obroze odblaskowe dla kota

Obroże odblaskowe dla kotów

Domowe zacisze koty zazwyczaj opuszczają wieczorami. Gdy na zewnątrz robi się ciemno, a my zaczynamy układać się do snu, wypoczęte mruczki ruszają na harce. Wśród kocich właścicieli spore kontrowersje wzbudzają obroże. Pamiętajmy jednak o tym, że odpowiednio dobrany model jest dla kota w pełni bezpieczny. Dodatkowo to właśnie na obroży łatwo uda nam się umieścić nasz numer telefonu. Obroża znakomicie pełnić może też funkcję chroniącego kota odblasku.

Po co kotu odblaskowa obroża?

Koty to drapieżniki prowadzące typowo nocny tryb życia. Nic więc dziwnego, że zwierzaki wychodzące z domu, o otworzenie drzwi dopominać zaczynają się dopiero po zmroku. Faktem jest, że kocie oczy potrafią świecić w ciemnościach. W ich wnętrzu znajduje się tapetum lucidum, czyli odbijająca światło błona odblaskowa. I choć sprawia ona, że pupile nasi są widoczni ciemną nocą, świecące oczy dla naszego milusińskiego z pewnością nie mogą być jedyną formą ochrony. Jeśli chcemy, by pupil nasz był naprawdę dobrze widoczny na drodze, ubierzmy mu na szyję odblaskową obrożę.

Jakie obroże dla kota są najlepsze?

 

Odblaskowe obroże dla kotów

Wybór kociej obroży wcale nie jest prostą sprawą. W przeciwieństwie do psów, koty w terenie przemieszczają się w sposób dość szczególny. Nie spacerują one spokojnie, a skaczą po płotach, drzewach czy krzakach. W takiej sytuacji, aby zapobiec niebezpieczeństwu, sięgnąć musimy po odpowiedni rodzaj obroży. Pod uwagę bierzmy modele, które posiadają wbudowaną gumkę lub specjalny klips bezpieczeństwa. Rozwiązanie takie sprawia, że w razie zahaczenia o przeszkodę, obroża rozciąga się bądź rozpina i uwalnia zwierzaka. Wśród w pełni bezpiecznej gamy produktów bez problemu odnajdziemy też wersje z wszytym odblaskowym paskiem. Zdecydowanie najlepszą opcją dla domowych mruczków są więc łatwo odpinające się obroże wyposażone w odblask i adresówkę, czyli miejsce przeznaczone na wpisanie naszego numeru telefonu (poczytaj więcej o adresówce dla kota KLIK).

↓ ADRESÓWKI DLA KOTA ↓

Odblaskowa obroża a doczepiane lampki

O widoczność kota zadbać możemy na parę różnych sposobów. Na rynku dostępnych jest wiele świecących gadżetów, które doczepić możemy do obroży. O ile część z nich może sprawdzić się w przypadku psów, o tyle na akcesoria takie lepiej uważać, jeśli chodzi o koty. Bezpieczna, w razie potrzeby odpinająca się obroża chronić ma zwierzaka przed przykrym wypadkiem w terenie. Zdecydowanie lepiej unikajmy więc też mogących zahaczyć się o coś dodatkowych zawieszek. Ponadto pamiętajmy, że zarówno na kota, jak i na psiaka źle działać mogą błyski intensywnie migoczącego światełka. Obroża odblaskowa jest więc opcją wygodną i nienarażającą zwierzaka na nieprzyjemności.

Obroża dla kota niewychodzącego z domu

Obroże dla kotów » nie są zarezerwowane tylko dla tych milusińskich, którzy regularnie wychodzą z domu. Akcesorium takie, z wszytym odblaskowym paskiem i adresówką, na szyjach swych nosić powinny też typowo domowe mruczki. Niewiele trzeba, by kot przypadkowo wymknął się z naszych czterech kątów. Wystarczy otwarte okno, niedomknięte drzwi balkonowe bądź chwila nieuwagi wówczas, gdy wchodzimy lub wychodzimy do mieszkania. Ucieczki pupili często zdarzają się też podczas wspólnej podróży samochodem, autobusem lub pociągiem. Mruczki nienawykłe do wizyt na podwórku, na to, co zastaną na zewnątrz często reagują paniką. Uciekają więc one przerażone tłumem ludzi lub zgiełkiem samochodów na ulicy. W takiej sytuacji obroża z odblaskiem i adresówką zadba o bezpieczeństwo naszego pupila i pozwoli mu odnaleźć drogę do domu.

↓ OBROŻE  ODBLASKOWE DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu