{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Robaczyca u psa

Robaczyce to choroby, za którymi stoją pasożyty przewodu pokarmowego. Niestety nawet pupil chowany pod kloszem może zarazić się tymi niechcianymi gośćmi. Robaki poważnie nadszarpnąć potrafią psie zdrowie. Wiele z nich stanowi też zagrożenie dla człowieka. Jeśli chcemy ustrzec się przed taką inwazją, koniecznie pamiętać musimy o regularnym odrobaczaniu domowego czworonoga.

Jak odrobaczyć psa?

 

W jaki sposób pies zaraża się robakami?

Niezależnie od tego, jak bardzo dbamy o naszego czworonożnego towarzysza, praktycznie nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć go przed robakami. Pasożyty w środowisku występują dość powszechnie, różnymi drogami dostać mogą się też one do organizmu naszego pupila. Robaki najczęściej atakujące psy to glista psia, tęgoryjec i psi tasiemiec. Glistą bądź tęgoryjcem zazwyczaj zarażają się szczeniaki, jeszcze w czasie życia płodowego bądź przez pokarm matki. Dorosłe zwierzaki zainfekować mogą się, zjadając zarażonego gryzonia bądź ziemię, w której obecne są larwy. Tasiemiec psi » do organizmu czworonoga dostaje się z kolei wraz z żywicielem pośrednim – pchłą lub wszołem. Wystarczy, że zwierzak połknie takiego zakażonego intruza.

Pasożyty wewnętrzne a zdrowie pupila

Zakażenia robakami nie powinniśmy lekceważyć. Robaczyca u psa to naprawdę groźna dolegliwość. Jak wszystkie pasożyty, również tasiemce, tęgoryjce czy glisty żyją kosztem swego gospodarza. Organizm, na którym pasożytują, zawsze ponosi więc wysokie koszty takiego sąsiedztwa.

Pasożyty wydzielają toksyczne produkty przemiany materii, pozbawiają one też swych gospodarzy wielu cennych składników odżywczych. Organizm zakażonego zwierzaka przed intruzami próbuje się bronić. Układ odpornościowy angażuje się w bezskuteczną walkę z pasożytami, stając się jednocześnie o wiele bardziej podatnym na inwazję wirusów i bakterii. Dodatkowo niektóre psie pasożyty groźne są również dla człowieka. Szczególnie łatwo zarazić mogą się nimi bawiące się z psiakami dzieci.

Robaczyca u psa – jak zmniejszyć ryzyko zakażenia?

Nawet jeśli nie jesteśmy w stanie w stu procentach uchronić zwierzaka przed zakażeniem robakami, zawsze zmniejszyć możemy ryzyko inwazji. Profilaktyka przeciwpchelna to w tej sytuacji zupełna podstawa (dowiedz się jak zabezpieczyć psa przed pchłami KLIK). Psa chronić powinniśmy odpowiednimi kroplami, sprayami bądź przeciwpchelną obrożą ». Jeśli pupil nasz podczas spaceru zjada pozostawione przez inne zwierzaki odchody, dobrze jest zakupić mu taki kaganiec, który skutecznie uniemożliwi kontynuację tej praktyki. Ponadto zrezygnować powinniśmy z karmienia czworonoga surowym mięsem. Dobrze jest też zadbać o to, by pupil nasz nie miał okazji do łapania gryzoni.

↓ OBROŻE PRZECIWPCHELNE DLA PSA ↓

Zarażenie robakami – objawy

Robaczyca u psa bez przeprowadzenia odpowiednich badań wcale nie jest tak łatwa do wykrycia. Objawy, zależnie od rodzaju zakażenia, wieku psa i jego ogólnej zdrowotnej kondycji, mogą być różne. Często w grę wchodzą tu wymioty, mdłości, biegunka, kaszel, wzdęcia, apatia, utrata apetytu, zła kondycja sierści, chudnięcie czy swędzenie. Najprostszą metodą diagnozy jest zbadanie kału. Dzięki takiej analizie dowiedzieć możemy się, jakie konkretnie pasożyty gnębią naszego pupila. Odpowiednio uda się też wówczas dobrać właściwe środki zaradcze.

Jak często powinniśmy odrobaczać psa?

Odrobaczanie psa » uznać powinniśmy za działanie profilaktyczne. Niezależnie od tego, czy u naszego milusińskiego dostrzegamy jakiekolwiek objawy zarażenia, dwa razy do roku podać powinniśmy mu odpowiednią tabletkę. Szczeniaki do ukończenia pierwszego roku odrobaczamy częściej, szczególnie w pierwszych miesiącach ich życia. Pierwszą dawkę preparatu zaserwować powinniśmy im już w drugim, trzecim tygodniu. Do trzeciego miesiąca odrobaczanie ponawiać warto co 2 tygodnie, później co dwa miesiące aż do pierwszych urodzin.

↓ PREPARATY PRZECIWPASOŻYTNICZE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu