Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena
Wielkość zwierzęcia
Forma kosmetyku

Spray na pchły i kleszcze dla psa

Pasożyty, takie jak pchły i kleszcze stanowią poważne zagrożenia dla zdrowia Twojego pupila. Te niepozorne insekty roznoszą larwy tasiemców, a także wiele groźnych bakterii i wirusów. Ich obecność na ciele czworonoga może powodować również przykre dolegliwości skórne, choćby takie jak alergiczne pchle zapalenie skóry. Na szczęście inwazji tych nieproszonych gości można łatwo zapobiec! Z pomocą przychodzą środki przeciwko pasożytom, takie jak spray na kleszcze dla psa. Środki tego rodzaju skutecznie zwalczają wszystkie insekty, które mogłyby zaszkodzić psu!

Spray dla psów i kotów. Zapobiega inwazji pcheł, kleszczy i wszołów.

64,99 zł

Brak w magazynie: Powiadom

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Spray przeciw pchłom, kleszczom i wszołom. Dla psów i kotów.

99,00 zł

Brak w magazynie: Powiadom

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Spray na pchły i kleszcze dla psa – jak działa?

Preparaty na pchły i kleszcze w sprayu to środki do stosowania bezpośrednio na skórę psa. Dzięki nim możesz chronić swojego pupila przed atakiem niepożądanych lokatorów nawet przez okres 3 miesięcy. Substancje czynne zawarte w środkach tego typu zwalczają nie tylko dorosłe pchły czy kleszcze, ale także osobniki w stadiach larwalnych czy juwenilnych. 

Preparaty w sprayu na pchły oraz kleszcze dodatkowo ochronią zwierzę przed innymi owadami, takimi jak pająki, komary, wszy czy wszoły. Zaletą środków tego typu jest długi i szybki czas działania:

  • większość preparatów w sprayu zabija pchły obecne na skórze zwierzęcia w ciągu 12 godzin, a kleszcze w każdej fazie rozwojowej przed upływem 48 godzin;
  • środki przeciw insektom w sprayu zapewniają psu skuteczną ochronę przed pchłami nawet przez 3 miesiące, a przed kleszczami przez około 3-5 tygodni;
  • składniki zawarte w sprayach działają także na wszoły, zabijając 100% osobników i zabezpieczając czworonoga przed ich ponownym atakiem przez około 60 dni.

Warto dodać, że substancje zawarte w preparatach tego rodzaju są bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Można bezpiecznie stosować je już u szczeniąt od 2. dnia życia, a także u suk ciężarnych i karmiących. Na działanie preparatu nie wpływa kąpiel ani zamoczenie sierści podczas deszczu czy zabawy w jeziorze. Aplikację produktu powtarzaj raz na kilka tygodni.

Spray dla psa na kleszcze i pchły – jak aplikować produkt?

Preparaty na kleszcze dla psa w sprayu przeznaczone są do aplikacji bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Zabieg ten nie sprawia większych problemów, ale wymaga uwagi i dokładności. Spray należy rozpylić na całej powierzchni ciała psa, systematycznie odgarniając kolejne partie futra. Aby zachować pełną skuteczność preparatu, należy spryskać nim każdy odsłonięty fragment skóry.

Środek aplikujemy na ciało zwierzaka z odległości około 10-20 cm. Trzeba uważać przy tym, by specyfik nie dostał się do psich oczu, uszu albo nosa. W czasie aplikacji lepiej zasłonić je dłonią. Zadbaj też, by tuż po zabiegu pupil nie wylizywał sierści ani nie bawił się w wodzie. Preparat powinien też wchłonąć się naturalnie, nie należy więc wycierać sierści ani skóry do sucha.

W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz spraye do zwalczania kleszczy w otoczeniu psa. Można rozpylić je, na przykład na legowisku pupila, kocach i dywanach oraz innych zakamarkach, w których często kryją się pchły. W ten sposób ochronisz nie tylko psa, ale również siebie i wszystkich domowników.

Jak wybrać najlepszy spray na kleszcze dla psa?

Środek na kleszcze i inne owady trzeba dobrać odpowiednio do wagi i wielkości zwierzaka. Równie istotny będzie rodzaj i długość futra pupila. Aplikacja sprayu może sprawiać pewne trudności u zwierzaków o bardzo długiej i gęstej okrywie. W ich przypadku lepiej sprawdzą się krople lub specjalne obroże na pchły i kleszcze dla psa dostępne w ofercie Kakadu.

Skuteczny środek na kleszcze – zadbaj o bezpieczeństwo Twojego psa!

Produkty przeznaczone do walki z pchłami oraz kleszczami stały się niezbędnym elementem wyprawki każdego czworonoga. Nie ulega wątpliwości, że na ich atak najbardziej narażone są psiaki żyjące na obszarach wiejskich i w pobliżu lasów. Trzeba jednak pamiętać, że zwierzak może natknąć się na kleszcza praktycznie wszędzie, czy to podczas spaceru w parku, czy po osiedlowym trawniku. O zarażenie pchłami jest jeszcze łatwiej – ich jaja i larwy możesz przynieść do domu nawet na własnych butach czy ubraniu. Jak się ich pozbyć?

Zarówno kleszcze, jak i pchły stanowią duże zagrożenia dla zdrowia psa. Pasożyty te roznoszą choroby, które dla zwierzaków często kończą się tragicznie. Do najgroźniejszych chorób odkleszczowych należy borelioza, babeszjoza i odkleszczowe zapalenie mózgu. Aby uchronić pupila przed skutkami ukąszeń, warto zapewnić mu odpowiednią ochronę.

Produkty dla psów i kotów dostępne w naszym sklepie zabezpieczą zwierzaka przed inwazją pasożytów. Oferujemy spraye oraz krople na kleszcze i pchły dla psa o różnej pojemności, zapewniające skuteczną ochronę przez kilka tygodni. Sprawdź opinie o naszych produktach i razem z nami zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila!