FRANCODEX PREVENDOG OBROŻA PRZECIW KLESZCZOM I KOMAROM DLA PSA
search
FRANCODEX PREVENDOG OBROŻA PRZECIW KLESZCZOM I KOMAROM DLA PSA

FRANCODEX PREVENDOG OBROŻA PRZECIW KLESZCZOM I KOMAROM DLA PSA

Francodex

Obroża dla psa przeciw kleszczom oraz zapobiegająca pogryzieniom przez komary i moskity

  • Wielkość opakowania: 35 cm
  • Dostawa nawet w 24h 24h robocze (kurier i InPost) 1-2 dni robocze (ORLEN paczka) ?
  • EAN: 3283021791905
Wybierz wariant
55,99 zł
Brutto
Ilość

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Zamów telefonicznie
22 256 99 50
(od pn.-pt.: 9:00 - 17:00)
 

Cel stosowania obroży biobójczej Francodex Prevendog dla psa

Wskazania lecznicze dla poszczególnych docelowych gatunków zwierząt: Inwazja pasożytów wrażliwych na deltametrynę. 
 

Charakterystyka obroży biobójczej Francodex Prevendog dla psa

Obroża przeznaczona jest do ciągłego noszenia dla psów małych ras (o maksymalnej wadze 5kg). Substancją aktywną użytą w produkcie jest deltametryna w dawce 0,636g.

W przypadku  zapobiegania infestacji kleszczy (Ixodes ricinus i Rhipicephalus sanguineus) dzięki działaniu roztoczobójczemu Francodex Prevendog działa aż przez okres 6 miesięcy, natomiast ukąszeniom moskitów (Phlebotomus perniciosus) dzięki działaniu odstraszającemu (przeciwdziała żerowaniu) zapobiega przez okres 5 miesięcy.
Przeciwko ukąszeniom komarów (Culex pipiens) dzięki działaniu odstraszającemu (przeciwdziała żerowaniu) obroża chroni przez okres 6 miesięcy. 

  FRANCODEX PREVENDOG PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM DLA PSA
 

Przeciwwskazania w stosowaniu obroży biobójczej Francodex Prevendog dla psa

Ze względu na brak odpowiednich badań nie stosować u szczeniąt poniżej 7. tygodnia życia. Nie stosować w przypadkach nadwrażliwości na substancję czynną lub dowolną substancję pomocniczą. Nie stosować u kotów. Nie stosować u psów ze zmianami skórnymi. 

Środki ostrożności w stosowaniu obroży biobójczej Francodex Prevendog dla psa

Przypadkowe połknięcie tego produktu może wywołać działanie niepożądane, w tym działanie neurotoksyczne. Przechowywać produkt w oryginalnym opakowaniu, a samą obrożę w saszetce do momentu jej zastosowania.

Nie palić, nie jeść i nie pić podczas kontaktu z obrożą. Trzymać z daleka od żywności, napojów i pasz. Nie pozwalać dzieciom na bawienie się obrożą ani na wkładanie jej do ust. Niezwłocznie usuwać wszelkie pozostałości lub odcięte elementy obroży. Po założeniu obroży umyć ręce zimną wodą.

Po przypadkowym kontakcie z jamą ustną lub połknięciu należy zwrócić się o pomoc lekarską oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie. Unikać przedłużonego kontaktu z obrożą lub psem noszącym obrożę. Dotyczy to między innymi unikania spania w jednym łóżku z psem noszącym obrożę; jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci. Deltametryna może wywoływać reakcje nadwrażliwości (reakcje alergiczne).

Osoby o stwierdzonej nadwrażliwości na deltametrynę powinny unikać kontaktu z tym produktem leczniczym weterynaryjnym i noszącym go zwierzęciem. W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości zwrócić się o pomoc lekarską. 
 
Jest to produkt leczniczy weterynaryjny. Należy uważnie przeczytać instrukcje umieszczone na ulotce, a w razie reakcji nieporządanych skontaktować się z lekarzem weterynarii.
i Komentarze dotyczące produktów są moderowane

Dodaj opinię