Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena

Kliker dla psa

Klikerowe szkolenie psów to skuteczna metoda nauki nowych komend oraz poprawnego zachowania. Kliker dla psa ułatwia komunikację z czworonogiem, pozwala mu o wiele szybciej zapamiętywać właściwe komendy i uczyć się nowych sztuczek.

Kliker szkoleniowy dla psów także kotów, ptaków i królików mix kolorów

21,99 zł

Brak w magazynie: Powiadom

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Kliker szkoleniowy dla psów także kotów, ptaków i królików mix kolorów

12,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Kliker szkoleniowy dla psów także kotów, ptaków i królików mix kolorów

19,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Szkolenie za pomocą klikera jest efektywne, a jednocześnie zachowuje formę zabawy atrakcyjnej dla zwierzęcia. Kliker możesz wykorzystać zarówno do nauki podstawowych komend, jak i skomplikowanych sztuczek związanych z określoną dziedziną psiego sportu!

Kliker dla psa – czym jest i jak działa kliker?

Kliker to niewielkie i dość niepozorne urządzenie, które świetnie sprawdza się w szkoleniu pozytywnym psów. Wygląda jak małe pudełeczko z blaszką w środku. Po naciśnięciu przycisku blaszka wydaje charakterystyczne kliknięcie. Dźwięk ten ma informować psa o poprawnie wykonanym zadaniu i zbliżającej się nagrodzie. Do klikera dla psa często przymocowany jest sznurek lub opaska, którą można przypiąć urządzenie do nadgarstka.

Metoda szkolenia klikerowego polega na tym, by pies skojarzył sygnał dźwiękowy z dobrze wykonanym zadaniem. Klikasz wtedy, gdy Twój pies wykona komendę, której od niego oczekujesz, na przykład „siad” lub „podaj łapę”. Dźwięk klikera powinien iść w parze z nagrodą, czyli jakimś dobrym przysmakiem. Cała metoda opiera się na pozytywnym wzmacnianiu pożądanego zachowania psa.

Szkolenie psa z klikerem – precyzyjny sygnał i komenda to podstawa treningu!

Jak wykorzystać kliker w szkoleniu psa? Bardzo prosto! Kliker to narzędzie zaprojektowane do komunikacji ze zwierzakiem. Używając go, dajesz swojemu pupilowi jasny sygnał, że jego zachowanie jest tym, czego w danym momencie od niego oczekujesz. Można powiedzieć, że dźwięk klikacza zastępuje słowną pochwałę, taką jak „dobry pies”. Zaletą klikera jest to, że jego dźwięk za każdym razem brzmi tak samo, dzięki czemu szkolenie klikerowe staje się jasne i bardziej zrozumiałe dla psa.

Skuteczne szkolenie psa za pomocą klikera zacznij od wypracowania odpowiednich skojarzeń u swojego pupila. Twój pies musi powiązać kliknięcie z pochwałą i nagrodą. Najpierw zacznij nagradzać psa smakołykiem po każdym kliknięciu, ale bez wydawania żadnych poleceń. Większość psiaków bardzo szybko łapie, w czym rzecz i już po kilkunastu powtórzeniach opanowuje ten refleks.

Trening z klikerem – zalety. Dlaczego warto z niego korzystać?

Szkolenie klikerem opiera się na wzmacnianiu pozytywnych zachowań psa. Kiedy Twój pupil skojarzy kliker z następującą po nim nagrodą, zacznie świadomie wykonywać kolejne polecenia, spodziewając się przysmaku. Użycie klikera sprawia, że trening z psem staje się prostszy, a zwierzak może szybciej opanować kolejne przydatne umiejętności. Jakie zalety ma kliker dla psa?

Precyzyjne zaznaczanie pożądanych zachowań

Używając klikera, możesz dokładnie zasygnalizować psu, o jakie zachowanie i efekt Ci chodzi. Prosty sygnał dźwiękowy stanowi dla psa jasną, czytelną informację, którą łatwo zapamiętać i opanować. Ważne jednak, by użyć przycisku i nagrodzić psa natychmiast po poprawnym wykonaniu polecenia. W ten sposób możesz prawidłowo nauczyć psa odpowiedniej sekwencji i utrwalić poprawne zachowanie.

Prosta komunikacja – kliknięcie zawsze brzmi tak samo

Dzięki temu, że kliknięcie zawsze brzmi identycznie, zwierzę wie dokładnie kiedy i za co zasłużyło na nagrodę. Wrażliwość psa na dźwięk oraz ton głosu człowieka jest wręcz legendarna. Te mądre zwierzaki potrafią wyczuć napięcie i podenerwowanie w głosie swego opiekuna. Czasem wystarczy wypowiedzieć pochwałę odrobinę innym tonem, by pies pogubił się podczas szkolenia. W treningu psa z klikerem nie ma takiej możliwości. Pies dokładnie wie, że w ten sposób chcesz nagrodzić go za dobrze wykonane zadanie.

Szybkie nagradzanie psa

Korzystając z klikacza możesz komunikować się ze swoim psem i chwalić go niezależnie od tego, w jakiej odległości od Ciebie się znajduje. Jeśli wyłowił piłkę z wody, przeskoczył przez przeszkodę na torze agility albo wykonał inne zadanie, natychmiast pochwal go dźwiękiem klikera. Pies usłyszy Cię i zrozumie, nawet jeśli nie patrzy w Twoim kierunku.

Jak używać klikera dla czworonoga? O tym warto pamiętać!

Aby korzystanie z klikera w szkoleniu psa przynosiło efekty, musisz najpierw wypracować u pupila mechanizm właściwej reakcji, czyli łączenia dźwięku z nagrodą. Jak to zrobić?

Krok 1

Pierwsze próby wykonuj bez wypowiadania żadnych komend. Po prostu naciśnij kliker i od razu podaj psu jego smakołyk. Powtórz kilka razy, aż pies zacznie reagować na dźwięk i ochoczo merdać ogonem w oczekiwaniu na przekąskę.

Krok 2

Wybierz jakieś proste polecenie, na przykład „siad” albo „leżeć”. Wydaj ją swojemu psu, a gdy tylko pies usiądzie, kliknij i podaj smakołyk. Ważne, by brać pod uwagę tylko dobrze wykonane komendy, a na błędy po prostu nie reagować. Większość psów szybko kojarzy, że dobrze wypełnione zadanie plus kliknięcie równa się nagroda.

Postaraj się korzystać z klikera w różnych miejscach i okolicznościach, tak aby pies przyzwyczaił się do wykonywania Twoich poleceń w każdych warunkach. Testuj jego nowe umiejętności w parku, w samochodzie, podczas wizyty u weterynarza oraz w obecności innych psów.

Klikery dla psa i inne akcesoria treningowe w sklepie Kakadu

Klikerowe szkolenie psa to niezwykle prosta i przyjemna metoda nauki nowych umiejętności. W naszym sklepie znajdziesz lekkie i poręczne klikacze, dzięki którym codzienne treningi z czworonożnym przyjacielem staną się przyjemne i dużo bardziej efektywne. Akcesoria od Trixie i innych zaufanych producentów wydają stały i spójny dźwięk, niedrażniący delikatnych uszu psa. Wszystkie produkty wyposażone są w odpinany uchwyt do przymocowania na nadgarstku. Zapoznaj się z pełną ofertą sklepu zoologicznego Kakadu i znajdź akcesoria, które ułatwią Ci wspólną aktywność z psem!