Zabawki dla kotów

Zabawki dla kotów

Ulubioną rozrywką kotów mieszkających w domu jest polowanie. Zwierzak ćwiczy wówczas swoje umiejętności łowieckie. Kotom, które nigdy nie wychodzą z domu, zabawa w polowanie musi zastąpić prawdziwe łowy. Dlatego najlepsze zabawki dla kotów to takie, które imitują jego naturalną zdobycz. Myszki z futerka, futrzane piłeczki, zabawki z piórkami zawsze się sprawdzają. Żeby tak jeszcze same chciały uciekać i chować się po kątach!

Zacznijmy od tego, że opisane zachowania na ogół nie występują u kotów w stanie dzikim. Zabawiają się tak tylko dobrze odżywione koty domowe, nie mające innych możliwości wyładowania wrodzonych instynktów łowieckich.

Desmond Morris, Dlaczego kot mruczy, 1996.

Różne rodzaje zabawek dla kotów

Futrzane myszki dla kotów

Czym bawią się koty? klasyczne zabawki dla kota. Przecież koty polują na myszy! Tak naprawdę jednak kształt zabawki nie jest dla kota tak ważny. Dużo większe znaczenie ma to, że zabawka wykonana jest z futerka i ma małe rozmiary. Kot bawiłby się nią równie chętnie nawet wtedy, gdyby miała kształt słonia.

Piłeczki dla kotów

Piłeczki dla kota mogą być wykonane z futerka lub z gumy. Te pierwsze najbardziej przypominają naturalną zdobycz, o czym była już mowa. Te drugie natomiast mają tę zaletę, że można je turlać. Pogoń za toczącą się piłeczką zawsze sprawia koty przyjemność.

Zabawki na sznurku dla kotów

Niektóre zabawki dla kota mają przymocowany sznurek na którym zabawkę można powiesić. Koty chętnie się nimi bawią. Najlepiej jednak by zabawa odbywała się pod czujnym okiem opiekuna, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że kot się w sznurek zaplącze.

Zabawki z dzwoneczkami dla kotów

Wewnątrz wielu kocich zabawek schowane są dzwoneczki. Dzwoniące zabawki dla kota zawsze się sprawdzają, ponieważ budzą duże zainteresowanie futrzaków.

Zabawki z piórkami dla kotów

Naturalną zdobyczą kotów, poza gryzoniami, są również niewielkie gatunki ptaków. To dlatego uwielbiają bawić się wszelkimi zabawkami z piórkami dla kotów.

Zatem wybór zabawki z piórkami zawsze jest dobry, zwłaszcza gdy zabawka ma jeszcze futerko. Bardzo praktyczne są piórka zamocowane na patyku. Doskonałe do zabawy z kotami, które uwielbiają się za nimi uganiać.

Wędki dla kotów

Wędki dla kotów składają się z patyka, sznurka i piłeczki (myszki, piórek, lub podobnych rzecz) połączonych ze sobą, czyli wyglądają jak wędki z przynętą – stąd ich nazwa. Idealna zabawka do zabawy z kotami, które uwielbiają gonić ciągnięte na sznurku maskotki.

Zwierzę nie powinno się nią bawić same, ponieważ bardzo łatwo może oplątać sobie sznurek wokół szyi i udusić się. Istnieje też wersja tej zabawki bez sznurka.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 42 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu