Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena
Wielkość zwierzęcia

Krople na pchły i kleszcze dla kota

Pasożyty zewnętrzne stanowią duże zagrożenie dla zdrowia Twojego mruczącego przyjaciela. Kleszcze przenoszą wiele niebezpiecznych bakterii i wirusów, wywołujących choroby, takie jak babeszjoza czy hemoplazmoza. Z kolei obecność pcheł powoduje uciążliwy świąd, a nader często staje się też przyczyną przykrych dolegliwości skórnych. Aby uchronić kota przed inwazją pcheł oraz kleszczy, należy stosować odpowiednie preparaty przeciw pasożytom. Jednymi z najlepszym i najczęściej wybieranych produktów są krople na pchły i kleszcze dla kota. Skuteczne preparaty dla swego pupila znajdziesz w sklepie zoologicznym Kakadu!

Preparat spot-on do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów.

30,99 zł

Brak w magazynie: Powiadom

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Krople dla kotów i fretek, przeciw kleszczom, pchłom i wszołom.

109,00 zł

Brak w magazynie: Powiadom

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Krople przeciw pchłom, kleszczom i wszołom.

74,99 zł

Brak w magazynie: Powiadom

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Krople na odrobaczanie kota

61,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Preparat spot-on do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów.

34,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Krople na pchły i kleszcze dla kota. Dlaczego warto je stosować?

Każdy kot potrzebuje skutecznej ochrony przeciw kleszczom i innym pasożytom zewnętrznym. Niezależnie od tego, czy jest kotem wychodzącym, czy też nie, warto zainwestować w odpowiednie preparaty. Dlaczego?

Trzeba pamiętać, że na kleszcza można natknąć się praktycznie wszędzie. Wcale nie trzeba chodzić do lasu czy na bujnie porośnięte łąki, by narazić się na złapanie tego nieproszonego gościa. Kleszcze coraz częściej występują w parkach, a nawet naszych własnych ogrodach. Nawet kot, który wychodzi rzadko albo trzyma się blisko swojego podwórka, wciąż jest narażony na atak pasożytów. A trzeba pamiętać, że pajęczaki te roznoszą groźne choroby, stanowiące poważne zagrożenie dla zdrowia i życia zwierzaka.

Nie mniejsze zagrożenie stanowią pchły. Ich larwy możesz nawet przynieść do domu na własnych butach lub ubraniach. Te drobne insekty żerują na skórze zwierzęcia, powodując uporczywy świąd. Często przenoszą także larwy tasiemca, a nierzadko wywołują alergiczne pchle zapalenie skóry. Jak chronić przed nimi swojego czworonoga?

Jak działają preparaty na kleszcze i krople na pchły dla kota?

Krople na kleszcze i pchły dla kota to tak zwane preparaty typu spot-on. To znaczy, że aplikuje się je bezpośrednio na skórę zwierzęcia. W opakowaniu znajdują się tubka lub pipeta z odmierzoną dozą preparatu. Wystarczy zakropić go na skórę pomiędzy łopatkami kota, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Preparaty przeciw pchłom i kleszczom dla kota działają na bazie substancji o nazwie fipronil. Po aplikacji na skórę wnika ona do warstwy lipidowej naskórka, skąd rozprowadza się równomiernie po całym ciele. W ten sposób powstaje swego rodzaju powłoka ochronna, która skutecznie eliminuje pasożyty żerujące w sierści zwierzęcia. Warto dodać, że substancja nie stanowi zagrożenia dla kota, ponieważ tylko śladowe ilości wchłaniają się do jego organizmu.

Najważniejsze zalety kropli na kleszcze dla kota

Produkty w formie kropli przeciwko pasożytom cieszą się ogromną popularnością. Są to chyba jedne z najczęściej wybieranych środków tego rodzaju. Nie bez przyczyny. Korzystanie z nich ma wiele zalet:

  • szybkie działanie – krople zabijają pchły już w ciągu 24 godzin, a kleszcze w ciągu 48 godzin od aplikacji;
  • długie działanie – produkty w kroplach zapewniają skuteczną ochronę przed pchłami przez okres 4 tygodni, a przed kleszczami na 2 tygodnie od dnia aplikacji. Produkt nie tylko zabija pasożyty bytujące na skórze kota, ale także zapobiega namnażaniu się pcheł, rozwoju ich jaj oraz larw;
  • łatwość użycia – wystarczy jednorazowo zaaplikować środek za pomocą pipety, by zapewnić pupilowi ochronę przeciwko insektom;
  • wodoodporność – substancja czynna wnika w skórę przez około 48h. Przez ten czas nie należy kąpać kota ani wypuszczać go z domu, gdy pada deszcz. Potem jednak środek staje się całkowicie wodoodporny.

Krople przeciw pchłom i kleszczom. Jak stosować?

Krople na kleszcze i pchły dla kota należy dobrać odpowiednio do wagi oraz wieku zwierzaka. Warto mieć na uwadze, że zbyt duża ilość skoncentrowanej substancji biobójczej może stanowić niebezpieczeństwo dla małego czworonoga. Podobnie jak zbyt mała dawka produktu nie zapewni skutecznej ochrony osobnikowi o większej wadze i wielkości. Przed zakupem kropli warto więc sprawdzić, dla jakich zwierzaków przeznaczony jest konkretny produkt. Ponadto trzeba pamiętać o kilku zasadach:

  • kropli nie należy podawać kociętom poniżej 8 tygodnia życia,
  • nie zaleca się ich stosowania u zwierząt chorych lub w trakcie leczenia,
  • niektóre krople mogą zawierać dodatkowe substancje, szkodliwe dla suk ciężarnych i karmiących oraz dla ich szczeniąt. Dlatego używanie takich produktów zawsze warto konsultować z lekarzem weterynarii.

Krople dla kota. Skuteczna ochrona przeciwko pasożytom!

Jak chronić kota przed pchłami oraz kleszczami? Mamy na to sposób! W sklepie internetowym Kakadu oferujemy skuteczne produkty w formie kropli spot-on. Wszystkie nasze produkty pochodzą od znanych i zaufanych producentów, takich jak Frontline czy Fiprex. Znajdziesz u nas również obroże antyk leszczowe, zapewniające ochronę nawet na 10 tygodni. Dzięki nim możesz łatwo zabezpieczać swego pupila przed inwazją groźnych insektów. Zajrzyj do naszego sklepu i razem z nami zadbaj o zdrowie Twojego mruczka!