obroze odblaskowe dla psa 938x535 - Obroże odblaskowe dla psa

Obroże odblaskowe dla psa

W sezonie jesienno-zimowym warto wyposażyć czworonoga w odblaskowe gadżety, które zwiększą jego bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów. Po zmroku widoczność na drodze szybko się pogarsza, a w takich warunkach naprawdę nie trudno o wypadek. Dzięki specjalnym akcesoriom, takim jak obroża odblaskowa dla psa, nasz pupil będzie jest dużo lepiej widoczny dla przechodniów oraz nadjeżdżających samochodów. Pamiętajmy, że w pewnych sytuacjach ten niezbyt kosztowny drobiazg może nawet uratować życie naszemu zwierzakowi.

Akcesoria z odblaskami dla psa

W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy wiele przydatnych akcesoriów odblaskowych dla psów. Gadżety tego rodzaju zapewniają naszym zwierzakom należyte bezpieczeństwo podczas jesienno-zimowych spacerów, czyniąc je doskonale widocznymi zarówno w parku, jak i przy ruchliwej drodze. Na naszym rynku dostępne są między innymi specjalne obroże dla psów, wyposażone w odblaskowe paski lub inne ozdobne elementy. Obroże tego typu do złudzenia przypominają te tradycyjne, są tak samo wygodne i mogą być noszone przez cały dzień. Wyrabia się je z nylonu, ich paski posiadają odpowiednią regulację oraz bezpieczne, solidne zapięcie. Obroża odblaskowa dla psa to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne. Pupil może nosić ją przez cały czas, więc nie musimy zmieniać jego obroży przed i po każdym wyjściu ani zakładać mu żadnych dodatkowych akcesoriów.

Oczywiście sklepy oferują także inne akcesoria spacerowe z odblaskowymi elementami (poczytaj więcej o odblaskach dla psa KLIK). Znajdziemy w nich również odblaskowe szelki oraz odblaskowe smycze dla psów ». Jeśli nasz pupil nie przepada za obrożą i najchętniej spaceruje w szelkach, możemy zdecydować się właśnie na nie.

Jak wybrać obrożę odblaskową dla psa?

Obrożę odblaskową dla psa dobieramy dokładnie tak samo, jak standardową. Jest to przecież akcesorium spacerowe i jako takie powinno spełniać kilka typowych kryteriów, a przede wszystkim odpowiadać gabarytom naszego czworonoga. Warto przy tym zauważyć, że liczy się zarówno długość paska, jak i jego szerokość. Pamiętajmy, że źle dobrana i zbyt ciasna obroża może uciskać zwierzaka, dusić go, nieprzyjemne ocierać się o jego skórę i sierść, a nawet krępować jego ruchy. Z kolei za luźna daje możliwość oswobodzenia się i ucieczki w siną dal. Przed zakupem obroży odblaskowej dla psa należy zatem dokładnie zmierzyć obwód jego szyi. Dobrze też, by obroża posiadała regulację długości, dzięki której łatwiej będzie dobrać ją do potrzeb konkretnego zwierzaka.

Zwróćmy także uwagę na rodzaj materiału i jakość wykonania obroży. Tworzywo powinno być mocne i odporne na zniszczenia, a jednocześnie miękkie i miłe w dotyku. To samo tyczy się zapięcia. Warto dokładnie przyjrzeć się klamrze i upewnić, czy nie pęknie podczas gwałtowniejszego szarpnięcia.

↓ OBROŻE ODBLASKOWE DLA PSA ↓

O czym pamiętać podczas zimowego spaceru z psem?

Obroża odblaskowa dla psa to niezwykle przydatny gadżet, który z pewnością sprawdzi się w niejednej sytuacji. Niestety nawet ona nie zapewni pupilowi stuprocentowego bezpieczeństwa, jeśli sami lepiej o to nie zadbamy. Zdarza się, że nieświadomie i nieco lekkomyślnie wystawiamy czworonoga na niebezpieczeństwo, pozwalając mu biegać samopas po parku lub wzdłuż drogi. Pamiętajmy, by po zmroku nie spuszczać pupila ze smyczy. Nawet jeśli spacerujemy po dobrze nam znanym terenie, takim jak park miejski czy pobliski las. Inni spacerowicze mogą mieć problem z wypatrzeniem zwierzaka, a i my sami raczej nie dostrzeżemy go z daleka. W pewnych warunkach nawet odblaski nic nie pomogą. To samo tyczy się poruszania z psem po mieście. Gwarancją bezpieczeństwa pupila jest przede wszystkim nasza czujność i zdrowy rozsądek.

Inne odblaski dla psa

Poza tradycyjnymi akcesoriami odblaskowymi, takimi jak smycze, obroże czy szelki, na rynku dostępne są także inne ciekawe gadżety dla psów. Są to między innymi rozmaite breloczki, naszywki, paski czy przypinki, które można umieścić przy obroży lub szelkach pupila. Również niektóre ubranka dla psów », w rodzaju kurteczek czy pelerynek, wyposażone są w różnorodne elementy odblaskowe lub świecące w ciemności. To jednak wciąż nie wszystko. W sklepach znajdziemy także dużo nowocześniejsze produkty, na przykład obroże z lampkami LED lub mini latarki do przypięcia. Ich światło może mieć różny stopień natężenia, palić się ciągle lub migać. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy tylko o naszych czworonogach. Migające światło może je drażnić lub oślepiać. Jeśli pupil nerwowo reaguje na nowinki technologiczne, zdecydujmy się lepiej na tradycyjne rozwiązanie w postaci wygodnej obroży odblaskowej.

↓ OBROŻE ODBLASKOWE DLA PSA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.