Buty dla psa - kiedy sa potrzebne

Buty dla psa – kiedy są potrzebne?

Skoro psy mogą nosić ubrania, to mogą też nosić i buty. Zwierzaki odziane w swetry czy kurtki pojawiają się coraz częściej na naszych ulicach – nie wzbudzając tym samym już tak dużego zdziwienia jak niegdyś. Garderoba dla psów to nie tylko czcza fanaberia. Przede wszystkim spełniać ma ona funkcję ochronną. Również obuwie dla czworonogów wymyślono po to, by należycie zabezpieczyć delikatne psie łapy.

Ochronne buty dla czworonoga

Można upierać się przy twierdzeniu, że pies nie potrzebuje butów, skoro jego przodkom przez wieki znakomicie służyły nagie łapy. Siła tego argumentu nieco słabnie wówczas, gdy uprzytomnimy sobie, że i ludzie nie od zawsze wciągali buty na swe stopy. Obuwie dla psów skutecznie zabezpiecza kończyny przed nieprzyjaznym podłożem, kiepską pogodą i krótko mówiąc pomaga nam właściwie zadbać o zdrowie naszego pupila.

Psie buty w pierwszej kolejności kojarzą nam się z siarczystym mrozem i przedzierającymi się przez śnieżne zaspy psami zaprzęgowymi. Zima to czas, w którym faktycznie nasze czworonogi wymagają wzmożonej ochrony. Z pewnością przyda się ona psiakom biegającym na długie dystanse, ale i tym, które w miastach narażone są na kontakt z solą pokrywająca zamarznięte chodniki. Śniegi szczególnie nieprzyjazne okazać się też mogą dla psów z mocno owłosionymi łapami. Tym w sierści często zagnieżdżają się zmrożone bryłki lodu. Odpowiednio dobrane buty i w tym wypadku ustrzegą zwierzaka przed zranieniami (przeczytaj więcej o tym, jak chronić psa przed mrozami KLIK).

Kiedy jeszcze psu przydać mogą się buty?

Nie tylko w chłodne dni buty okazać mogą się niezwykle przydatnym akcesorium. Również latem zabezpieczać mogą one naszego pupila przed urazami. W upalne dni trudno jest choć na chwilę postawić gołą stopę na rozgrzanym asfalcie. Jego wysoka temperatura nieprzyjemna jest również i dla łap naszego psiaka. Buty dla psa znakomicie sprawdzą się więc w mieście, jednak nie powinniśmy o nich zapominać również wówczas, gdy udajemy się na prawdziwie daleką wyprawę. Jeśli czworonóg nasz przebyć musi trasę po trudnym podłożu, po ostrym żwirze bądź twardych skałach, ochrona taka zapobiegnie otarciom, zranieniom i zadrapaniom. Ponadto również w wodzie na psiaka czyhać może niebezpieczeństwo. Na dnie jezior czy rzek często natrafić można na ostre kamienie, szkło czy resztki muszli. Przed nimi też warto chronić psią łapę.

Buty dla psiego seniora

Buty to propozycja nie tylko dla aktywnych czworonogów, które sporo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Również starszym psiakom, szczególnie tym schorowanym, cierpiącym na problemy z łapami, kręgosłupem czy stawami biodrowymi okazać mogą się one całkiem pomocne. Zdarza się, że niedomagające stare psy idąc, ciągną za sobą tylne kończyny. Taki sposób przemieszczania się łatwo doprowadzić może do otarć. Ponadto specjalne psie buty ortopedyczne gwarantują też solidną amortyzację. Ta zaś jest dużym wsparciem dla zużytych, nieprawidłowo działających stawów (dowiedz się więcej o wybranych modelach butów dla psów KLIK) .

Domowe obuwie dla psiaka

Przemieszczanie się po śliskich powierzchniach od naszego czworonoga wymagać może nieraz sporych akrobatycznych zdolności. Ze sztuką tą niemały problem mogą mieć nie tylko stare, ale i młode psiaki. Dodatkowo niektóre zwierzaki niepewnie czują się na płytkach lub twardych drewnianych podłogach. W tych sytuacjach antypoślizgowe obuwie pomoże im pewniej poruszać się po własnym domu.

Buty, a może raczej psie domowe kapcie mogą też chronić przed zniszczeniem domowe parkiety. Gdy te są na tyle delikatne, że pies łatwo może podrapać je bądź zarysować ostrym paznokciem, odpowiednia ochrona na łapach skutecznie zapobiegnie dewastacji.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu