Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena
Wielkość zwierzęcia
Regulacja rozmiaru

Obroże na pchły i kleszcze dla psa

Pchły i kleszcze to istna zmora każdego psa. Niepozorne pchły powodują uporczywy świąd skóry, a w dodatku bywają nosicielami larw tasiemców oraz wielu innych groźnych bakterii. Kleszcze z kolei mogą zarazić psa wirusem wywołującym babeszjozę, anaplazmozę lub boreliozę, które to dla psa często kończą się tragicznie. Wszystkie te choroby stanowią śmiertelne zagrożenie dla Twojego czworonożnego przyjaciela. Dlatego właśnie tak ważna jest prawidłowa profilaktyka przeciwko pasożytom zewnętrznym. Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed nimi są specjalistyczne obroże na kleszcze dla psa. To wygodne rozwiązanie, które uchroni Twojego pupila przed inwazją niechcianych lokatorów, takich jak pchły, kleszcze i wszoły.

Obroża Foresto dla kotów i psów o masie ciała do 8kg.

143,00 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Obroża insektobójcza dla psów o masie ciała powyżej 8kg

154,00 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Zapachowa obroża dla psa, dodatkowo działająca zniechęcająco na: pchły, kleszcze, meszki, wszoły i komary.

43,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Obroża przeciwpasożytnicza dla psów. Chroni przed kleszczami, pchłami i insektami

70,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Obroża na pchły i kleszcze dla psa – jak działa?

Obroża przeciw kleszczom dla psa stanowi skuteczną ochronę przed ektopasożytami, żerującymi na skórze i w sierści Twojego czworonoga. Akcesoria tego typu działają na bazie składników czynnych, które odstraszają i zwalczają pasożyty w każdej fazie rozwoju. Substancje te po kontakcie ze skórą psa, uwalniają się stopniowo i rozprzestrzeniają równomiernie na całą jej powierzchnię.

Obroża dla psa na kleszcze i pchły nie tylko odstrasza nowe pajęczaki, ale też powoduje śmierć tych insektów, którym udało się wczepić w jego skórę. Tuż po ugryzieniu dochodzi do zatrucia i śmierci pasożyta oraz jego samoistnego odpadnięcia. Warto dodać, że substancje czynne eliminują nie tylko osobniki dorosłe, ale i rozwojowe formy insektów, czyli larwy oraz nimfy.

Warto dodać, że substancje zawarte w pasku obroży są bezwonne i całkowicie bezpieczne dla zwierzaka. Produkty te nie stanowią zagrożenia dla zwierząt i w żaden sposób nie wpływają na ich samopoczucie.

Zalety stosowania obroży na kleszcze i pchły

Obroże przeznaczone do ochrony psa przed pasożytami cieszą się coraz większą popularnością. Największą zaletą produktów tego typu jest:

  • długie działanie – obroże przeciwpchelne i przeciwkleszczowe są w stanie zapewnić ochronę przed insektami nawet do 8 miesięcy. Substancje czynne zawarte w pasku obroży uwalniane są powoli i stopniowo przez cały ten okres. Aby obroża spełniała swą funkcję, Twój pies powinien nosić ją stale od momentu założenia aż do upływu czasu wskazanego przez producenta;
  • wygoda i funkcjonalność – wystarczy dopasować odpowiedni rozmiar obroży i założyć ją prawidłowo, by zapewnić swojemu pupilowi skuteczną ochronę przed pasożytami na wiele miesięcy. Nie trzeba pamiętać o aplikowaniu preparatu co kilka tygodni – substancje owadobójcze uwalniają się same, w kontakcie ze skórą psa;
  • solidny i wodoodporny materiał – obroża jest odporna na wodę, więc nie trzeba zdejmować jej na czas kąpieli czy podczas zabawy w wodzie;
  • uniwersalność – obroża przeciwko insektom przeznaczona jest dla dorosłych psów ras dużych, średnich oraz małych. Nie należy stosować jej jedynie u szczeniąt poniżej 7. tygodnia życia.

Jak prawidłowo stosować obrożę przeciw pchłom i kleszczom?

Jak zapewnić swojemu zwierzakowi ochronę przed pasożytami podczas każdego spaceru i szaleństw na łonie natury? Najlepszym rozwiązaniem będzie obroża przeciwpchelna, którą wielu opiekunów uważa już za wręcz obowiązkowy element wyprawki dla każdego czworonoga! Odpowiednia obroża ochroni Twojego psa przed inwazją niechcianych lokatorów oraz zarażeniem się groźnymi chorobami wirusowymi.

Aby obroża dobrze spełniała swą funkcję, należy wybrać ją pod kątem wagi i wielkości swojego czworonoga. W zależności od swego przeznaczenia obroża może zawierać nieco inną dawkę składników czynnych, działających na skórze. Produkt dedykowany psiakom o wadze poniżej 8 kilogramów może nie zapewniać pełnej ochrony większym i znacznie cięższym zwierzakom.

Warto pamiętać też o prawidłowym założeniu produktu. Z uwagi na specyficzny sposób działania obroży, jej pasek musi przylegać do skóry zwierzaka. Tylko wtedy substancje aktywne będą mogły przedostać się bezpośrednio do naskórka i tam rozprzestrzenić się po całej powierzchni skóry. Jak prawidłowo założyć obrożę na swojego psa?

Kiedy już uda Ci się znaleźć odpowiedni rozmiar i kupić obrożę, wyjmij ją z foliowego opakowania i rozwiń pasek. Następnie usuń wszystkie plastikowe elementy, którymi zabezpieczona jest obroża.

Załóż obrożę na szyję swojego zwierzaka i zapnij ją, przekładając jeden koniec przez szlufki. Poprawnie założona obroża powinna chować się w sierści psa, nie może jednak za bardzo opinać jego szyi ani zwisać zbyt luźno. Najlepiej zapiąć ją tak, aby między paskiem a skórą psa została przestrzeń pozwalająca na włożenie dwóch palców.

Obroże mają dość szeroki zakres regulacji, więc po jej założeniu często zostaje jeszcze dość długi luźny pasek. Dla wygody pupila można go obciąć, pozostawiając kawałek o długości około 2 cm.

Najlepsza obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psa

Obroże na pchły lub kleszcze to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w walce z tymi niebezpiecznymi insektami. W naszym sklepie dostępne są obroże od sprawdzonych i cieszących się zaufaniem producentów, takich jak Foresto, Beaphar, Kiltix oraz Sabunol. Skuteczność ich produktów potwierdzają liczne testy oraz badania laboratoryjne.

Działanie obroży opiera się na zawartości dwóch lub trzech substancji aktywnych, zabijających lub odstraszających insekty. W przypadku akcesoriów z naszej oferty będą to, na przykład flumetryna, permetryna, geraniol czy propoksur. Wszystkie te substancje skutecznie zwalczają owady, a dobrane we właściwych proporcjach, wzmacniają wzajemnie swoje działanie, nie stanowiąc zagrożenia dla zdrowia Twojego pupila.

Substancje te uwalniane są już od pierwszego dnia noszenia obroży, a pełną ochronę zapewniają po około 48 godzinach od założenia. Zgodnie z zaleceniami producentów należy nosić je nieprzerwanie aż do wskazanego terminu przydatności.

Zapewnij pupilowi najlepszą ochronę przeciw pasożytom!

Obrożę przeciw kleszczom warto założyć psu jeszcze zanim na dobre rozpocznie się sezon ich największej aktywności. Kleszcze atakują, gdy tylko zrobi się cieplej, a więc przeważnie na przełomie marca i kwietnia. Te groźne pajęczaki są niestety dość odporne, a do rozpoczęcia sezonu żerowania wystarczy im temperatura powyżej 5 stopni Celsjusza. Większość gatunków kleszczy pozostaje aktywna aż do jesieni, zapadając w stan hibernacji wraz z pierwszymi przymrozkami. Niektóre odmiany żerują nawet do końca października. Wybierając obrożę przeciw insektom, zadbasz o bezpieczeństwo pupila przez cały okres ich występowania.

W naszej ofercie znajdziesz obroże przeciw pchłom oraz kleszczom dla psa każdej rasy, niezależnie od jego wagi czy wielkości. Produkty te można stosować już u szczeniąt powyżej 2. miesiąca życia. Ich stosowanie pozwoli Ci uniknąć stresu związanego ze spacerami na łonie natury, a Twojego pupila uchroni przed przykrymi konsekwencjami zakażenia chorobami odkleszczowymi.

W naszej ofercie znajdziesz także inne produkty, takie jak szampon przeciwpchelny dla psa oraz krople na kleszcze i pchły dla psa. Zajrzyj do naszego sklepu i razem z nami zadbaj o zdrowie Twojego czworonoga!