jaka karma dla owczarka niemieckiego jest najlepsza

Jaka karma dla owczarka niemieckiego jest najlepsza?

Psie wymagania dietetyczne ściśle zależne są nie tylko od wieku i kondycji naszego pupila, ale i od rasy. W grę wchodzi tu nie tylko sama wielkość psiaka – niezwykle ważne są też jego zdrowotne predyspozycje. Dobrze zbilansowane jedzenie zapobiec może wielu niepotrzebnym medycznym problemom. Jeśli więc chcemy wybrać odpowiednią karmę dla owczarka niemieckiego, nie powinniśmy zapominać o tym, jakim psiakiem jest nasz pupil.

Karmienie szczeniaka owczarka niemieckiego

Zdrowotne dolegliwości owczarków niemieckich a wybór karmy

Owczarki niemieckie to psiaki obdarzone prawdziwie wilczym apetytem. Niestety jednocześnie zwierzaki te posiadają też niezwykle delikatny układ trawienny. Taka osobliwa kombinacja w połączeniu z obniżoną odpornością, skłonnością do dysplazji stawów i nadwrażliwością skórną sprawia, że do misek owczarków nie mogą trafiać przypadkowe kęsy.

→ Krótki przewód pokarmowy i słaba przyswajalność składników odżywczych

W porównaniu do swych gabarytów owczarki niemieckie posiadają niezwykle krótki przewód pokarmowy. Jakby tego było mało, jelita tych psiaków odznaczają się też znacznie wyższą przepuszczalnością. Wszystko to zaś sprawia, że absorbowanie składników odżywczych z jedzenia staje się zdecydowanie trudniejsze, a przez to mniej wydajne. Karmy dedykowane owczarkom niemieckim przypadłość tę muszą mieć na uwadze. Przede wszystkim więc w pożywieniu nie może zabraknąć wysokiej jakości błonnika usprawniającego trawienie i pozwalającego na pobieranie większej ilości cennych substancji odżywczych.

→ Skręt żołądka

W przypadku owczarków niemieckich niezwykle ważny jest nie tylko sam dobór odpowiedniego pokarmu, ale i sposób jego serwowania. Zwierzaki te mają duże predyspozycje do skrętu żołądka. Pożywienie podawać musimy im więc w taki sposób, by maksymalnie zminimalizować ryzyko wystąpienia tej groźnej dla psa dolegliwości. Dobrym rozwiązaniem są dwa mniejsze posiłki zamiast jednego dużego. Sięgnąć możemy też po miskę spowalniającą jedzenie – tak, by pupil nasz nie łykał kęsów zbyt łapczywie. Podstawową zasadą w tym wypadku jest jednak zaniechanie wszelkiej aktywności fizycznej przez godzinę po posiłku.

→ Skłonność do alergii

Często zdarza się, że psiakom z delikatnym układem pokarmowym doskwierają też alergie. Do najpopularniejszych psich alergenów należą sztuczne konserwanty i dodatki, kurczak i wołowina oraz mleko. W związku z tym, karmę dla owczarka niemieckiego  powinniśmy wybierać wybierać jak najbardziej naturalną np. o hypoalergicznej formule.

→ Problemy skórne

Często konsekwencją alergii są zmiany skórne, w tym m.in. świąd czy zaczerwienienia. Na uczuleniach problemy owczarków ze skórą wcale się jednak nie kończą. Zwierzaki te posiadają wyższe, a więc bardziej zasadowe pH niż inne psiaki. Zdecydowanie częściej więc borykają się one z różną formą zakażeń bakteryjnych. Dieta ze wsparciem przyjść może nam i w tym wypadku. Jeśli chcemy więc, by sierść i skóra naszego pupila cieszyła się dobrą kondycją, sięgnąć musimy po takie karmy, które zasobne są w wysokiej jakości białka zwierzęce, w kasy omega-3 i omega-6, w cynk i biotynę, witaminy z grupy B oraz w witaminy A, E, C i K. Taka mieszanka wspomoże odbudowę skóry i działać będzie antybakteryjnie.

→ Dysplazja stawu biodrowego

Zwykło się mniemać, że duże psy z długimi nogami i długim kręgosłupem posiadają genetyczną skłonność do dysplazji stawu biodrowego ». Faktycznie jednak za dolegliwością tą tylko w 10% przypadków stoją wady dziedziczne. Za 90% odpowiedzialne są zaś błędy w odżywianiu oraz urazy doznane w trakcie ruchu.[1] W tej sytuacji w kwestii psiego jedzenia zadbać musimy o to, by w karmie bądź w dodatkowo przyjmowanych preparatach obecne były chondroprotektory, czyli odżywcze substancje zapewniające sprawne działanie stawów. Do najważniejszych z nich należy glukozamina i chondroityna.

KARMA DLA OWCZARKA NIEMIECKIEGO ↓

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając karmę dla owczarka niemieckiego?

Nie jest tajemnicą, że w przypadku wszystkich ras szczeniakom dedykowane są osobne karmy. Tylko specjały dobrze zbilansowane pod względem zawartości białka, fosforu i wapnia są bowiem w stanie odpowiednio zadbać o dopiero co kształtujący się psi szkielet i mięśnie. Zarówno niedobór, jak i nadmiar tych składników pokarmowych okazać może się szkodliwy dla zdrowia. Ponadto w diecie szczeniaka owczarka niemieckiego niezbędne są też wzmacniające organizm zwierzaka przeciwutleniacze. Gdy milusiński nasz skończy piąty rok życia, wdrożyć powinniśmy karmę opóźniającą procesy starzenia.

Mało aktywne psie leniuchy odżywiać musimy nieco inaczej niż zwierzaki aktywne i na co dzień intensywnie pracujące. Dla tych pierwszych zbyt duże dawki pożywienia skończyć mogą się otyłością, która fatalnie wpływa na delikatnie psie stawy.

↓ KARMA DLA SZCZENIAKA OWCZARKA NIEMIECKIEGO ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl
[1] http://www.weterynarz.pila.pl/porady/59-jak-ustrzec-psa-przed-dysplazj%C4%85

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu