{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Furminator dla kota

Czesanie kota » potrafi być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli ma długie futro, z dużą ilością kołtunów. W takim wypadku potrzebna jest codzienna pielęgnacja, aby dbać o dobry stan sierści i zapobiegać jej mechaceniu się. Brak odpowiednio częstego wyczesywania pupila to nie tylko problemy z kołtunami, ale także spore kłopoty dla właściciela: futro jest w całym domu, ponieważ mruczek je gubi. Kłaczki znajdziemy zatem na wydanie, fotelu, narzutach łóżek i wielu innych miejscach. Zamiast codziennie odkurzać (i besztać kota), należy zadbać o jego okrywę włosową, aby była piękna, lśniąca i zdrowa (dowiedz się jak pielęgnować kocie futro KLIK). Nic nie przyda nam się lepiej, niż odpowiednie narzędzie.

Kota należy wyczesywać

Mruczka należy wyczesywać z kilku powodów. Niektóre z nich zostały już opisane powyżej. Po pierwsze, zaniedbane futro się mechaci, kołtuni, skleja. Nie tylko wygląda to bardzo nieestetycznie, ale jest także bardzo niewygodne i nieprzyjemne dla zwierzaka. Podczas wylizywania połyka całe garści brudu i włosów, z kolei jeśli będzie próbował na przykład się podrapać, łapa prawdopodobnie zaplącze się w futro i pupil wyrwie sobie cały fragment sierści! To pierwszy krok do łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Po drugie, mruczek podczas wylizywania się zjada duże ilości sierści. To naturalne i jego organizm potrafi sobie z takim „pożywieniem” poradzić, ale nie w ogromnych ilościach. Wówczas mogą powstawać kule i zatory w jelitach, spowodowane gromadzeniem się sierści i resztek jedzenia w odcinkach przewodu pokarmowego (poczytaj więcej o kulach włosowych u kota KLIK). W ciężkich przypadkach kończy się to nawet interwencją chirurgiczną. Po trzecie, liniejący kot to także sterty kłaczków w całym domu, jak również na naszych ubraniach. Dlatego zawsze pamiętajmy o regularnym wyczesywaniu. Większość tych czworonogów bardzo lubi podobne zabiegi, sprawia im to przyjemność i jest relaksujące. Mruczki długowłose należy czesać nawet codziennie.

Furminator dla kota – co to takiego?

Furminator  to narzędzie do wyczesywania kota. Z wyglądu ma trochę kształt tradycyjnej maszynki do golenia, ale zamiast ostrzy na końcu znajduje się część grzebieniowa, z bardzo mocnymi, metalowymi i wąsko rozstawionymi zębami. Są one ostrzejsze niż w innych przyrządach do czesania, ale nie robią pupilowi żadnej krzywdy. Rączka zazwyczaj ma gumowe elementy lub cała jest gumowa, dzięki czemu łatwo ją utrzymać i nie wyślizguje się z palców. Wiele z furminatorów posiada także specjalny przycisk, który pozwala pozbyć się nadmiaru sierści zgromadzonego podczas wyczesywania.

Furminator dla kota – zalety

Furminator jest o wiele bardziej skuteczny niż jakiekolwiek inne narzędzie do wyczesywania kotów. Pozwala na „zebranie” ze zwierzaka ogromnej ilości kłaczków i jednocześnie jest całkowicie bezpieczny, należy tylko nauczyć się nim posługiwać. Są furminatory dla pupili krótkowłosych i długowłosych. Znajdziemy także różnej długości części grzebieniowe (nazywanej zazwyczaj ostrzem), przez co damy radę dopasować wielkość narzędzia do rozmiaru zwierzaka. Furminator dla kota redukuje ilość gubionej przez pupila sierści do nawet dziewięćdziesięciu procent, a także usuwa jej nadmiar lepiej niż szczotka, grzebień, zgrzebło lub cokolwiek innego. Do tego produkt wzmacnia mieszki włosowe i poprawia kondycję skóry poprzez wzmocnienie ukrwienia, a nawet stymuluje produkcję łoju, dzięki czemu futro rośnie mocne, lśniące i elastyczne. Furminator jest niezwykle skuteczny i bardzo praktyczny. Kosztuje więcej niż zwykła szczotka, ale posłuży nam przez bardzo długi czas. Pamiętajmy oczywiście o tym, aby go czyścić, bo inaczej stanie się wylęgarnią bakterii. To nieestetyczne i niehigieniczne.

Furminator dla kota – jak używać?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że furminator jest dobry dla tych ras kotów, które posiadają coś takiego jak podszerstek – maine coone, perski, bengalski, rosyjski niebieski, ale również europejski krótkowłosy, czyli popularny dachowiec. Nigdy nie stosujemy furminatora do rozplątywania kołtunów. Należy je wcześniej potraktować grzebieniem (poczytaj więcej o grzebieniach dla kotów KLIK). Nie czeszemy też na mokro, bo włosy są wówczas bardziej podatne na uszkodzenia i się połamią. Pociągnięcia powinny być długie i płynne. Przesuwamy furminatorem przez całe ciało zwierzaka, od głowy do ogona. Unikamy natomiast krótkich, gwałtownych i wielokrotnych pociągnięć w jednym miejscu – podrażnimy w ten sposób skórę. U mruczków z wyjątkowo wrażliwą skórą nie powinniśmy w ogóle stosować tego produktu. Nie dajmy się też ponieść fantazji: furminator wyczesuje naprawdę ogromne ilości podszerstka i należy skończyć czesanie, zanim ogołocimy pupila z całego zapasu.

Furminator dla kota dostaniemy w dobrym sklepie zoologicznym. Polecamy oczywiście produkty w Kakadu. Furminatory występują w wersji dla mruczków krótkowłosych i długowłosych, ale też w różnych rozmiarach. Dopasujmy produkt do potrzeb i rozmiaru pupila.

↓ FURMINATOR DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. Anna Szloch
    wrz 08, 2017 - 01:43 PM

    Super są te furminatory. W końcu sierś mojego kota jest w jednym miejscu, a nie na wszystkich fotelach, kocach i ubraniach ;p

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu