Blog

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Fiprex dla kota

Wiosna i lato to okres największej aktywności kleszczy. Te niepozorne pajęczaki roznoszą wiele chorób groźnych dla naszych czworonogów, więc nie warto ryzykować. Najlepiej już teraz zadbać o właściwą ochronę przeciwko tym pasożytom. Jednym z polecanych preparatów na kleszcze są krople Fiprex dla kota. Jak działają?

Dlaczego warto zabezpieczyć kota przed kleszczami?

Niestety na kleszcza można natknąć się nie tylko na łąkach czy w leśnych zaroślach. Dziś pasożyty te występują praktycznie wszędzie, również w miejskich parkach i na osiedlowych trawnikach. Nasz kot może złapać kleszcza nawet w ogrodzie obok własnego domu. Dlatego niezależnie od trybu życia pupila, powinniśmy zainwestować w preparaty chroniące go przed ukąszeniami tych groźnych pasożytów.

Trzeba pamiętać, że kleszcze roznoszą wiele chorób zagrażających zdrowiu i życiu zwierzaka. Do najgroźniejszych należą babeszjoza, anaplazmoza, borelioza oraz zakaźna anemia kocia (FIA). Każde z tych schorzeń wymaga długiego i kosztowego leczenia, które w dodatku nie zawsze okazuje się skuteczne. Lepiej więc nie ryzykować i regularnie zabezpieczać kota przed kleszczami. Na przykład za pomocą kropel Fiprex dla kota.

Fiprex dla kota: co to takiego?

Fiprex to linia produktów weterynaryjnych, przeznaczonych do zwalczania pasożytów zewnętrznych, takich jak kleszcze, pchły i wszoły. Preparat Fiprex Spot-on to gotowy roztwór do aplikacji bezpośrednio na skórę czworonoga. W jego składzie znajdziemy substancję czynną – fipronil, która skutecznie eliminują pchły i kleszcze wczepione w skórę kota. Jest ona wysoce toksyczna dla pasożytów, ale jednocześnie nie stanowi zagrożenia ani dla zwierzaków, ani dla ludzi z ich otoczenia.

W ofercie producenta znajdziemy też wzmocniony roztwór Fiprex Duo z dwiema substancjami czynnymi. Poza fipronilem w jego skład wchodzi także metopren. Dzięki temu środek zwalcza nie tylko dorosłe postaci pcheł, ale też eliminuje je w formie jaj, larw i poczwarek.

↓ FIPREX DLA KOTA ↓

Jak działają krople na kleszcze Fiprex dla kota?

Krople Fiprex Spot-on to skuteczny sposób na kleszcze i inne pasożyty zewnętrzne. Wystarczy zaaplikować je na skórę mruczka z gotowego dozownika. Najlepiej zakropić preparat na skórę pomiędzy łopatkami kota, tak aby ten nie mógł zlizać z siebie środka, zanim wchłonie się w skórę.

Substancje czynne wchłaniają się poprzez mieszki i gruczoły łojowe zwierzaka, a następnie rozprzestrzeniają po całej powierzchni ciała, tworząc na niej swego rodzaju warstwę ochronną. Krople Fiprex działają na kleszcze kontaktowo. To znaczy, że nie odstraszają pasożytów, ale natychmiast zabijają te, które wgryzą się w skórę czworonoga. Działanie kropel przeciw kleszczom utrzymuje się przez 4 tygodnie, a przeciwko pchłom i wszołom przez około 8 tygodni.

Jak stosować krople Fiprex Spot-on?

Jak już wspomniano stosowanie preparatów w postaci kropel, nie sprawia większych trudności. Wystarczy rozchylić sierść między łopatkami pupila i zaaplikować preparat bezpośrednio na skórę. Wyciskamy całą tubkę wzdłuż linii kręgosłupa, od punktu pomiędzy łopatkami aż do nasady ogona.

Aby substancje czynnie zawarte w preparacie wchłonęły się prawidłowo, nie powinnyśmy kąpać mruczka przez około 2 dni po aplikacji. Aż do całkowitego wyschnięcia środka nie powinniśmy też dotykać pupila. Warto też pilnować, by przez co najmniej kilka godzin po aplikacji mruczek nie wylizywał sierści. Aby zapewnić kotu optymalną i trwałą ochronę, powinniśmy też ponawiać całą operację co 4 tygodnie.

Krople Fiprex można stosować już u 8-tygodniowych kociąt. Nie należy jednak stosować go u zwierzaków chorych lub w czasie leczenia środkami farmakologicznymi.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Gazetka promocyjna sklepów zoologicznych Kakadu

Dla wszystkich zwierzaków i ich właścicieli mamy fantastyczną ofertę na Dzień Dziecka 🎈

🐇 Klatki Ferplast Casita -25%
🐹 Wybrane karmy dla gryzoni i królików do 30% taniej
😺 Wybrane kocie karmy suche i mokre do -20%
🐕 Wybrane psie karmy i przysmaki do -30%
🥎 Wybrane akcesoria psów i kotów do -25%
💧 Francodex krople dla psów i kotów przeciw kleszczom i pchłom -20%
🐦 Vitmix wybrane klatki -25%
🐟 Tetra Pro -25% na pokarmy podstawowe i wybarwiające dla ryb akwariowych

W gazetce znajdziecie również specjalne promocje dla juniorów 😻

To nie wszystkie okazje, sprawdźcie sami, co jeszcze przygotowaliśmy 👇


Oferta jest ważna od 19.05 do 01.06.2022., wyłącznie w sklepach stacjonarnych.
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Otwarcie sklepu zoologicznego Kakadu Zoo w Parku Handlowym S1 w Opocznie

Już nie możemy doczekać się czwartku 26 maja 😁 I to nie tylko z powodu Dnia Matki, ale także otwarcia sklepu stacjonarnego Kakadu Zoo w Parku Handlowym S1 w Opocznie przy ul. Piłsudskiego 1😊

Zapraszamy Was serdecznie razem z pupilami, spełnijcie każde marzenie swojego milusińskiego, bo wiele produktów będzie w super atrakcyjnych cenach ✨

Koniecznie obserwujcie nasze profile w mediach społecznościowych, aby nie przegapić kodów rabatowych!
Do zobaczenia 🙋‍♀️🙋‍♂️

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Dlaczego koty zrzucają przedmioty?

Jednym z dziwniejszych zachowań w kocim repertuarze jest celowe strącanie przedmiotów ze stolików i półek. Dlaczego zwierzaki robią coś takiego? Niektórzy widzą w tym przejaw kociej złośliwości, a inni chęć do psot. Jak jest naprawdę? I co można zrobić, by oduczyć kota zrucania przedmiotów, które staną mu na drodze?

Zrzucanie przedmiotów jest bez wątpienia jednym z bardziej zastanawiających kocich zwyczajów. Kiedy ofiarą mruczka padają długopisy, cukierki, kable i inne drobne przedmioty to jeszcze pół biedy. Gorzej, gdy z regału spadnie porcelanowa pamiątka rodzinna albo gdy szklanka z wodą przewróci się na laptop lub ważne dokumenty. Co gorsza, wydaje się, że koty wprost nie mogą oprzeć się pokusie spłatania takiego figla. Tylko czy za tym dziwnym zachowaniem naprawdę kryje się zwykła złośliwość? Otóż nie – okazuje się, że koty mają zupełnie inne i to całkiem logiczne powody!

Kot zrzuca przedmioty? To może być nuda!

Niestety nie każdy kociarz zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w życiu kota pełni zabawa. Mruczki potrzebują jej zawsze, to znaczy na każdym etapie życia. Zabawa zapewnia im odpowiednią dawkę ruchu, pozwala rozładować nadmiar energii i stymuluje umysł do pracy. Koty, które nie mają do dyspozycji żadnych zabawek, a opiekun nie poświęca im wystarczającej uwagi, same znajdują sobie zajęcie.

Zrzucanie przedmiotów ze stołu to zatem nic innego, jak próba znalezienia sobie nowej zabawki i zajęcia dla zabicia nudy. Łato nawet zauważyć, że ofiarą mruczka najczęściej padają drobne przedmioty, takie jak długopisy, breloczki, gumki do włosów czy pierścionki. Są lekkie i nieduże, więc lepiej nadają się do zabawy.

Zrzucanie przedmiotów a instynkt łowiecki kota

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi naszemu kotu, z pewnością chodzi o polowanie! Instynkt łowiecki jest silnie zakorzeniony w kociej naturze. Nawet kanapowy pieszczoch, który przesypia większość dnia, potrzebuje polowania lub jego ekwiwalentu w postaci zabawy. Jeśli my nie zapewnimy kotu możliwości realizowania tej naturalnej potrzeby, nasz pupil sam zorganizuje sobie łowy.

Zrzucanie przedmiotów ze stołów i blatów może być właśnie formą polowania. Jeśli po zrzuceniu przedmiotu, mruczek rzuca się za nim w pościg, a następnie gryzie go lub trąca łapą, to możemy mieć pewność, że tym, czego mu brakuje, jest właśnie porządne polowanie.

Koty zrzucają przedmioty, by je zbadać

Koty to niezwykle inteligentne stworzenia. Potrafią uczyć się na błędach, wyciągać wnioski z własnych doświadczeń i na tej podstawie zmieniać swoje zachowanie. Zwierzęta te z ogromną ciekawością obserwują świat, a otaczające je przedmioty badają między innymi za pomocą dotyku. Kiedy kot trąca łapą jakiś przedmiot, robi to po prostu, żeby sprawdzić, co się stanie. Zrzucona rzecz może wydać jakiś dźwięk, rozpaść się na wiele mniejszych kawałków albo potoczyć dalej, niczym uciekająca zdobycz. Takie kocie „eksperymenty” dostarczają kotu nowych doświadczeń, a przy okazji stanowią świetną rozrywkę.

↓ ZABAWKI DLA KOTA ↓

Kot zrzuca przedmioty, by zwrócić na siebie uwagę

Przyjęło się, że każdy kot to samotnik, który człowieka potrzebuje jedynie do napełniania miski i sprzątania kuwety. Nic bardziej mylnego! Futrzaki bardzo mocno przywiązują się do swych opiekunów, a czas spędzony na wspólnej zabawie to dla nich prawdziwa frajda. Jeśli poświęcamy kotu zbyt mało uwagi, to ten wykorzysta każdą nadarzającą się okazję, by ją przyciągnąć. A czy jest na to lepszy sposób niż zrzucenie czegoś ze stołu?
W takiej sytuacji zwykle wykrzykujemy imię kota, podbiegamy i podnosimy go lub odciągamy od „zdobyczy”. Jeśli spadło coś ciężkiego, co na dodatek narobiło sporo hałasu, to tym lepiej dla mruczka. Z pewnością przytulimy go i pocieszymy po tym traumatycznym przeżyciu. Z punktu widzenia kota jego cel został osiągnięty – właśnie wzięliśmy udział w jego zabawie i skierowaliśmy całą uwagę tylko na niego.
Czy można oduczyć kota zrzucania przedmiotów?

Odpowiedź jest prosta – tego nie da się zrobić. Kota nie da się wytresować tak, jak psa, więc komendy typu „nie” albo „zostaw” zupełnie na nic się nie zdadzą. Dla mruczka nic one nie znaczą, więc po prostu puści je mimo uszu. Co zatem robić? Cała sztuka polega na tym, by wykazać się sprytem większym od kociego. Jeśli nie chcemy, by kot robił coś, co nam nie odpowiada, na przykład zrucał cenne przedmioty z regałów, dajmy mu w zamian coś innego, równie atrakcyjnego. Co to może być?

Kot zrzuca przedmioty: co robić?

Przede wszystkim zadbajmy o zaspokojenie kocich potrzeb. Każdego dnia postarajmy się znaleźć chwilę na zabawę w polowanie. Wyposażmy się w piszczące, pluszowe myszy, wędki z piórkami i inne akcesoria do zabawy w łowy. Zapewnijmy kotu rozrywkę i porcję ruchu, która zmęczy go zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Pamiętajmy też, by poświęcać pupilowi należytą uwagę, tak aby nie musiał sam o nią zabiegać.

Jeśli kot polubił zabawę w zrzucanie rzeczy, spróbujmy go do niej zniechęcić. Jak? Wystarczy nie zwracać na to uwagi i zachowywać tak, jakby nic się nie stało. Nie patrzymy na kota, nie wołamy go i nie podbiegamy, by sprawdzić, co tym razem spadło. Oczywiście, zanim pupil pogodzi się z tym, że w ten sposób nie zachęci nas do zabawy, minie trochę czasu. Dlatego lepiej nie zostawiać na wierzchu żadnych cennych przedmiotów.

 

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Pomagaj z Vetoquinol

Czworonogi są oddanymi i wiernymi kompanami. Pielęgnowana więź może przerodzić się w piękną przyjaźń. Niezależnie od tego, czy spędzacie czas aktywnie biegając po parku, czy leniuchując w domu – bycie blisko siebie jest największym szczęściem i najlepszą formą codziennej terapii.

Czy wiesz, że bliskość zwierzaków potrafi zdziałać cuda?  Wszechstronne działanie czworonogów na ludzi wykorzystywane jest w dogoterapii i felinoterapii, bazującej na więzi tworzącej się między pacjentem a zwierzęciem.

Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom od lat bazuje na tej relacji, wspomagając dogoterapią edukację dzieci, rehabilitację i terapię osób z niepełnosprawnością, osób starszych, osób z chorobami psychicznymi. Psi terapeuci odwiedzają miejsca i osoby, które potrzebują ich bliskości. Wspierają małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki Budzik oraz innych szpitali i placówek. A co w tym wszystkim jest najpiękniejsze? Stowarzyszenie pomaga dzieciom i dorosłym w szpitalach nieodpłatnie. Potrzebne są pieniądze na dojazdy, przygotowanie terapeuty i zwierzęcia. Dlatego Vetoquinol, znając wartość więzi między ludźmi a czworonogami, angażuje się w pozyskanie funduszy na tę bezcenną inicjatywę!

Teraz kupując Caniviton, Otifree, Kerabol Biotin i Bezo-pet pomagasz, ponieważ Vetoquinol przekaże 1% na rzecz Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Wybierając te produkty, pielęgnujesz więc nie tylko zdrowie swojego pupila, ale też pielęgnujesz dobro, wspomagając zdrowie fizyczne i psychiczne podopiecznych Stowarzyszenia.

Razem mamy wpływ na powrót do zdrowia, lepszą i bardziej skuteczną rehabilitację, terapię i edukację!

Akcję wspiera Agnieszka Cegielska – pogodna osobowość telewizyjna, znana z uwielbienia życia w zgodzie z naturą, troski o zdrowie całej swojej rodziny, także jej czworonożnych członków.

Zapoznaj się z regulaminem akcji

„Podczas gdy my jesteśmy profesjonalistami
w pielęgnowaniu więzi i szczęścia naszych pupili,
Vetoquinol profesjonalnie pielęgnuje ich zdrowie,
by to szczęście trwało jak najdłużej,
i wspiera profesjonalistów tam,
gdzie są najbardziej potrzebni!”

↓ VETOQUINOL CANIVITON FORTE PLUS PREPARAT NA STAWY DLA PSA ↓

↓ VETOQUINOL KERABOL BIOTIN KROPLE DLA PSA I KOTA na poprawę sierści ↓

↓ VETOQUINOL CANIVITON PROTECT PREPARAT NA STAWY DLA PSA ↓

↓ VETOQUINOL OTIFREE PŁYN DO CZYSZCZENIA USZU PSA I KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Caniviton Forte Plus- preparat, dzięki któremu zadbasz o stawy psa

Choroby stawów u psa to poważny problem, którego nie sposób zlekceważyć. Obolałe stawy utrudniają psu normalne funkcjonowanie, a z czasem mogą całkowicie uniemożliwić mu chodzenie. Jak zapobiec rozwojowi zmian zwyrodnieniowych w stawach pupila? Jednym ze sposobów jest podawanie pupilowi specjalnych suplementów i karm uzupełniających, takich jak Caniviton Forte Plus na stawy.

Jakie psy mogą mieć problemy ze stawami?

Niestety problemy z układem kostno-stawowym mogą wystąpić u każdego psa, niezależnie od jego rasy, wieku czy wielkości. Istnieją jednak pewne czynniki, które znacznie zwiększają ryzyko takich dolegliwości. Należą do nich między innymi nadwaga i otyłość oraz podeszły wiek czworonoga.

Do chorób i zwyrodnień stawów predysponowane są między innymi psy ras dużych i olbrzymich, takie jak dogi niemieckie, owczarni niemieckie, labradory czy berneńczyki. Problem dotyczy również niektórych ras małych, na przykład jamników, które cały ciężar ciała muszą dźwigać na stosunkowo krótkich łapach.

Objawy chorób stawów u psa

Pierwsze objawy świadczące o problemach ze stawami mogą być trudne do rozpoznania, ale jako opiekunowie powinniśmy być wyczuleni na wszelkie niepokojące zmiany w zachowaniu pupila. Pamiętajmy, że mocno zdegenerowane stawy nigdy już nie odzyskają pełnej sprawności. Dlatego tak ważna jest profilarka i szybkie działanie. Objawami, które powinny zwrócić naszą uwagę są:

  • kulawizna – pies utyka lub chodzi tylko na 3 łapach,
  • niechęć do chodzenia po schodach – pupil może celowo unikać wspinania się lub schodzenia ze schodów albo piszczeć z bólu podczas ich używania,
  • problemy ze wstawaniem i skakaniem – pupil nie wskakuje już na kanapę czy fotel, śpi w miejscach łatwiej dla niego dostępnych,
  • apatia i brak energii,
  • niechęć do zabawy i spacerów.

↓ Caniviton Forte Plus ↓

Jak dbać o stawy u psów?

Zdarza się, że sama dieta i aktywny tryb życia to za mało, by utrzymać pupila w dobrej kondycji. O właściwej profilaktyce stawów psa warto pomyśleć zwłaszcza jeśli jesteśmy właścicielami psa rasy olbrzymiej, zwierzaka z nadwagą lub w podeszłym wieku. Nasz pupil może potrzebować dodatkowej suplementacji, która wzmocni tkanki stawowe, pomoże im się zregenerować i uchroni je przed dalszą degeneracją. Jedną z najlepszych karm uzupełniających jest Caniviton Forte Plus. Jak działa?

Caniviton Forte Plus – karma uzupełniająca na stawy dla psa

W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele preparatów na poprawę kondycji stawów u psa. Będą to między innymi specjalistyczne karmy weterynaryjne, jak i suplemenety z witaminami i minerałami. Jednym z najlepszych preparatów tego typu jest Caniviton Forte Plus. Jego zadaniem jest wzmocnienie chrząstki stawowej czworonoga, tak aby mimo upływu lat pozostała elastyczna i nie zaburzała motoryki układu ruchowego. Regularne stosowanie preparatu Caniviton Forte Plus zwiększa także ilość płynu maziowego w stawach, co poprawia ich ruchomość i amortyzację.

Caniviton Forte Plus na stawy – skład i właściwości

Za skuteczność preparatu Canivition Forte Plus odpowiada jego bogaty i zoptymalizowany pod kątem potrzeb pupila skład. Znajdziemy w nim:

  • siarczan chondroityny – stymuluje metabolizm tkanki chrzęstnej, nadaje jej sprężystość i przyspiesza regenerację,
  • glukozamina (HCI) – główny składnik mazi stawowej, odżywia tkankę chrzęstną stawu, nadaje jej poślizg, czym znacznie poprawia jej motorykę,
  • czarni pazur (zmielony korzeń Harpagophytum procumbens) – poprawia ruchliwość stawu,
  • L-karnityna – spowalnia procesy starzenia komórkowego, skraca proces regeneracji stawów po intensywnym wysiłku,
  • Jod, mangan, selen i witamina C – zwiększają witalność, wspomagają odporność i procesy metaboliczne w organizmie czworonoga.

Caniviton Forte Plus – kiedy stosować?

Dla jakich czworonogów przeznaczony jest preparat Canivitin Forte? Wskazaniem do stosowania suplementu jest między innymi starszy wiek lub nadwaga pupila. Preparat można podawać także szybko rosnącym szczeniętom, zwłaszcza ras dużych i olbrzymich. Caniviton Forte Plus pomoże również zwierzakom cierpiącym na różnorodne schodzenia kości, w tym zmiany nowotworowe. Można podawać go profilaktycznie zwierzakom pracującym lub bardzo aktywnym, na przykład uprawiającym psie sporty, a także wspomagająco przy leczeniu kontuzji i schorzeń ortopedycznych.

Pamiętajmy, że wprowadzenie każdego suplementu czy karmy weterynaryjnej należy uprzednio omówić z lekarzem weterynarii. Caniviton Forte to środek o optymalnym składzie, całkowicie bezpieczny dla czworonoga. Jednak warto zapytań lekarza, na przykład o to, czy można stosować go równolegle z karmą, którą aktualnie podajemy pupilowi.

 

 

 

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu