Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena
Wielkość zwierzęcia
Wiek zwierzęcia
Rodzaj mięsa
Wskazania
Konsystencja karmy

Przysmaki odkłaczające dla kota

W walce z kłaczkami pomocne są przysmaki odkłaczające dla kotów. Zawarte w nich substancje ułatwiają wydalanie kul włosowych i zapobiegają powstawaniu kolejnych złogów. Sprawdź, kiedy warto je stosować!

Pasta zapobiegająca tworzeniu się kul włosowych

38,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Przysmak dla kota, zawierający malt pastę

17,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Przysmak odkłaczający dla kota

8,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Smakołyki z odkłaczaczem, dla dorosłych kotów Krokieciki z kremowym nadzieniem

17,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Bezzbożowy przysmak dla kotów Ułatwiający eliminacje kul włosowych

10,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Koty poświęcają wiele czasu na pielęgnację swojego gęstego futerka. Zabiegi polegające na wylizywaniu sierści sprawiają, że pozostaje ona gładka i lśniąca, ale niestety mają też jedną wadę. W trakcie czyszczenia szaty szorstkim językiem kot połyka spore ilości włosów, które po pewnym czasie tworzą w przewodzie pokarmowym zbite kule włosowe. Czym to grozi i jak zredukować powstawanie pilobezoarów?

Kule włosowe – czym są pilobezoary i jak powstają w przewodzie pokarmowym kotów?

Czy wiesz, że Twój kot może poświęcać nawet kilka godzin dziennie na staranne oczyszczanie swego futra? Zwierzaki te słyną z zamiłowania do higieny i utrzymywania sierści w nienagannym stanie. Pomaga im w tym szorstki, pokryty brodawkami język, który zręcznie zbiera z powierzchni sierści kurz oraz wszelkie inne zabrudzenia. Niestety wraz z nimi do języka przyczepiają się też martwe włosy. Połknięta sierść gromadzi się następnie w żołądku i jelitach, tworząc twarde kule włosowe, zwane pilobezoarami.

Niewielka ilość połkniętych włosów nie stanowi zagrożenia dla pupila. Zebrana sierść powinna zostać naturalnie wydalona wraz z kałem lub poprzez wymioty. Niestety zdarza się, że kul włosowych w przewodzie pokarmowym jest więcej albo są zbyt duże, by organizm mruczka mógł sobie z nimi poradzić.

Warto pamiętać, że znaczna ilość sierści zalegająca w żołądku czy jelitach pupila może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, a nawet stanowić zagrożenie dla jego życia. W skrajnych przypadkach zbite włosy mogą nawet zablokować przewód pokarmowy zwierzęcia. Jak pomóc pupilowi w pozbyciu się połkniętej sierści?

Objawy zakłaczenia u kota. Co się dzieje, gdy kot połyka duże ilości sierści?

Jak rozpoznać zakłaczenie u swojego kota? Niestety pierwsze objawy zaburzeń naturalnego wydalania kłaczków są dość subtelne i początkowo łatwo je przeoczyć. Symptomy, na które warto zwrócić uwagę to:

  • brak apetytu,
  • bolesność brzucha,
  • zaparcia,
  • wymioty,
  • osłabienie i niechęć do ruchu,
  • suchy kaszel lub dławienie się.

Koty, próbujące pozbyć się kul włosowych z przewodu pokarmowego, mogą też wykazywać większe niż dotychczas zainteresowanie trawą lub domowymi roślinami. Zawarty w nich błonnik może pomóc im wydalić sierść i poradzić sobie z przykrymi dolegliwościami. W trosce o dobro pupila warto jednak od razu zabrać go do lekarza weterynarii i dobrać odpowiednie przysmaki na odkłaczanie.

Słodowe przysmaki odkłaczające dla kotów - dlaczego warto je stosować?

Przysmaki i specjalne pasty odkłaczające stanowią najlepsze rozwiązanie problemu z kłaczkami u kota. Ich zadaniem jest redukcja połkniętej sierści oraz wsparcie organizmu w naturalnym procesie pozbywania się zalegających włosów. Receptura przysmaków odkłaczających opiera się na specjalnie dobranych składnikach, które nawilżają i regulują funkcjonowanie przewodu pokarmowego. W składzie przekąsek i past na odkłaczanie znaleźć można:

  • słód – ekstrakt słodowy w przewodzie pokarmowym kota wytwarza śluz, który pomaga przepchnąć włosy, zanim zbiją się w twardsze i trudniejsze do wydalenia kule;
  • włókna roślinne – błonnik wspomaga i reguluje procesy trawienia oraz transport treści pokarmowej wzdłuż przewodu trawiennego. Przekłada się to na sprawniejsze usuwanie połkniętych włosów z żołądka zwierzaka;
  • drożdże, siemię lniane oraz nasiona babki płesznik – wszystkie te składniki regulują mikroflorę jelit i zapobiegają zaparciom;
  • witamina A i E oraz kwasy tłuszczowe omega-3 – substancje ograniczające wypadanie sierści, poprawiające kondycję skóry i włosów czworonoga.

Kiedy podawać przysmaki dla kotów na odkłaczanie?

Każdy kot, niezależnie od swojej rasy czy rodzaju sierści, powinien od czasu do czasu otrzymać jakiś smaczny przysmak odkłaczający pomiędzy posiłkami. Są jednak takie rasy kotów, które ze względu na specyfikę sierści mają większą tendencję do zakłaczenia. Dotyczy to przede wszystkim kotów długowłosych oraz półdługowłosych.

Podczas każdej sesji pielęgnacyjnej zwierzak obdarzony długim, gęstym futrem połyka większe ilości włosów. To sprawia, że kule zbitej sierści gromadzą się w jego przewodzie trawiennym dużo szybciej i częściej niż w przypadku krótkowłosych mruczków. Problem ten może nasilać się zwłaszcza w okresie linienia, gdy kot gubi większe ilości sierści. W kociej diecie nie może zabraknąć więc smacznych przekąsek słodowych, o dużej zawartości włókna roślinnego.

Przysmaki przeciw tworzeniu się kul zbitej sierści w przewodzie pokarmowym, wskazane są także w przypadku kotów, które:

  • cierpią na dolegliwości ze strony układu trawiennego – zaburzenia jego pracy mogą powodować trudności z naturalnym usuwaniem pilobezoarów. Zaburzenia te mogą wynikać z podeszłego wieku, niewielkiej aktywności fizycznej, niedoboru błonnika w diecie lub przebytych chorób;
  • borykają się z nadmiernym wypadaniem sierści, wywołanym przez stres, przewlekłe choroby lub błędy żywieniowe.

Pasty i przysmaki odkłaczające anti-hairball dla kotów – rodzaje

W internetowym sklepie zoologicznym Kakadu znajdziesz rozmaite przekąski do odkłaczania dla kotów. Produkty te dostępne są w wielu formach i wersjach smakowych, więc łatwo dopasować je do potrzeb i preferencji danego mruczka.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi przekąski w postaci ciasteczek, krokietów z nadzieniem lub mięsnych kabanosów. Są to przysmaki bezzbożowe, zawierające w składzie psyllium, olej z łososia, rokitnik oraz drożdże. Niektóre z nich wzbogacono także o smak hydrolizowanych mięs, na przykład wątróbki lub kurczaka. Dzięki temu przekąski są smaczne i atrakcyjne nawet dla kotów o najbardziej wyrafinowanych gustach.

Ogromną popularnością cieszy się również smakowita pasta odkłaczająca typu Gimcat Malt-Soft Paste. Produkty tego typu zawierają ekstrakt słodowy, błonnik oraz oleje, wspomagające procesy trawienne i naturalne wydalanie połkniętego futra. Przysmaki w postaci pasty wystarczy nanieść na kocią łapkę lub futerko, a pupil na pewno natychmiast ją zliże.

Karmy i przysmaki odkłaczające, czyli profilaktyka kul włosowych

Pasty i smakołyki do odkłaczania powinny być stałym elementem diety każdego kota, niezależnie od jego wieku, rasy czy rodzaju okrywy włosowej. Zwierzak może potrzebować takiej pomocy zwłaszcza w okresie linienia, czyli wymiany szaty na letnią lub zimową. W skład smakołyków typu anti-hairball wchodzą dobroczynne substancje, które nie tylko wspomagają wydalanie zbitych kul sierści, ale też usprawniają pracę układu trawiennego i poprawiają kondycję skóry czy sierści mruczka.

W sklepie internetowym Kakadu znajdziesz także specjalistyczne karmy anti-hairball. Ich skład bazuje na podobnych substancjach, ale poza nimi zawiera także odpowiednie proporcje białka oraz tłuszczu. Może więc z powodzeniem pełnić funkcję codziennej karmy bytowej, będącej podstawą kociej diety. Dobrej jakości produkty tego typu zawierają także olej z łososia lub z kryla, będący doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Substancje te ograniczają wypadanie sierści i poprawiają ich wygląd.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz odpowiednie przekąski odkłaczające dla kota. Razem z nami zadbaj o zdrowie oraz dobre samopoczucie swego pupila!