adresowka dla kota 938x535 - Adresówka dla kota

Adresówka dla kota

Zamieszczenie adresówki na obroży zwierzaka nie jest specjalnie skomplikowanym zadaniem. Niestety wielu z nas zapomina o tym, że to właśnie dzięki temu niewielkiemu gadżetowi zgubiony pupil z łatwością będzie mógł trafić do domu. Wydawać by się mogło, że adresówka zarezerwowana jest wyłącznie dla psa. Tymczasem również pupil niewyściubiający nosa z domu powinien być w nią zaopatrzony!

Po co kotu adresówka?

Adresówka umieszczona na obroży kota jest najprostszym sposobem na sprawną i szybką identyfikację zwierzaka. Jeśli pupil nasz zgubi drogę do domu, to właśnie dane adresowe umieszczone na jego medaliku okazać mogą się prawdziwym kołem ratunkowym. Dzięki nim potencjalny znalazca w łatwy sposób będzie mógł się z nami skontaktować. Na kociej adresówce przede wszystkim widnieć powinien zatem nasz numer telefonu. Wszystkie pozostałe informacje, w tym np. imię zwierzaka czy miejsce zamieszkania nie są aż tak ważną sprawą. Osobie, która odnajdzie naszego małego nieszczęśnika, najłatwiej będzie po prostu zadzwonić.

Adresówka dla kota – niezbędne akcesorium każdego domowego mruczka

Wiele osób uważa, że kotom trzymanym w domu identyfikatory nie są do niczego potrzebne. Tymczasem okazuje się, że wiele takich zwierzaków gubi się bezpowrotnie, właśnie z powodu braku adresówki. Kot może wymknąć się z domu niepostrzeżenie. Domowym piecuchom zdarza się prześlizgnąć przez otwarte drzwi lub wypaść przez balkon bądź okno. Sierściuchy nieprzyzwyczajone do znajdującego się za oknem świata, łatwo wpadają w panikę. Mogą przestraszyć się, uciec i mieć potem problem z odnalezieniem drogi powrotnej. Również zabierając domowego mruczka w podróż, zadbać powinniśmy o to, by miał on na szyi obrożę z identyfikatorem. Zwierzaki te czasem potrafią wymknąć się z samochodu, a nawet z kociego transportera.

Koty, które na co dzień swobodnie korzystają z podwórka, raczej rzadko się gubią. Wcale nie znaczy to jednak, że im też nie przyda się dobrze oznakowana obroża. Takie wyposażenie to czytelna informacja, że nasz milusiński nie jest bezpańskim zwierzakiem i nie poszukuje nowego domu. Również w sytuacji kryzysowej, gdy czworonogowi stanie się jakaś krzywda, łatwo będzie można się z nami skontaktować.

Zadbaj o odpowiednią obrożę do kociego identyfikatora

Adresówka dla kota zakładana jest w celu zwiększenia bezpieczeństwa, ważne więc by ona sama dla naszego milusińskiego nie stanowiła żadnego zagrożenia. Koty dość specyficznie przemieszczają się w terenie. Często skaczą po drzewach, krzakach bądź przeciskają się przez niewielkie dziury w płotach. W tej sytuacji niezbędna jest starannie dopasowana obroża.

Kocia obroża założona powinna być tak, aby udało nam się za nią wsunąć dwa palce. Wówczas nie będzie ona zbytnio opinała szyi naszego zwierza, nie będzie też luźna na tyle, aby coś mogło się o nią zahaczyć. Znakomitym rozwiązaniem dla kotów są obroże wykonane z rozciągliwego materiału bądź takie, które wyposażone są w gumkę lub klips bezpieczeństwa. W razie awaryjnej sytuacji rozwiązanie takie umożliwi zwierzakowi oswobodzenie się z pułapki (dowiedz się, jaka obroża będzie najlepsza dla Twojego kota KLIK).

Cicha adresówka dla kota

Zdarza się, że koci właściciele narzekają na to, że metalowa adresówka nieustannie hałasuje, gdy kot przemieszcza się po domu. Rozwiązanie na tę bolączkę jest całkiem proste. Wystarczy wybrać odpowiedni, niewydający żadnych dźwięków model. Najczęściej adresówka dla kota kojarzy nam się z niewielką metalową blaszką. Tymczasem spokojnie zdecydować możemy się na zupełnie inną wersję takiej zawieszki. Adresówka skórzana lub wykonana z elastycznego tworzywa sztucznego z pewnością nie będzie drażnić ani domowników, ani zwierzaka. Zawsze zdecydować możemy się też na taką obrożę, która posiada specjalne miejsce na dane teleadresowe.

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu