Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena
Kolor
Regulacja rozmiaru

Obroże na pchły i kleszcze dla kota

Pchły i kleszcze potrafią uprzykrzyć życie każdemu kotu. Pasożyty zewnętrzne są jednak nie tylko uciążliwe, ale również niebezpieczne. Insekty i pajęczaki często przenoszą groźne choroby. Zapewnienie swojemu pupilowi skutecznej ochrony przed pchłami i kleszczami jest więc niezbędnym elementem profilaktyki zdrowotnej. Jednymi z najpopularniejszych środków przeciwpasożytniczych dla zwierząt domowych są obroże. W sklepie Kakadu Zoo znajdziesz skuteczne i wygodne obroże przeciw kleszczom i pchłom dla kotów w najlepszych cenach. 

Obroża Foresto dla kotów i psów o masie ciała do 8kg.

143,00 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Zapachowa obroża dla kota, dodatkowo działająca zniechęcająco na: pchły, kleszcze, meszki, wszoły i komary.

32,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Wodoodporna obroża dla kota przeciw pchłom długość 35cm

53,99 zł

Brak w magazynie: Powiadom

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Obroże dla kota na pchły i kleszcze – skuteczna ochrona przed pasożytami

Kleszcze i pchły są szeroko rozpowszechnione w środowisku. Obecnie wykazują aktywność już niemal przez cały rok. Kot może zetknąć się z nimi nie tylko na spacerze. Ektopasożyty niejednokrotnie trafiają również do środowiska domowego, gdzie znajdują dogodne warunki do żerowania i dalszego rozwoju. Ugryzienia pcheł wywołują u kotów dotkliwy świąd i zakłócają spokój mruczków. U niektórych zwierzaków mogą doprowadzić także do rozwoju alergicznego pchlego zapalenia skóry, wzmożonego wypadania sierści lub innych problemów dermatologicznych. Krwiopijne insekty bywają ponadto nosicielami tasiemców. Niebezpieczne dla zdrowia kotów mogą być również kleszcze. Od pajęczaków mruczek może zarazić się m.in. anaplazmozą czy hemobartonelozą. 

Podstawą profilaktyki przeciw pasożytom zewnętrznym u kotów jest regularne stosowanie preparatów na kleszcze oraz pchły. Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć Twojego kota przed uciążliwymi insektami i pajęczakami, dobrym wyborem może okazać się zakup obroży przeciwpasożytniczej. Z wyglądu przypomina ona zwykłą obrożę spacerową. W jej matrycy znajdują się jednak specjalne składniki o działaniu biobójczym lub odstraszającym. Akcesorium tego typu jest szczególnie warte uwagi ze względu na wygodę użytkowania. Obroża po założeniu zapewnia zwierzakowi stałą ochronę. Odznacza się również długim czasem działania – zwykle zabezpiecza kota przed ektopasożytami przez kilka miesięcy. Dzięki obroży koci opiekun nie musi się martwić, że zapomni ponowić aplikacji środka przeciw ektopasożytom w odpowiednim terminie, co nierzadko zdarza się w przypadku stosowania innych preparatów. Dodatkowo wiele obroży jest wodoodpornych, dlatego nie trzeba się obawiać, że ich skuteczność spadnie pod wpływem deszczu. 

Obroże na kleszcze dla kota – rodzaje 

Obroże przeciwko pchłom i kleszczom dla kotów dostępne są w różnych rodzajach, dzięki czemu można dopasować je do potrzeb każdego mruczka. W sklepie Kakadu Zoo znajdziesz:

  • biobójcze obroże przeciwko kleszczom i pchłom – zawierają specjalne substancje aktywne (np. imidaklopryd, flumetrynę), które zabijają insekty i pajęczaki oraz zapobiegają ponownej inwazji. Składniki czynne są stopniowo uwalniane z matrycy, skąd przenikają do warstwy lipidowej naskórka i są rozprowadzane po całym ciele. Z tego powodu obroża musi bezpośrednio przylegać do skóry kota. Obroże biobójcze zapewniają ciągłą i silną ochronę przed owadami i pajęczakami i zabezpieczają zwierzaka przed przenoszonymi przez nie chorobami. Są szczególnie polecane w sytuacjach, gdy istnieje szczególnie duże ryzyko inwazji pasożytów. Sprawdzą się więc u kotów żyjących na obszarach masowego występowania kleszczy (np. na obrzeżach lasów, w pobliżu łąk) oraz często stykających się z innymi czworonogami lub żyjących w skupiskach (np. w hodowlach). Okres ich działania wynosi do 8 miesięcy. Jednym z najpopularniejszych produktów tego typu jest obroża Foresto. 
  • naturalne obroże przeciwpchelne – obroże o działaniu wspomagającym ochronę przeciw ektopasożytom skóry są nasączone specjalnymi olejkami eterycznymi. Z tego względu odznaczają się silnym zapachem. Mają właściwości odstraszające – maskują obecność kota w otoczeniu i zniechęcają do przebywania w pobliżu zwierzaka. Nie zabijają jednak pasożytów, które żerują na skórze mruczka. Z tego powodu zalecane są przede wszystkim jako dodatkowa ochrona. Zwykle zabezpieczają kota przed kleszczami oraz pchłami przez 3-4 miesiące. Ze względu na łagodną formułę są bezpieczne dla organizmu i rzadko wywołują niepożądane reakcje. Można więc stosować je u kociąt i wrażliwych lub przewlekle chorych dorosłych kotów, które nie tolerują produktów biobójczych. 

Jaką obrożę na kleszcze i pchły wybrać dla kota?

Obroża przeciwpasożytnicza powinna być starannie dobrana do wymagań kota. Przed jej zakupem należy sprawdzić skład oraz zasady użytkowania. Zawsze trzeba stosować produkt zgodnie z zaleceniami producenta. Warto upewnić się także, czy nie ma przeciwwskazań do używania obroży u mruczka. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem weterynarii. Produkt powinieneś dobrać również do wieku zwierzęcia. Nie wszystkie obroże przeciw pchłom dla kota można stosować u kociąt poniżej 3. miesiąca życia. Jeśli Twój pupil jest kotem wychodzącym, wybierz dla niego akcesorium, które w razie nagłego szarpnięcia samoistnie się rozerwie lub rozepnie. Dla podopiecznych spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu idealne będą akcesoria wodoodporne.

Odpowiednio dobrane akcesorium nie powinno przeszkadzać kotu. Ważne jest więc dobranie go do obwodu szyi pupila. Obroża musi ściśle przylegać do szyi, ale jednocześnie nie może uciskać futrzaka. Większość obroży dla kotów ma długość 30-35 cm, co pozwala na ich regulację w dosyć szerokim zakresie. Zwisającą końcówkę obroży można obciąć, by nie zawadzała kotu.