furminator dla kota 938x535 - Furminator dla kota

Furminator dla kota

Czesanie kota » potrafi być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli ma długie futro, z dużą ilością kołtunów. W takim wypadku potrzebna jest codzienna pielęgnacja, aby dbać o dobry stan sierści i zapobiegać jej mechaceniu się. Brak odpowiednio częstego wyczesywania pupila to nie tylko problemy z kołtunami, ale także spore kłopoty dla właściciela: futro jest w całym domu, ponieważ mruczek je gubi. Kłaczki znajdziemy zatem na wydanie, fotelu, narzutach łóżek i wielu innych miejscach. Zamiast codziennie odkurzać (i besztać kota), należy zadbać o jego okrywę włosową, aby była piękna, lśniąca i zdrowa (dowiedz się jak pielęgnować kocie futro KLIK). Nic nie przyda nam się lepiej, niż odpowiednie narzędzie.

Kota należy wyczesywać

Mruczka należy wyczesywać z kilku powodów. Niektóre z nich zostały już opisane powyżej. Po pierwsze, zaniedbane futro się mechaci, kołtuni, skleja. Nie tylko wygląda to bardzo nieestetycznie, ale jest także bardzo niewygodne i nieprzyjemne dla zwierzaka. Podczas wylizywania połyka całe garści brudu i włosów, z kolei jeśli będzie próbował na przykład się podrapać, łapa prawdopodobnie zaplącze się w futro i pupil wyrwie sobie cały fragment sierści! To pierwszy krok do łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Po drugie, mruczek podczas wylizywania się zjada duże ilości sierści. To naturalne i jego organizm potrafi sobie z takim „pożywieniem” poradzić, ale nie w ogromnych ilościach. Wówczas mogą powstawać kule i zatory w jelitach, spowodowane gromadzeniem się sierści i resztek jedzenia w odcinkach przewodu pokarmowego (poczytaj więcej o kulach włosowych u kota KLIK). W ciężkich przypadkach kończy się to nawet interwencją chirurgiczną. Po trzecie, liniejący kot to także sterty kłaczków w całym domu, jak również na naszych ubraniach. Dlatego zawsze pamiętajmy o regularnym wyczesywaniu. Większość tych czworonogów bardzo lubi podobne zabiegi, sprawia im to przyjemność i jest relaksujące. Mruczki długowłose należy czesać nawet codziennie.

Furminator dla kota – co to takiego?

Furminator  to narzędzie do wyczesywania kota. Z wyglądu ma trochę kształt tradycyjnej maszynki do golenia, ale zamiast ostrzy na końcu znajduje się część grzebieniowa, z bardzo mocnymi, metalowymi i wąsko rozstawionymi zębami. Są one ostrzejsze niż w innych przyrządach do czesania, ale nie robią pupilowi żadnej krzywdy. Rączka zazwyczaj ma gumowe elementy lub cała jest gumowa, dzięki czemu łatwo ją utrzymać i nie wyślizguje się z palców. Wiele z furminatorów posiada także specjalny przycisk, który pozwala pozbyć się nadmiaru sierści zgromadzonego podczas wyczesywania.

Furminator dla kota – zalety

Furminator jest o wiele bardziej skuteczny niż jakiekolwiek inne narzędzie do wyczesywania kotów. Pozwala na „zebranie” ze zwierzaka ogromnej ilości kłaczków i jednocześnie jest całkowicie bezpieczny, należy tylko nauczyć się nim posługiwać. Są furminatory dla pupili krótkowłosych i długowłosych. Znajdziemy także różnej długości części grzebieniowe (nazywanej zazwyczaj ostrzem), przez co damy radę dopasować wielkość narzędzia do rozmiaru zwierzaka. Furminator dla kota redukuje ilość gubionej przez pupila sierści do nawet dziewięćdziesięciu procent, a także usuwa jej nadmiar lepiej niż szczotka, grzebień, zgrzebło lub cokolwiek innego. Do tego produkt wzmacnia mieszki włosowe i poprawia kondycję skóry poprzez wzmocnienie ukrwienia, a nawet stymuluje produkcję łoju, dzięki czemu futro rośnie mocne, lśniące i elastyczne. Furminator jest niezwykle skuteczny i bardzo praktyczny. Kosztuje więcej niż zwykła szczotka, ale posłuży nam przez bardzo długi czas. Pamiętajmy oczywiście o tym, aby go czyścić, bo inaczej stanie się wylęgarnią bakterii. To nieestetyczne i niehigieniczne.

Furminator dla kota – jak używać?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że furminator jest dobry dla tych ras kotów, które posiadają coś takiego jak podszerstek – maine coone, perski, bengalski, rosyjski niebieski, ale również europejski krótkowłosy, czyli popularny dachowiec. Nigdy nie stosujemy furminatora do rozplątywania kołtunów. Należy je wcześniej potraktować grzebieniem (poczytaj więcej o grzebieniach dla kotów KLIK). Nie czeszemy też na mokro, bo włosy są wówczas bardziej podatne na uszkodzenia i się połamią. Pociągnięcia powinny być długie i płynne. Przesuwamy furminatorem przez całe ciało zwierzaka, od głowy do ogona. Unikamy natomiast krótkich, gwałtownych i wielokrotnych pociągnięć w jednym miejscu – podrażnimy w ten sposób skórę. U mruczków z wyjątkowo wrażliwą skórą nie powinniśmy w ogóle stosować tego produktu. Nie dajmy się też ponieść fantazji: furminator wyczesuje naprawdę ogromne ilości podszerstka i należy skończyć czesanie, zanim ogołocimy pupila z całego zapasu.

Furminator dla kota dostaniemy w dobrym sklepie zoologicznym. Polecamy oczywiście produkty w Kakadu. Furminatory występują w wersji dla mruczków krótkowłosych i długowłosych, ale też w różnych rozmiarach. Dopasujmy produkt do potrzeb i rozmiaru pupila.

↓ FURMINATOR DLA KOTA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. Anna Szloch
    Wrz 08, 2017 - 01:43 PM

    Super są te furminatory. W końcu sierś mojego kota jest w jednym miejscu, a nie na wszystkich fotelach, kocach i ubraniach ;p

    Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu