Linka treningowa dla psa

Linka treningowa dla psa doskonale sprawdzi się podczas tresury oraz nauki posłuszeństwa czworonoga. To także niezastąpione narzędzie do wspólnych treningów czy też uprawiania rozmaitych psich sportów. Długa linka daje psu większą swobodę podczas spacerów, a Tobie zapewnia kontrolę nad poczynaniami pupila.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Zajrzyj do sklepu internetowego Kakadu i zapoznaj się z modelami linek treningowych Dingo czy Biothane. Znajdziesz tam smycz dla swojego psa, idealną do aktywności w terenie, nauki przywołania czy tresury!

Linki treningowe dla psa – jak wygląda?

Linka treningowa to nic innego, jak nieco dłuższa smycz klasyczna. Dostępne w Kakadu modele linek mogą mieć od 5 do nawet 20 metrów długości. Wykonane są z wytrzymałego nylonu lub polipropylenu. Niektóre produkty tego typu mają także dodatkowe wzmocnienia i karabińczyki obszyte skórą naturalną.

Linka do treningów może mieć postać sznurka albo taśmy, o szerokości około 2 cm. Jest lekka, a jednocześnie niezwykle solidna i odporna nawet na najmocniejsze szarpnięcia Twojego psa. To akcesorium odpowiednie dla czworonogów wszystkich ras, również dużych i silnych psów. Linki dla psa z Kakadu są wodoodporne i łatwo usunąć z nich brud, na przykład zaschnięte błoto. Wyposażone są w mocne niklowane karabińczyki, gwarantujące trwałość i stabilne połączenie z szelkami lub obrożą.

Treningowa smycz – dla jakiego psa?

Długość i wytrzymałość linki treningowej czynią z niej narzędzie niezastąpione podczas pracy z psem w terenie. Dzięki niej pies może swobodnie poruszać się po okolicach niezabudowanych, na przykład po lesie. Spacery i szkolenie z linką treningową zalecane są zwłaszcza w przypadku psów, które:

  • nie reagują na przywołanie (i dopiero się tego uczą),
  • wykazują silny instynkt myśliwski,
  • są młode i niesforne,
  • zachowują się w sposób impulsywny, który trudno przewidzieć.

Linkę dla psa warto mieć ze sobą również podczas wędrówek po miejscach, gdzie obowiązuje nakaz trzymania psa na smyczy. Dobrym przykładem będą tu choćby parki narodowe.

Do czego służy smycz treningowa dla psa?

Treningowa linka o długości 5, 10 czy 20 m będzie idealna do ćwiczenia z psem. Pozwoli Ci szybko przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom psa, eliminować złe nawyki i korygować jego poczynania w czasie wspólnych przechadzek.

Długa smycz dla psa przyda Ci się także w trakcie nauki nowych komend, a przede wszystkim podczas treningu przywołania. Dzięki niej pies będzie mógł swobodnie biegać, węszyć i eksplorować otoczenie, jednocześnie wciąż pozostając pod Twoją opieką. To ważne zwłaszcza w przypadku szczeniąt i młodych psów w okresie dojrzewania, które bywają krnąbrne i lubią niekiedy ignorować wołanie swego opiekuna.

Treningowa linka to dobra opcja również dla psów adoptowanych ze schroniska, które wciąż mogą zachowywać się w sposób trudny do przewidzenia. Z linką możesz ćwiczyć, jak przywoływać psa, bez narażenia jego i otoczenia na jakiekolwiek niebezpieczeństwo!

Długa smycz w postaci linki może służyć takie do zabawy w aportowanie lub tropienie. Jeśli podczas trenowania pupil oddali się za bardzo, wystarczy przydepnąć nogą linkę lub chwycić ją, gdy zacznie się wyrywać.

Smycze i inne akcesoria spacerowe dla psów znajdziesz w Kakadu!

Długa linka treningowa to dobry sposób na to, by niewyszkolony pies mógł wybiegać się i w pełni korzystać z możliwości, jakie daje spacer na świeżym powietrzu. W sklepie Kakadu znajdziesz najwyższej jakości przydatne akcesoria spacerowe, w tym niezawodne smycze treningowe!

Dostępne u nas modele wykonane są z trwałego tworzywa, będącego gwarancją bezpiecznych spacerów z pupilem. Akcesoria te są elastyczne i odporne na przetarcia czy przerwania na skutek mocnego szarpnięcia. Wyróżnia je ciekawy design, solidne wykończenie i duży komfort użytkowania.

W naszym sklepie znajdziesz też inne akcesoria, takie jak obroża dla psa, uprząż, odblaski czy psia adresówka. Zamów zakupiony towar z dostawą do domu lub paczkomatu!