🚚 DARMOWA DOSTAWA NAWET OD 89 ZŁ
Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.
-
Dla psa
-
Karma dla psa
-
Akcesoria dla psów
- Pojemniki i woreczki na psie odchody
- Miski dla psa
- Legowisko dla psa
- Pozostałe akcesoria dla psa
- Transportery, torby i klatki dla psa
- Akcesoria samochodowe dla psa
- Szelki dla psa
- Obroże dla psa
- Kaganiec dla psa
- Akcesoria do biegania z psem
- Smycze dla psa
- Ubranka dla psów
- Akcesoria chłodzące dla psa
-
Pielęgnacja psa
- Zabawki dla psa
-
Karma dla psa
- Dla kota
-
Dla małych ssaków
-
Pokarmy dla małych ssaków
- Karma dla szczura
- Karma dla szynszyli
- Karma dla świnki morskiej / kawii
- Karma dla jeża
- Karma dla wiewiórek
- Przysmaki i kolby dla gryzoni
- Przysmaki i kolby dla królika
- Przysmaki dla fretki
- Siano dla królika, chomika i gryzoni
- Karma dla chomika
- Karma dla fretki
- Karma dla koszatniczki
- Karma dla królika
- Karma dla myszoskoczka
- Karma dla myszy
- Witaminy i odżywki dla gryzoni
-
Akcesoria dla małych ssaków
- Klatka dla gryzoni
- Klatka dla królika
- Klatka dla fretki
- Zabawki dla królika, chomika i innych gryzoni
- Wyposażenie klatki dla królika, chomika i innych gryzoni
- Transporter dla chomika, królika, świnki morskiej i innych gryzoni
- Smycze, szelki i obroże dla gryzoni
- Podłoża, ściółki i trociny dla chomika i innych gryzoni
- Pielęgnacja małych ssaków
-
Pokarmy dla małych ssaków
-
Dla ptaków
- Blog
- Sklepy stacjonarne
- Kontakt
Czego dziś szukasz?
Frisbee dla psa
Dogfrisbee cieszy się coraz większą popularnością. Zabawa przy użyciu latających dysków pozwala rozładować energię czworonoga, dostarczyć mu odpowiedniej dawki rozrywki i wykorzystać jego naturalne talenty. W sklepie zoologicznym Kakadu Zoo znajdziesz wysokiej jakości frisbee dla psa, które umożliwią ci aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu z czworonożnym podopiecznym.
Brak w magazynie: Powiadom
Jeśli chcesz, możemy wysłać powiadomienie gdy towar ponownie będzie dostępny w naszym sklepie.
Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.
Brak w magazynie: Powiadom
Jeśli chcesz, możemy wysłać powiadomienie gdy towar ponownie będzie dostępny w naszym sklepie.
Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.
Brak w magazynie: Powiadom
Jeśli chcesz, możemy wysłać powiadomienie gdy towar ponownie będzie dostępny w naszym sklepie.
Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.
Dog frisbee - zalety uprawiania psiego sportu
Frisbee to lekka i poręczna zabawka dla psów w formie płaskiego talerza o średnicy około 20-25 cm. Najczęściej wykonane jest z plastiku, gumy lub kauczuku. Profesjonalne frisbee mogą latać na dalekie odległości - nawet kilkuset metrów. Frisbee lata dzięki sile nośnej, która powstaje na skutek różnicy ciśnienia nad i pod dyskiem. Warto pamiętać, że krążki przeznaczone dla psów różnią się od tych, które są wykorzystywane w ludzkich zawodach.
Twórcą niezwykłego latającego akcesorium był Walter Frederick Morrison, który stworzył je nie z myślą o rozrywce dla psów, ale dla ludzi. Miłośnicy czworonogów szybko jednak odkryli, że zabawka ta świetnie nadaje się do wspólnych harców z ich podopiecznymi. Tak narodziło się dogfrisbee, czyli sport kynologiczny polegający na rzucaniu dyskiem przez opiekuna i jego łapaniu przez psa. W ramach tej dyscypliny wyróżnia się różne konkurencje m.in.:
- superminidistance - łapanie dysku przez psa odbywa się w wyznaczonych polach. Aport w poszczególnych strefach jest różnie punktowany.
- timetrial - zadaniem psa jest uchwycenie dwóch 20-metrowych rzutów w jak najkrótszym czasie.
- longdistance - psio-ludzkie zespoły rywalizują w zakresie najdłuższego rzucenia dyskiem.
- freestyle - polega na wykonaniu specjalnego układu - z frisbee w roli głównej - do podkładu muzycznego.
Zabawa przy użyciu latających dysków to świetny sposób na urozmaicenie codziennych spacerów i zachęcenie pupila do aktywności fizycznej. Dogfrisbee to wymarzone zajęcie dla skocznych i aktywnych psów, które na co dzień wprost rozpiera energia. Jego uczestnicy nie muszą być jednak wcale wyczynowcami. Sport ten w ramach rekreacji mogą uprawiać niemal wszystkie zdrowe psy - nie ma tu znaczenia wielkość ani rasa. Liczy się przede wszystkim pasja do aportowania.
Frisbee idealnie nadaje się do zabawy na świeżym powietrzu. Gadżet ten można wykorzystać w przydomowym ogrodzie, na wybiegu dla psów, w parku czy na plaży. Co więcej, zabawa z psem nie musi ograniczać się do rzucania frisbee nad jego głową. Frisbee można używać do nauki różnych sztuczek, dzięki czemu psiakowi z pewnością nie będzie groziła nuda.
Dogfrisbee to jednak nie tylko wspaniała rozrywka dla psa i jego opiekuna. Uprawianie tego sportu ma również wymiar edukacyjny. Zabawa z frisbee pozwala psu doskonalić spostrzegawczość, koncentrację, szybkość reakcji i precyzję ruchów. Doskonale uczy komunikacji i współpracy z przewodnikiem. W ten sposób pozwala psu pogłębić relację ze swoim opiekunem. Miłośnicy latających krążków mogą też spróbować swoich sił w rywalizacji z innymi zespołami i wziąć udział w zawodach dogfrisbee.
Jak wybrać odpowiednie frisbee dla psa?
Sklep zoologiczny Kakadu Zoo oferuje szeroki wybór zabawek do aportowania i frisbee dla psów. Latające dyski dla psów różnią się materiałem, twardością, wielkością i ciężarem. Wszystko to wpływa na ich wytrzymałość i parametry lotu. Dzięki temu bez problemu możesz dobrać je do potrzeb swojego psa. W naszym sklepie internetowym znajdziesz najlepsze latające dyski dla małych i dużych psów.
Cięższe i twardsze dyski, wykonane z kauczuku, idealnie sprawdzą się w przypadku dużych i silnych psów. Będą odpowiednie również do zabawy na niewielkim terenie, ponieważ zwykle nie latają zbyt daleko. Z kolei plastikowe zabawki dla psa ważą mniej, dlatego należy wykorzystywać je w przypadku szczeniąt i psów małych ras. Takie akcesoria można też wyrzucić na znacznie większe odległości. Miękkie, gumowe frisbee nadają się również do przeciągania, dlatego są szczególnie polecane dla początkujących psich zawodników, którzy muszą oswoić się z nowym akcesorium.
Jakie cechy musi mieć idealne frisbee? Dobre frisbee dla psa powinno być wytrzymałe, a zarazem elastyczne. Dodatkowo musi być wygodne do złapania i noszenia. Nie może ranić dziąseł psa ani ulegać uszkodzeniom pod wpływem jego zębów. Najlepiej wybrać dysk, który będzie dobrze widoczny dla psa - żółty lub niebieski. Warto zwrócić też uwagę na tworzywo, z jakiego została wykonana zabawka. Musi być ono nietoksyczne dla zwierzaka.
Jak nauczyć pupila chwytać frisbee?
Trening frisbee składa się z kilku etapów. Przed rozpoczęciem nauki warto zadbać o rozbudzeniu pasji pupila do aportowania przedmiotów. W tym celu można rzucać mu różne zabawki do aportowania, które dostępne są w naszym sklepie (takie jak np. piłka dla psa). Najlepiej zacząć od najprostszych trików - rzucać psu lekkie zabawki na niezbyt dużą wysokość i na jak najkrótszą odległość. Gdy zwierzak już to opanuje, trzeba trochę utrudnić zadanie - zwiększyć odległość i wysokość rzutu, a następnie zastąpić mniejsze zabawki frisbee. Trzeba też zachęcać psa do chwytania krążka trzymanego w rękach podczas biegu, a następnie do chwytania toczącego się po podłożu.
Ostatni etap podstawowego treningu to nauka łapania dysku na otwartym terenie, w warunkach rozpraszających. A później pozostaje już tylko szlifowanie techniki. Jeśli zabawa frisbee sprawia twojemu psu dużą frajdę, możesz uczyć go różnych chwytów i wprowadzać kolejne elementy, takie jak salto, przeskoki przez ciało.
Podczas treningu należy pamiętać o nagradzaniu psa za pomocą przysmaków. Aby zaznaczać poprawne zachowania, możesz dodatkowo klikać klikerem. By zwiększyć motywację psa do zabawy, lepiej nie udostępniać mu zabawki w domu. Frisbee nie służy do gryzienia, dlatego jeśli twój pies uwielbia żuć, warto zaoferować mu gryzaki dla psa dostępne w sklepie internetowym Kakadu Zoo z dostawą do domu.
Aby zabawa z psem była bezpieczna, zawsze trzeba ćwiczyć na miękkim i równym podłożu (np. trawie, piasku). Nie należy trenować na asfalcie, górzystym i kamienistym terenie czy grząskim, błotnistym gruncie. Warto upewnić się również, czy zdrowie psa i jego kondycja fizyczna pozwalają na intensywny trening. Forsujących skoków powinny unikać zwłaszcza psy cierpiące z powodu dysplazji, choroby zwyrodnieniowej stawów oraz chorób kardiologicznych.