Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena
Wielkość zwierzęcia
Wiek zwierzęcia
Rodzaj mięsa
Wskazania
Cechy dodatkowe karmy

Przysmaki treningowe dla psa

Nauka to nieodłączny element psiego życia. Szkolenie nie musi być jednak dla czworonoga przykrym obowiązkiem. Może dostarczyć mu sporo radości i stać się przyjemnością. By zwierzak z niecierpliwością wyczekiwał pory treningu i chętnie brał udział we wszystkich ćwiczeniach, trzeba jednak zadać o zbudowanie u niego odpowiedniej motywacji. Apetyczne przysmaki treningowe dla psa świetnie zmotywują czworonożnego ucznia do zdobywania wiedzy i pogłębiania swoich umiejętności.

Przysmak z jagnięciną.

5,49 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Bezzbożowe, mięsne gryzaki dla dorosłych i starszych psów Kurczak z jagnięciną

19,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Przysmak z jagnięciny ryby dla psów małych ras

15,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Naturalny przysmak dla psa

16,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Naturalny przysmak paski z mięsem jelenia i dorsza dla psa

17,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Naturalny przysmak dla psa

15,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Bezzbożowe, mięsne gryzaki dla dorosłych i starszych psów Filety z kurczaka

19,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Bezzbożowe, mięsne gryzaki dla dorosłych i starszych psów Filety z kurczaka i wołowiny

19,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Bezzbożowe, mięsne gryzaki dla dorosłych i starszych psów Kurczak z łososiem

19,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Biszkopty dla psa

17,88 zł 22,99 zł Oszczędasz 5,11 zł
Było 22,99 zł

(Najniższa cena z 30 dni przed obniżką)

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Bezzbożowe, mięsne gryzaki dla dorosłych i starszych psów Kurczak z dziczyzną

20,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Bezzbożowe, mięsne gryzaki dla dorosłych i starszych psów Kurczak z kaczką

19,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Przysmaki treningowe dla psa - zalety

„Siad", „leżeć", „do mnie", „zostań" - to tylko niektóre komendy, które powinien przyswoić każdy pies. Obecnie za najskuteczniejszą metodę tresury psa uznaje się tzw. szkolenie pozytywne. Opiera się ono na stosowaniu nagród szkoleniowych za poprawnie wykonane zadania. Podając psu przysmaki, wzmacniasz jego zachowania i sprawiasz, że w przyszłości będzie prezentował je coraz częściej.

W treningu pozytywnym stosuje się różne schematy nagradzania. Początkowo najczęściej nagrody podaje się za każdym razem, gdy zwierzak zaprezentuje pożądane zachowania. Z czasem schemat nagradzania zmienia się na tzw. przerywany - pies jest nagradzany tylko za niektóre poprawnie wykonane komendy. Pomaga to utrwalić dobre nawyki i utrzymać motywację psa do nauki na optymalnym poziomie. Szkolenie pozytywne jest nie tylko efektywne, ale również wyjątkowo przyjemne dla twojego psa. Dzięki niemu możesz nauczyć pupila podstawowych komend z zakresu posłuszeństwa i wielu interesujących sztuczek. Metoda ta może sprawdzić się również przy przełamywaniu psich lęków i w terapii wielu problemów behawioralnych.

Podczas treningu z psem niezwykle pomocne są smakołyki. Dlaczego stosowanie przysmaków w ramach szkolenia czworonożnego podopiecznego jest tak istotne? Smakowite treserki to przede wszystkim doskonała nagroda. W odróżnieniu od innych nagród (np. pochwał, głaskania, zabawy) smakołyki są uniwersalne i można wykorzystać je w szkoleniu niemal każdego psa. Odpowiednio dobrane przysmaki treningowe dostarczają psu mnóstwa kulinarnej radości i sprawią, że będzie on odbierał trening w pozytywny sposób. Dzięki nim pies zyska dodatkową motywację do ćwiczeń i będzie brał w nich udział z dużym zaangażowaniem. Dodatkowo przysmaki treningowe nadają się do stosowania jako przynęty. Aromatyczne smakołyki mogą służyć do naprowadzania zwierzaka, kształtowania jego zachowań i zachęcania do wykonywania określonych poleceń.

Przysmaki treningowe dla psa wyróżniają się pysznym smakiem i kuszącym zapachem. Są więc dla zwierzaków wyjątkowo atrakcyjne. Dodatkowo smaczki treningowe mają na ogół małe rozmiary. Dzięki temu są łatwe w porcjowaniu i podawaniu. Bez problemu można zabrać je ze sobą na spacer i zaserwować podopiecznemu w odpowiednim momencie. Jedzenie treserek nie zajmuje psu dużo czasu i nie odwraca niepotrzebnie jego uwagi od treningu. W standardowych opakowaniach (ok. 100 g - 200 g) znajduje się ilość smaczków wystarczająca do przeprowadzenia kilku/kilkunastu sesji treningowych. 

Przysmaki dla psa występują w różnych smakach i rodzajach - możesz więc z łatwością dobrać je do indywidualnych preferencji swojego pupila. Wiele z nich może pełnić dodatkowe funkcje w diecie psa. Niektóre smakołyki treningowe sprawdzają się jako pokarmy uzupełniające (np. dla suchych karm), przysmaki dentystyczne czy przysmaki funkcjonalne.

Treningowe przysmaki dla psa - rodzaje

Przysmaki treningowe dla psa dostępne są w wielu rodzajach i apetycznych smakach. Znajdziesz je w ofercie różnych producentów, m.in. Brit, Carnilove, Josera, Maced, 8in1, Stuzzy Dog. Do najpopularniejszych przysmaków szkoleniowych należą:

  • przysmaki treningowe dla szczeniaka i psa małej rasy - przekąski dla młodych psów i miniaturowych czworonogów odznaczają się małymi rozmiarami, dostosowanymi do drobnego uzębienia zwierzaków. Dzięki temu są bardzo łatwe w pobieraniu. Przysmaki dla szczeniaka zazwyczaj mają też lekkostrawną formułę i są wzbogacone składnikami ważnymi dla zdrowia czworonożnych juniorów.
  • naturalne przysmaki dla psa (np. wątroba wołowa, płuca, żwacze wołowe, filety drobiowe i kawałki mięsa) - suszone smakołyki naturalne wyróżniają się wysoką smakowitością, atrakcyjną formą i intensywnym zapachem. Dzięki temu naturalne przysmaki są uwielbiane przez psy i idealne jako nagroda. Świętnie sprawdzają się podczas szkolenia psich niejadków.
  • monobiałkowe, bezzbożowe i hipoalergiczne przekąski - są lekkostrawne, dobrze przyswajalne i pozbawione składników najczęściej powodujących u zwierząt niepożądane reakcje. Dedykowane psom wrażliwym, cierpiącym z powodu alergii, nietolerancji pokarmowej i zaburzeń żołądkowo-jelitowych.
  • treserki (np. ciasteczka dla psa, kosteczki, mięsne krokiety) - chrupiące przysmaki treningowe mają wyśmienity smak i niewielkie rozmiary. Zapewniają maksimum przyjemności płynącej z jedzenia bez niepotrzebnego rozpraszania uwagi psa.
  • przysmaki do żucia - mają formę różnorodnych gryzaków, pasków i kąsków do żucia. Zaspokajają naturalne potrzeby psa związane z żuciem i gryzieniem. Ich jedzenie zwykle pochłania jednak trochę czasu. Doskonałe do stosowania zwłaszcza na zakończenie szkolenia jako zwieńczenie nauki. Pomagają psu po treningu zrelaksować się i wyciszyć emocje.

Sklep zoologiczny Kakadu Zoo oferuje szeroki wybór przysmaków treningowych najwyższej jakości dla twojego pupila. U nas znajdziesz zatem najlepsze przysmaki w różnych wariantach smakowych (m.in. na bazie kurczaka i kaczki, wołowiny, świeżego mięsa i ryb, królika). Pysznych propozycji nie brakuje!

Smaczki treningowe dla psa - jak wybrać odpowiednie?

Przysmaki zawsze warto dopasować do upodobań psa. Twój pupil jest wielbicielem naturalnych mięsnych kąsków? A może woli chrupiące ciasteczka? Wybierz przysmaki, które z pewnością zasmakują twojemu ulubieńcowi.

Bardzo ważne jest, by nagradzać czworonoga za najmniejszy postęp. Z tego względu niezbędne jest podawanie dużej ilości przysmaków. Wybierając smakołyki treningowe dla zwierzaka, zwróć więc uwagę na ich kaloryczność. Zawartość tłuszczu powinna być stosunkowo niska. Dodatkowo, aby odpowiednio zbilansować dietę psa, należy uwzględnić wartość odżywczą przekąsek podawanych podczas treningu psa w ogólnym bilans energetycznym. Udział przysmaków w diecie psa nie powinien przekraczać 15%.

Nawet najbardziej atrakcyjne przekąski z czasem mogą stracić dla psa swoją wartość. By uniknąć monotonii, najlepiej więc łączyć różne rodzaje smakołyków. Większe przysmaki możesz podzielić na mniejsze kawałki - dzięki temu starczą na dłużej. Pamiętaj także, by dobrać przysmaki do uzębienia swojego psa. 

Dla pupila warto wybierać smakołyki odznaczające się świetnym składem, wzbogacone o wartościowe składniki - z bogactwem witamin, minerałów i innych substancji prozdrowotnych. Najlepsze smakołyki nie zawierają sztucznych konserwantów, wzmacniaczy smaku, barwników czy składników modyfikowanych genetycznie.