Zabawki dla kotow

Zabawki dla kotów

Jak wnieść w życie mruczka odrobinę radości? W jaki sposób zaspokoić instynkt łowiecki futrzaka? Kluczem do szczęśliwe kociego życia jest bez wątpienia zabawa. Oferując mruczącym podopiecznym różnorodne zabawki dla kotów », możemy zapewnić im odpowiednią dawkę codziennej rozrywki i w pełni wykorzystać ich myśliwskie talenty.

Jakie zabawki dla kota są najlepsze?

Rola zabawy w życiu kotów

Zabawa jest obecna w kocim życiu niemal od początku. Już w 4. tygodniu po urodzeniu młode mruczki chętnie angażują się w harce ze swoim rodzeństwem. Od 6. tygodnia życia zaczynają bawić się również indywidualnie – przy pomocy przedmiotów. Równolegle rozwijają swoje zdolności łowieckie. O ile zabawy społeczne u futrzaków zanikają już w 12.-14. tygodniu życia, chęć do samotnych harców utrzymuje się u kotów przez całe życie. Ma to ścisły związek z instynktem myśliwskim mruczków. W warunkach domowych zabawy łowieckie kotów imitują, a zarazem zastępują, prawdziwe polowania. Są więc jednym z najważniejszych czynników wpływających na samopoczucie futrzaków. Udane łowy mają bowiem nie tylko dostarczyć mruczkom pożywienia, ale również dać im poczucie satysfakcji. Polowanie wprowadza zwierzaki w stan chwilowego pobudzenia i ekscytacji, po którym następuje odprężenie, wyciszenie emocji i poprawa nastroju związana ze wzrostem poziomu dopaminy i endorfin. Nie ma więc lepszej metody na dostarczenie kotu radości niż zabawa. Umożliwia ona realizowanie naturalnych zachowań, przeciwdziała frustracji, redukuje stres i znacząco obniża ryzyko problemów behawioralnych u pupila. Pełni też bardzo ważną funkcję w profilaktyce nadwagi i otyłości. Dostarcza niezbędnej dawki ruchu i pozwala utrzymać zwierzaka w dobrej kondycji. Zabawa stanowi także doskonałe lekarstwo na nudę, pomaga zaktywizować zmysły i intelekt mruczącego podopiecznego. Często wspomaga budowanie relacji z nieśmiałymi zwierzakami i jest drogą do pogłębienia kocio-ludzkich więzi. Aby harce sprawiały pupilom prawdziwą frajdę, istotny jest jednak wybór właściwych zabawek. Jakie akcesoria cieszą się największym zainteresowaniem mruczków?

Wędki dla kotów

Wędki z pewnością należą do najpopularniejszych zabawek dla kotów. Składają się zwykle z długiego kijka i sznurka, na którego końcu znajduje się interesujący dla futrzaka obiekt, imitujący ofiarę. Wędki dostępne są w wersjach z piórami, piłeczkami, pluszowymi myszkami, frędzelkami, wstążkami, futerkowymi przynętami, dzwoneczkami itp. Czasami stanowią połączenie kilku elementów rozbudzających koci instynkt myśliwski. Wędki to tzw. zabawki dystansowe, które pozwalają nam bawić się z kotem bez bezpośredniego kontaktu fizycznego. Ich specyficzna konstrukcja sprawia, że futrzak w pełni koncentruje się na obiekcie polowania, a my możemy bez przeszkód kształtować ruchy „ofiary”. Za pomocą zabawek z piórami można naśladować lot ptaków. Wędki z pluszowymi myszkami pozwalają natomiast urządzić kotu bezkrwawe polowanie na gryzonie. Przy użyciu wędki można też odtworzyć niemal całą kocią sekwencję łowiecką, składającą się z wypatrywania, skradania się, pogoni, chwytania, rozszarpywania, zabijania i zjadania ofiary. Istotne jest więc, by mruczek mógł wbić swoje zęby i pazury w obiekt znajdujący się na końcu wędki. Aby polowanie zakończyło się w naturalny dla pupila sposób, warto całą zabawę zwieńczyć uraczeniem zwierzaka pyszną przekąską.

↓ WĘDKI DLA KOTÓW ↓

Pluszowe zabawki dla kotów

Pluszowe myszki to tradycyjne zabawki dla kotów. Pod względem kształtu, wielkości i struktury do złudzenia przypominają naturalne kocie ofiary, przez co wzbudzają szczególne zainteresowanie mruczków. Pluszowe zabawki często wzbogacone są dodatkowymi, stymulującymi zmysły elementami, takimi jak piórka czy dzwoneczki. Niektóre z nich wypełnione są szczególnie atrakcyjną dla kotów kocimiętką. Futrzakom możemy ponadto zaoferować akcesoria wibrujące, poruszające się lub wydające dźwięki. Mięciutkie materiałowe zabawki są idealne dla kotów, które podczas polowania skupiają się na rozszarpywaniu swojej „ofiary”, chwytając ją przednimi łapkami i kopiąc tylnymi. Z pewnością spodobają się także mruczącym aporterom, które lubią nosić swoje „zdobycze” w pyszczku.

↓ PLUSZOWE ZABAWKI DLA KOTA ↓

Piłeczki dla kotów

Piłeczki to zabawki, którymi każdy mruczek może z powodzeniem bawić się samodzielnie. Nasza pomoc nie jest potrzebna, by wprawić je w ruch. Świetnie sprawdzą się więc w porze samotnego kociego relaksu, mobilizując futrzaka do ćwiczeń. Piłeczki służą do zabawy w pogoń. Kot dzięki nim może doskonalić precyzję swoich ruchów i chwytów.

↓ PIŁECZKI DLA KOTÓW ↓

Tunele dla kotów

Mruczki uwielbiają bezpieczne kryjówki. Mogą w nich nie tylko spokojnie odpocząć, ale również zaczaić się na ofiarę. Tunele dla kotów » spełniają jednocześnie funkcję azylu, miejsca wypoczynku i obserwatorium. Uatrakcyjniają otoczenie pupila, rozbudzają ciekawość i zaspokajają naturalną potrzebę eksploracji. Warto umożliwić kotu polowanie z tunelu podczas zabaw wędką. W akcesorium można też umieścić pluszową zabawkę lub piłeczkę, dzięki czemu futrzak poczuje się jak prawdziwy łowca, wydobywający swoją ofiarę z kryjówki.

TUNEL DLA KOTA ↓

Naturalne zabawki dla kotów

Wiele mruczków nie potrzebuje wcale fantazyjnych gadżetów, by czerpać radość z zabawy. W koci gust zwykle idealnie trafiają zabawki wykonane z naturalnych materiałów. Futrzaki z pewnością ucieszą się z sizalowych myszek lub piłeczek. Zabawa takim akcesoriami wspomaga pielęgnację pazurów. Kotom niewychodzącym, niemającym możliwości badania otoczenia zewnętrznego, warto udostępnić interesujące naturalne obiekty przyniesione z ogrodu czy parku. Można wykorzystać je do przygotowania specjalnego pudła sensorycznego, stymulującego wszystkie zmysły zwierzaka. Wykonanie takiej zabawki nie jest trudne. Wystarczy do kartonowego pudła powrzucać różnorodne elementy, z którymi kot zetknąłby się na zewnątrz, np. kamyki, patyki, kawałki kory, szyszki, listki, pióra, kłosy zboża, świeżo zebrane zioła. Dodatkowo w pudle sensorycznym można umieścić ulubione kocie zabawki. Większość mruczków będzie zachwycona.

↓ SIZALOWE ZABAWKI DLA KOTA ↓

Interaktywne zabawki dla kotów

Mruczki mają naturę prawdziwych zdobywców. Nie lubią się nudzić. Niestety, w domowym otoczeniu często brakuje angażujących zajęć, pozwalających rozwijać intelekt. Rozwiązaniem tego problemu są zabawki interaktywne dla kotów. Najczęściej składają się one z różnorodnych skrytek, w których można ukryć pokarm. Mruczek musi wytężyć swój umysł i sprawnie manewrować łapkami, by dostać się do pysznych przekąsek. Zabawki edukacyjne dla kotów świetnie motywują do działania, dostarczają rozrywki, a co najważniejsze dają zwierzakom poczucie kontroli nad otoczeniem. Możliwość samodzielnego zdobywania pożywienia to dla futrzaków nie lada atrakcja i źródło satysfakcji nie mniejszej niż sukces łowiecki.

↓ INTERAKTYWNE ZABAWKI DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © Africa Studio — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu