Obroże dla psów

Obroże dla psów

Kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt, tysięcy lat przed naszą erą pierwsze wilki zbliżyły się do ludzkich siedzib i stały się najlepszymi przyjacielami człowieka – psami. Obydwa gatunki połączyła nierozerwalna więź – w przenośni i… dosłownie, bowiem owe nierozerwalne więzi przyjaźni zostały zadzierzgnięte zapewne w chwili, gdy człowiek po raz pierwszy założył psu obrożę. Do dziś obroża stanowi niezbędny element każdej wyprawki dla psa.

Jaką obrożę dla psa wybrać

Obroża dla psa niewątpliwie powinna być estetycznie wykonana, ale przede wszystkim musi być praktyczna i wygodna. Jest to ważne szczególne w przypadku szczeniąt, które dopiero uczą się chodzić na smyczy. Źle dobrana obroża może szczeniaka tylko zniechęcić do jej noszenia. Spacer z opiekunem powinien kojarzyć się psu wyłącznie z przyjemnymi chwilami.

W sklepach mamy do wyboru ogromny asortyment obroży. Przede wszystkim, możemy wybierać między obrożami wykonanymi z różnych materiałow: ze skóry, z materiału, a nawet z metalu. Ponadto możemy wyróżnić obroże przeznaczone do różnych celów.

Materiały z których wykonywane są obroże dla psów:

Obroże parciane dla psów

Wykonane są z włókien, zwykle sztucznych, które tworzą płaską plecionkę. Parciane obroże dla psów są bardzo lekkie, wytrzymałe i kolorowe. Największą ich zaletą jest możliwość regulacji wielkości w dużym zakresie. Dzięki temu są idealne dla szczeniąt, ponieważ „rosną” razem z nimi.

Obroże skórzane dla psów

Skórzane obroże dla psów wykonane ze skóry są bardzo eleganckie. Dobrze wyprawiona skóra jest materiałem trwałym i elastycznym. Wadą ich jest niewielka możliwość regulacji wielkości. W przypadku szczeniąt oznacza to wymianę obroży w miarę wzrostu psa.

Obroże metalowe dla psów

Metalowe obroże dla psów mają postać łańcuszków. Większość nie ma zapięcia i zakłada je się psu przez głowę. Nie mają również regulacji długości. Są stosunkowo ciężkie. Wszystkie te cechy sprawiają, że nadają się one raczej dla psów dorosłych.

Podział obroży dla psów ze względu na użyteczność

Obroże spacerowe dla psów

Spacerowe obroże dla psów są to wszystkie „zwykłe” obroże, których używa się podczas codziennych spacerów.

Obroże szkoleniowe dla psów

Jak sama nazwa wskazuje, są szkoleniowe obroże dla psów wykorzystywane podczas nauki psa. Chodzi oczywiście o naukę chodzenia na smyczy. Powinno je się zakładać wyłącznie psom dorosłym, nad którymi trudno zapanować, bowiem nie zostały nauczone posłuszeństwa w wieku szczenięcym.

Obroże szkoleniowe zwiększają kontrolę nad psem, pozwalają zapanować nad osobnikami nadmiernie pobudliwymi lub wręcz agresywnymi. Musimy jednak zaznaczyć, że sama obroża nie rozwiąże problemów. Ma tylko pomóc. Bez dobrego szkolenia się nie obędzie.
Wyróżniamy:

  • Obroże zaciskowe
  • Kolczatki i półkolczatki
  • Obroże zaciskowe dla psów

Zaciskowe obroże dla psów mogą być wykonane z każdego materiału, ale najczęściej mają postać łańcuszka. Kiedy pies ciągnie lub szarpie, zaciskają się na jego szyi.

Kolczatki i półkolczatki dla psów

kolczatki i półkolczatki Wykonane z metalu, mają kolce po wewnętrznej stronie, na całej długości (kolczatki) lub części (półkolczatki). Te drugie, czyli półkolczatki bywają częściowo skórzane.

W nowoczesnych metodach szkolenia, opartych na nagradzaniu, a nie karaniu, kolczatek i półkolczatek już się nie stosuje. Tak naprawdę bowiem ich skuteczność jest niewielka. Owszem, pozwalają nieco zapanować nad psem, ale uczą go tylko strachu przed bólem, a nie posłuszeństwa wobec właściciela.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 42 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu