{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Obroża dla dużego psa

Żaden psiak nie może obyć się bez obroży. Ta niezbędna jest podczas wyjścia na spacer, ale znakomicie sprawdzi się też jako podstawowe „narzędzie” treningowe. Obroża służy bezpieczeństwu, ale i identyfikacji naszego pupila – to do niej przymocować powinniśmy psią adresówkę. Wszystkie te funkcje spełnić może jednak dopiero wtedy, gdy dopasujemy ją do gabarytów naszego zwierzaka.

Jaką obrożę wybrać powinniśmy dla dużego czworonoga?

Dużym i silnym zwierzakom dedykowane są większe, cięższe i szersze obroże. To podstawowe akcesorium, aby zdało egzamin i było w pełni bezpieczne dla naszego pupila, współgrać musi z jego tężyzną fizyczną i anatomiczną budową. Szeroka obroża inaczej rozkłada siłę, niż wąski okalający szyję pasek. Jednak przy wyborze konkretnego modelu liczy się nie tylko wielkość naszego milusińskiego, ale również jego charakter i temperament. Te obroże, które dobrze sprawdzają się w przypadku grzecznie chodzących przy nodze psiaków, niekoniecznie nadają się dla wyrywnych czworonogów. Gdy pies nieustannie szarpie za smycz lub rzuca się na inne zwierzaki, przyda mu się nie tylko trening, ale i specjalna obroża (dowiedz się więcej, jak dobrać obrożę dla psa KLIK).

Tradycyjna obroża dla dużego psa

Tradycyjne obroże mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najczęściej w grę wchodzi tu jednak nylon bądź skóra. Obie te opcje sprawdzą się u psów, które nie mają problemu z wykonywaniem naszych poleceń. Jednak nawet w tym wypadku powinniśmy pamiętać o tym, aby zakupić szeroki i porządnie wykonany model. W tej ostatniej kwestii musimy przede wszystkich zwrócić uwagę na to, czy szwy są solidne i niebudzące żadnych zastrzeżeń.

W przypadku psów szarpiących za smycz sprawa nieco się komplikuje. Nawet szeroka, z pozoru dobrze dobrana tradycyjna obroża może okazać się niebezpieczna dla zdrowia zwierzaka. Podczas silnych pociągnięć wpija się w szyję, a to doprowadzić może nawet do uszkodzenia tchawicy oraz problemów ze wzrokiem.[1] Wówczas do zaczepienia smyczy powinniśmy wykorzystywać inną obrożę. Zwykły nylonowy model zakładać możemy jednak pod spód, w celu umieszczenia na nim psiego identyfikatora.

Kolczatka czy zaciskana obroża łańcuchowa – którą wersję wybrać?

Właściciele dużych, silnych psiaków często decydują się na łańcuchowe obroże zaciskowe. Tymczasem model taki, gdy jest niewłaściwie używany, łatwo może wyrządzić krzywdę naszemu pupilowi. Podczas szarpania, pozbawiona jakichkolwiek zabezpieczeń obroża zaciskowa, przywiera do szyi psa i zaczyna go podduszać. W związku z tym, opcja taka niekoniecznie sprawdzi się podczas codziennych spacerów. Zdecydowanie lepiej wykorzystać ją do treningów agresywnych psiaków.

↓ OBROŻE SKÓRZANE DLA DUŻYCH PSÓW ↓

Kolczatki na pierwszy rzut oka wyglądają znacznie groźniej niż łańcuchowe obroże zaciskowe, jednak wbrew pozorom są one bezpieczniejsze w użytkowaniu. W tej kategorii do wyboru mamy dwa modele – kolczatkę metalową z kolcami bądź skórzaną z ćwiekami. Decydując się na takie akcesorium, musimy szczególnie zadbać o jego jakość. Zęby kolczatki metalowej nie mogą być ostro zakończone, tylko ułożone pod odpowiednim kątem. Kolce przy szarpnięciach mają uwierać i powodować dyskomfort, a nie wbijać się w skórę zwierzaka. Dla psiej tchawicy obroża ta jest bezpieczniejsza od modelu zaciskowego. Nie znaczy to jednak, że zwierzak non stop powinien mieć ją na swej szyi. Wersja ta może być pomocna w treningach, nie może jednak ich zastąpić.

↓ OBROŻE NYLONOWE DLA DUŻYCH PSÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Źródło:
[1] https://drsophiayin.com/blog/entry/which-types-of-collars-and-harnesses-are-safe-for-your-dog/

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu