującymi sytuacjami. Jeśli Twojego mruczka czeka podróż, wizyta w lecznicy lub u groomera, pomóc może smaczna pasta zalecana w celu ograniczania stresu. W jej składzie znajduje się ekstrakt z rumianku i kozłka lekarskiego, a także L-karnityna i tryptofan.

W przypadku przewlekłego stresu lub zaburzeń behawioralnych w postaci lęku separacyjnego warto stosować specjalne suplementy. Takie preparaty dostarczają organizmowi naturalne składniki łagodzące stany napięcia nerwowego i wywołujące stan odprężenia. Suplement można podawać kotu wraz z pokarmem lub bezpośrednio do pyska.

Leki uspokajające dla kota. Jak wybrać właściwe?

Pasty, spraye czy tabletki działają na bazie różnych składników naturalnych, głównie ziół i feromonów. Substancje te są bezpieczne dla zwierzaków, nie powodują uzależnienia i można podawać je nawet całkiem małym kociakom. Sęk w tym, by dobrać odpowiedni preparat. Środek na uspokojenie powinien być dopasowany pod kątem sytuacji, w której znalazł się kot. Duże znaczenie mają także konkretne objawy i potrzeby mruczka. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

W ofercie sklepu internetowego Kakadu znajdziesz rozmaite preparaty o działaniu uspokajającym dla zwierząt domowych. Zajrzyj do nas i sprawdź, jak pomóc mruczkowi przetrwać stresujący okres!