{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tunel dla kota

Do czego właściwie służy tunel dla kota? Czy warto go kupować? Okazuje się, że ten zmyślny wynalazek może pełnić kilka ważnych funkcji jednocześnie. Tunel to przede wszystkim zabawka, która zapewni kotu rozrywkę i zajmie go na długo. Te zwierzaki potrzebują ruchu i zabawy, by utrzymać równowagę psychiczną, rozładować stres i nadmiar energii. Ale to nie wszystko. Tunel dla kota to także przytulne legowisko i bezpieczna kryjówka dla mruczka.

Dlaczego warto kupić tunel dla kota?

Tunel to tak naprawdę bardzo uniwersalny produkt, dla którego sprytny kocur znajdzie niejedno zastosowanie. Produkt ten spełnia wiele potrzeb tych zwierzaków, poprawia ich samopoczucie, a także pozawala zachować dobrą kondycje psychiczną i fizyczną. Przede wszystkim tunel dla kota pełni rolę bezpiecznego schronienia, ustronnej kryjówki, której każdy mruczek potrzebuje. Zwierzak może zaszyć się w przytulnym, ciemnym wnętrzu i w spokoju odpocząć. Zabudowany azyl, w którym pupil jest osłonięty ze wszystkich stron daje mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Każdy kot szuka sobie takiego miejsca w domu, w którym nikt nie będzie go niepokoił czy podglądał. Ustawiony w odpowiednim miejscu tunel może być właśnie takim zacisznym azylem.

Tunel to także nieoceniony element kociego placu zabaw. Zabawa pełni niezwykle ważną funkcję w życiu kota. Dzięki niej zwierzak może uwolnić nadmiar energii, pozbyć się stresu i napięcia, a przede wszystkim realizować swoje naturalne instynkty łowieckie. Kot jako drapieżnik uwielbia bawić się w polowanie. A tunel to kryjówka, w której mruczek może przyczaić się, obserwować otoczenie lub potencjalną zdobycz. W roli zdobyczy chętnie występują rozmaite piłki, futrzane myszy itp. (sprawdź, czy kot Twój potrzebuje zabawek KLIK).

Tunel jako legowisko dla kota

Oczywiście tunel z powodzeniem może pełnić również funkcję legowiska dla kota ». Wewnątrz takiego domku jest na tyle zacisznie, przytulnie i wygodnie, że zwierzak z pewnością nie będzie miał problemu z zaśnięciem. Niektóre koty lubią wypoczywać w ustronnych, odosobnionych miejscach, a na drzemkę wybierają sobie takie kąty, w których nikt ich nie zaskoczy. Zwierzak może urządzić sobie w tunelu całkiem przyjemne legowisko, znosić tam ulubione zabawki czy nawet smakołyki. Do pełni kociego szczęścia, powinniśmy tylko ustawić tunel we właściwym miejscu. Kuchnia i korytarz raczej się nie nadają. Może kąt pokoju, w którym spędzamy czas? A gdy na dworze robi się chłodno, możemy przesunąć tunel nieco bliżej ciepłego grzejnika. Nasz mruczek z pewnością będzie nam wdzięczny.

O czym pamiętać kupując tunel dla kota?

Wybór tunelu dla kota nie powinien sprawiać większych trudności. To jasne, że kupując jakiekolwiek akcesoria dla pupila, kierujemy się przede wszystkim wysoką jakością i wytrzymałością produktu. Nie inaczej jest w przypadku tuneli. Decydując się na zakup tego gadżetu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy materiały użyte do jego produkcji są wystarczająco solidne. Tunel musi oprzeć się atakom pazurów, wytrzymać kocie harce i szalone zabawy. Akcesoria tego typu wykonuje się przeważnie z pluszu lub nylonu. To miękkie i miłe w dotyku materiały, ale warto sięgać po produkty w wyższej półki, by obicie się nie porwało lub postrzępiło. Warto zwrócić uwagę również na szwy i wszystko to, co może wystawać lub odpaść. Nie chcemy przecież, by naszego pupila cokolwiek uwierało czy zaczepiało lub wyrywało jego futerko.

Jak duży powinien by tunel dla kota?

Tunel dla kota powinien być też na tyle duży, by zwierzak nie zaklinował się w środku. Jeśli nasz pupil ma większe gabaryty od przeciętnego dachowca, powinniśmy wybrać odpowiednio szerszy i dłuższy produkt. Mruczek powinien mieć możliwość swobodnego poruszania się po tunelu, w obie strony. Pamiętajmy, że im węższe przejście, tym duszniej robi się wewnątrz tunelu. Ważne, aby tunel służący za legowisko był na tyle szeroki, by kot mógł wygodnie ułożyć się do drzemki.

↓ TUNEL DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu