smycz odblaskowa dla psa

Smycze odblaskowe dla psa

Wieczór to pod wieloma względami doskonały moment na relaksującą przechadzkę z czworonogiem. My nie musimy już wszak ze zdenerwowaniem zerkać na zegarek, a nasz podopieczny może wreszcie w spokoju swobodnie eksplorować teren. Wybierając się na spacer po zmroku z psiakiem, nie możemy jednak zapomnieć o zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Jedną z najważniejszych zasad jest stosowanie odblasków. Doskonałą widoczność w ciemności może zapewnić nam i naszemu czworonogowi odblaskowa smycz.

Czym wyróżniają się smycze odblaskowe?

Wśród akcesoriów odblaskowych dla psów znajdziemy m.in. obroże, szelki, zawieszki czy kamizelki (poczytaj więcej o odblaskach dla psa KLIK). Wszystkie te gadżety pełnią tę samą funkcję – sprawiają, że zwierzak jest dobrze widoczny zarówno po zmroku, jak i w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, które znacznie ograniczają widzialność. Mechanizm działania odblasków jest prosty – odbijają padające na nie światło w kierunku jego źródła, dzięki czemu mamy wrażenie, że świecą. Tego typu elementy pozwalają dostrzec wyposażone w nie osoby lub zwierzaki nawet ze znacznej odległości, co może niejednokrotnie skutecznie zapobiec wypadkowi. Wśród odblasków dla czworonogów na szczególną uwagę zasługują smycze. Choć pozornie nie różnią się one od tradycyjnych akcesoriów używanych podczas codziennych spacerów, dzięki naszytym elementom, są doskonale widoczne w ciemności. Ogromną zaletą smyczy odblaskowych jest to, że podnoszą bezpieczeństwo nie tylko czworonoga, ale również jego właściciela. Zwracają bowiem uwagę na dwóch spacerowiczów jednocześnie. W przypadku tego typu akcesoriów, w odróżnieniu od niewielkich, przypinanych gadżetów, nie ma też ryzyka, że zwierzaki przypadkowo je zgubią. Dodatkowo wybierając się na przechadzkę z czworonogiem, z pewnością nigdy nie zapomnimy zabrać ze sobą smyczy. Nie do przecenienie jest także duża powierzchnia odblaskowa takich akcesoriów, która sprawia, że nie sposób praktycznie ich przeoczyć.

Kiedy warto zaopatrzyć psa w smycz odblaskową?

Smycz odblaskowa to niezbędne wyposażenie każdego amatora wieczornych i nocnych wędrówek. O akcesorium tym powinni pomyśleć również zwolennicy relaksujących popołudniowych przechadzek. Nigdy nie wiadomo, czy spacer odrobinę się nie przedłuży, a jesienią i zimą w mgnieniu oka może zrobić się ciemno. Smycz odblaskową warto mieć ponadto w zanadrzu, jeśli często wędrujemy po dość trudnych lub niedostatecznie oświetlonych, niezabudowanych terenach. Może być ona nieocenioną pomocą, zwłaszcza jeżeli jesteśmy pasjonatami wieczornego biegania z czworonogiem. Wyraźny sygnał świetlny pozwala uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, gdy przemieszczamy się szybko lub w pobliżu poruszają się rowerzyści. Nie zapominajmy o smyczy odblaskowej także, gdy warunki pogodowe są niepewne. W czasie mgły, intensywnych opadów deszczu lub śniegu tego typu akcesorium bywa niezastąpione.

Na co zwrócić uwagę, wybierając smycz odblaskową dla psa?

Idealna smycz odblaskowa dla psa powinna dobrze sprawdzać się zarówno podczas codziennych spacerów, jak i w ekstremalnych warunkach. Z tego względu musi być nie tylko wytrzymała, ale także wygodna w użytkowaniu. Upewnijmy się, czy wszystkie jej elementy są solidne, odporne na mróz i wilgoć. Do codziennego wykorzystywania godne polecenia są elastyczne smycze nylonowe. Pamiętajmy jednak, że w przypadku akcesorium odblaskowego liczy się przede wszystkim jego funkcjonalność. Wybierzmy zatem smycz z dużymi, wyraźnymi i rozłożonymi regularnie na całej powierzchni elementami odblaskowymi. Warto ponadto zdecydować się na dość szerokie akcesorium, które dysponuje większą powierzchnią odbijającą światło. Aby zwiększyć widoczność pupila nie tylko po zmroku, ale także w ciągu dnia, możemy zakupić smycz w jaskrawym kolorze. Wiele zależy również od terenu, po jakim spacerujemy z psem. W miastach, zwłaszcza w pobliżu ruchliwych ulic, dobrze mieć czworonoga pod ścisłą kontrolą. Lepiej zdecydować się więc na dość krótkie (120-150 cm) akcesorium, które pozwoli nam trzymać podopiecznego w niewielkiej odległości od nas. Jeżeli spacerujemy natomiast po większych, wolnych przestrzeniach z powodzeniem możemy zaopatrzyć czworonoga w dłuższą lub automatyczną smycz.

↓ SMYCZE ODBLASKOWE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu