obroze odblaskowe dla kota 938x535 - Obroże odblaskowe dla kotów

Obroże odblaskowe dla kotów

Domowe zacisze koty zazwyczaj opuszczają wieczorami. Gdy na zewnątrz robi się ciemno, a my zaczynamy układać się do snu, wypoczęte mruczki ruszają na harce. Wśród kocich właścicieli spore kontrowersje wzbudzają obroże. Pamiętajmy jednak o tym, że odpowiednio dobrany model jest dla kota w pełni bezpieczny. Dodatkowo to właśnie na obroży łatwo uda nam się umieścić nasz numer telefonu. Obroża znakomicie pełnić może też funkcję chroniącego kota odblasku.

Po co kotu odblaskowa obroża?

Koty to drapieżniki prowadzące typowo nocny tryb życia. Nic więc dziwnego, że zwierzaki wychodzące z domu, o otworzenie drzwi dopominać zaczynają się dopiero po zmroku. Faktem jest, że kocie oczy potrafią świecić w ciemnościach. W ich wnętrzu znajduje się tapetum lucidum, czyli odbijająca światło błona odblaskowa. I choć sprawia ona, że pupile nasi są widoczni ciemną nocą, świecące oczy dla naszego milusińskiego z pewnością nie mogą być jedyną formą ochrony. Jeśli chcemy, by pupil nasz był naprawdę dobrze widoczny na drodze, ubierzmy mu na szyję odblaskową obrożę.

Jakie obroże dla kota są najlepsze?

 

Odblaskowe obroże dla kotów

Wybór kociej obroży wcale nie jest prostą sprawą. W przeciwieństwie do psów, koty w terenie przemieszczają się w sposób dość szczególny. Nie spacerują one spokojnie, a skaczą po płotach, drzewach czy krzakach. W takiej sytuacji, aby zapobiec niebezpieczeństwu, sięgnąć musimy po odpowiedni rodzaj obroży. Pod uwagę bierzmy modele, które posiadają wbudowaną gumkę lub specjalny klips bezpieczeństwa. Rozwiązanie takie sprawia, że w razie zahaczenia o przeszkodę, obroża rozciąga się bądź rozpina i uwalnia zwierzaka. Wśród w pełni bezpiecznej gamy produktów bez problemu odnajdziemy też wersje z wszytym odblaskowym paskiem. Zdecydowanie najlepszą opcją dla domowych mruczków są więc łatwo odpinające się obroże wyposażone w odblask i adresówkę, czyli miejsce przeznaczone na wpisanie naszego numeru telefonu (poczytaj więcej o adresówce dla kota KLIK).

↓ ADRESÓWKI DLA KOTA ↓

Odblaskowa obroża a doczepiane lampki

O widoczność kota zadbać możemy na parę różnych sposobów. Na rynku dostępnych jest wiele świecących gadżetów, które doczepić możemy do obroży. O ile część z nich może sprawdzić się w przypadku psów, o tyle na akcesoria takie lepiej uważać, jeśli chodzi o koty. Bezpieczna, w razie potrzeby odpinająca się obroża chronić ma zwierzaka przed przykrym wypadkiem w terenie. Zdecydowanie lepiej unikajmy więc też mogących zahaczyć się o coś dodatkowych zawieszek. Ponadto pamiętajmy, że zarówno na kota, jak i na psiaka źle działać mogą błyski intensywnie migoczącego światełka. Obroża odblaskowa jest więc opcją wygodną i nienarażającą zwierzaka na nieprzyjemności.

Obroża dla kota niewychodzącego z domu

Obroże dla kotów » nie są zarezerwowane tylko dla tych milusińskich, którzy regularnie wychodzą z domu. Akcesorium takie, z wszytym odblaskowym paskiem i adresówką, na szyjach swych nosić powinny też typowo domowe mruczki. Niewiele trzeba, by kot przypadkowo wymknął się z naszych czterech kątów. Wystarczy otwarte okno, niedomknięte drzwi balkonowe bądź chwila nieuwagi wówczas, gdy wchodzimy lub wychodzimy do mieszkania. Ucieczki pupili często zdarzają się też podczas wspólnej podróży samochodem, autobusem lub pociągiem. Mruczki nienawykłe do wizyt na podwórku, na to, co zastaną na zewnątrz często reagują paniką. Uciekają więc one przerażone tłumem ludzi lub zgiełkiem samochodów na ulicy. W takiej sytuacji obroża z odblaskiem i adresówką zadba o bezpieczeństwo naszego pupila i pozwoli mu odnaleźć drogę do domu.

↓ OBROŻE  ODBLASKOWE DLA KOTA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.