FORESTO OBROŻA DLA PSA PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM
search
FORESTO OBROŻA DLA PSA PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM

FORESTO OBROŻA DLA PSA PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM

Elanco

Obroża insektobójcza dla psów o masie ciała powyżej 8kg

 • Wielkość opakowania: 70 cm
 • Dostawa nawet w 24h 24h robocze (kurier i InPost) 1-2 dni robocze (ORLEN paczka) ?
 • EAN: 5909990908462
Wybierz wariant
154,00 zł
Brutto
Ilość

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Zamów telefonicznie
22 256 99 50
(od pn.-pt.: 9:00 - 17:00)

Przeznaczenie Foresto


Obroża Foresto przeznaczona dla psów o masie ciała powyżej 8 kg.  Leczy i zapobiega infestacji pcheł i kleszczy przez okres 7 do 8 miesięcy.
 
Foresto stanowi skuteczną ochronę przed tymi uciążliwymi pasożytami, zapewniając zwierzętom komfort i spokój. Dzięki innowacyjnej formule obroża eliminuje kleszcze oraz pchły w momencie kontaktu ze skórą, co sprawia, że jest niezastąpionym dodatkiem do profilaktyki zdrowia pupila.
 

Charakterystyka obroży Foresto

Foresto to obroża insektobójcza w kolorze szarym, bezzapachowa.

Psy:
W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży Foresto. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy. Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Foresto wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Foresto wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży Foresto może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.

W celu leczenia infestacji wszołów (Trichodectes canis).
Najlepiej gdy obroża Foresto jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy.

Koty ( Foresto 38cm):
Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży Foresto. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni. Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Foresto wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy. Foresto wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.
W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży Foresto.
Najlepiej gdy obroża jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy.

Zalety obroży Foresto:
 • Skutecznie zwalcza kleszcze i pchły do 8 miesięcy
 • Zabija pchły przez kontakt bezpośredni oraz zabija i odstrasza kleszcze.
 • Wodoodporna
 • Bezzapachowa
 • Wygodna w noszeniu

Skład obroży Foresto

Imidaklopryd, flumetryna

Substancje pomocnicze: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czarny (E 172), di-n-butylu adypinian, glikolu propylenowego dikaprylokapronian, olej sojowy epoksydowany, kwas stearynowy, polichlorek winylu

Jedna obroża zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne.

Uwagi:
Obroża Foresto jest wodoodporna; jej skuteczność pozostaje niezmieniona w przypadku zmoczenia zwierzęcia.

Przeciwskazania do stosowania obroży Foresto:
Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.
Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Specjalne ostrzeżenia dotyczące stosowania:
Ogółem, w ciągu 24 do 48 godzin po infestacji produkt spowoduje śmierć kleszczy i ich odpadanie od żywiciela, bez możliwości uprzedniego pożywienia się krwią. Nie można wykluczyć ryzyka wczepienia się pojedynczych kleszczy po zastosowaniu leczenia. Dlatego też, nie można całkowicie wykluczyć ryzyka przenoszenia chorób zakaźnych przez kleszcze, w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków.  Tak jak w przypadku wszystkich produktów do długotrwałego stosowania miejscowego, okresy nadmiernego sezonowego zrzucania sierści mogą prowadzić do tymczasowego niewielkiego zmniejszenia skuteczności leczenia w wyniku utraty tej części dawki substancji czynnych, która została rozprowadzona na sierści. Uzupełnienie dawki substancji czynnych z obroży rozpoczyna się natychmiast, dzięki czemu pełna skuteczność zostaje ponownie osiągnięta bez konieczności stosowania dodatkowego leczenia lub wymiany obroży.  Dla uzyskania optymalnego efektu eliminacji pcheł przy silnej inwazji w pomieszczeniach domowych, może być konieczne zastosowanie w środowisku odpowiedniego środka insektobójczego.
 
Dlaczego warto wybrać Foresto:
 •     SKUTECZNA OCHRONA:
Foresto to skuteczna ochrona przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy. Ta innowacyjna obroża nie tylko likwiduje kleszcze i pchły natychmiast po kontakcie ze skórą, ale także odstrasza niektóre gatunki kleszczy, zapewniając kompleksową opiekę.
 •     KOMPLEKSOWE ZABEZPIECZENIE:
Obroża Foresto to wszechstronna ochrona przed powszechnie występującymi gatunkami pcheł i kleszczy. Jej skuteczna formuła nie tylko zabija kleszcze i pchły, lecz także odstrasza niektóre gatunki kleszczy od razu po kontakcie ze skórą.
 •     SILNE ODSTRASZANIE:
Foresto, innowacyjna obroża przeciwpchelna i przeciwkleszczowa, oparta na polimerze, uwalnia dwie substancje czynne, które synergicznie współdziałają, skutecznie chroniąc Twojego pupila.
 •     WODOODPORNA:
Obroża Foresto przeciwkleszczowa dla małych psów i kotów jest wodoodporna -  nie trzeba jej zdejmować podczas kąpieli zwierzaka. To niezwykle praktyczne rozwiązanie umożliwia ciągłą i nieprzerwaną ochronę*.
 •     BEZPROBLEMOWE ZAKŁADNIE:
Obroża Foresto została starannie skonstruowana, aby umożliwić wygodne i bezproblemowe zakładanie oraz zdejmowanie. Dzięki temu, korzystanie z niej nie sprawi Ci żadnych trudności ani niedogodności.
 
* Jednakże, należy unikać długotrwałej, intensywnej ekspozycji na działanie wody lub nadmiernego stosowania szamponu, gdyż może to spowodować skrócenie czasu działania produktu. Badania wykazują, że comiesięczne mycie szamponem lub zanurzanie w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu skuteczności przeciwkleszczowej po rozprzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy skuteczność przeciwpchelna produktu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca.

Sposób użycia obroży Foresto:

Do stosowania na skórę. Jedna obroża do założenia wokół szyi zwierzęcia.

Psy (o masie ciała > 8 kg)
W przypadku psów o masie ciała ≤ 8 kg należy stosować obrożę Foresto 1,25 g + 0,56 g dla psów o masie ciała ≤ 8 kg

Należy wyjąć obrożę Foresto z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm.

Zwierzę powinno nosić obrożę Foresto nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt.

Obroża Foresto została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.

Nie stosować Foresto u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni. Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Foresto przeciw kleszczom i pchłom wyróżnia się sposobem działania. Polimerowy materiał, z którego wykonana jest obroża, powoli uwalnia dwie zawarte w niej substancje czynne – imidakloprid i flumetrynę – do skóry i sierści Twojego psa. Dzięki obroży tworzy się niewidzialna warstwa ochronna zabijająca pchły oraz odstraszająca i zabijająca kleszcze, które wejdą w bezpośredni kontakt z Twoim pupilem.

Foresto 1,25 g + 0,56 g obroża dla kotów i psów ≤ 8 kg
Imidaklopryd / Flumetryna
Foresto 4,50 g + 2,03 g obroża dla psów > 8 kg   
Imidaklopryd / Flumetryna

Zawartość substancji czynnej (-ych) i innych substancji
Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g jako substancje czynne.
Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 70 cm (45 g) zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.
Podmiot odpowiedzialny
Elanco Animal Health GmbH, Alfred-Nobel-Str. 50, 40789 Monheim, Niemcy.
i Komentarze dotyczące produktów są moderowane

Dodaj opinię