Sklep online
Sklep online

Wystawy kot贸w to nie tylko konkursy pi臋kno艣ci!

O Stowarzyszeniu Mi艂o艣nik贸w Kot贸w Jedynka, wystawach kot贸w i mi艂o艣ci do tych zwierz膮t opowiada nam Jolanta Pruchniak, wielka mi艂o艣niczka i hodowczyni tych zwierz膮t, a przede wszystkim wieloletni prezes stowarzyszenia.

Na stronie internetowej Pa艅stwa stowarzyszenia widnieje cytat autorstwa Clarka Gable: 鈥濷to przyk艂ad pi臋knej przyja藕ni, gdy wracasz do domu i wiesz, 偶e po drugiej stronie drzwi kto艣 czeka.鈥 Za co jeszcze kochamy koty, dlaczego je hodujemy w naszych domach?

Koty jak inne zwierz臋ta domowe zaspakajaj膮 nam potrzeb臋 kontaktu z natur膮, jednak w艣r贸d zwierz膮t s膮 niepowtarzalne.

Kot to pi臋kno, gracja, elegancja i zachwyci ka偶dego estet臋. S膮 niezale偶ne, nie maj膮 natury s艂u偶alczej w przeciwie艅stwie do ps贸w, na ich mi艂o艣膰 trzeba zas艂u偶y膰.

S膮 indywidualistami i je偶eli to zaakceptujesz i pokochasz kota, on odp艂aci ci mi艂o艣ci膮, przywi膮zaniem i melodyjnym mruczeniem, bo tylko kot domowy jako jedyny w 艣wiecie kot贸w to potrafi.

Pytanie mo偶e wyda膰 si臋 dziwne, ale dlaczego w艂a艣nie jedynka?

Stowarzyszenie Mi艂o艣nik贸w Kot贸w Jedynka istnieje od 2005 roku, ale powsta艂o na bazie Oddzia艂u I poprzedniego stowarzyszenia, kt贸re swoj膮 dzia艂alno艣膰 prowadzi艂o przez 22 lata. Kiedy艣 by艂o pierwszym oddzia艂em tej starej organizacji. St膮d "Jedynka".

Jaki jest sens i cel istnienia takiego stowarzyszenia jak klub hodowc贸w kot贸w, czym na co dzie艅 ono si臋 zajmuje?

Nasze Stowarzyszenie ma na celu propagowanie hodowli kot贸w rasowych, dzia艂anie na rzecz ekologii i ochrony zwierz膮t, rozwijanie 艣wiadomo艣ci dotycz膮cej praw zwierz膮t.

Wsp贸艂pracujemy z organizacjami zajmuj膮cymi si臋 ochron膮 zwierz膮t. W naszych wystawach zawsze uczestnicz膮 Fundacja Viva, schronisko dla kot贸w Konstancin i Koteria zajmuj膮ca si臋 sterylizacj膮 kot贸w wolno 偶yj膮cych. Maj膮 one mo偶liwo艣膰 pozyskiwania dodatkowych 艣rodk贸w na swoj膮 dzia艂alno艣膰 jak i u艣wiadamianie spo艂ecze艅stwa w kwestii ochrony zwierz膮t.

Na co dzie艅 nasze Stowarzyszenie pe艂ni rol臋 biura wydaj膮cego dokumenty dla kot贸w, ale te偶 jest klubem, gdzie hodowcy wspieraj膮 si臋, wymieniaj膮 do艣wiadczeniami i ka偶dy mo偶e otrzyma膰 pomoc i rad臋.

Po co hodowcy bior膮 udzia艂 w wystawach? Czy nie robi膮 tego z w艂asnej pr贸偶no艣ci, ch臋ci dowiedzenia, 偶e ich kot jest najpi臋kniejszy?

Ka偶da wystawa jest nie tylko konkursem pi臋kno艣ci, ale te偶 miejscem spotka艅 hodowc贸w z ca艂ego kraju i zagranicy, gdzie jest mo偶liwo艣膰 wymiany opinii i do艣wiadcze艅.

Oczywi艣cie ka偶dy si臋 cieszy, gdy jego kot wygrywa, cz臋sto temu towarzyszy 艣miech i 艂zy. Cz艂owiek z natury jest troch臋 pr贸偶ny.

Jednak wystawa to te偶 miejsce, gdzie mo偶na pochwali膰 si臋 swoim 鈥渄achowcem鈥, bo mamy klas臋 wystawow膮 kot贸w domowych.

Czy cz臋sto 鈥濲edynka鈥 organizuje wystawy kot贸w rasowych? Kiedy mo偶emy spodziewa膰 si臋 najbli偶szej, na kt贸r膮 mo偶emy zaprosi膰 naszych czytelnik贸w i gdzie si臋 ona odb臋dzie?

Organizujemy Mi臋dzynarodowe Wystawy Kot贸w Rasowych dwa razy w roku, drugi weekend lutego i wrze艣nia.

Najbli偶sza wystawa odb臋dzie si臋 w Warszawie Hotel Gromada ul. 17 Stycznia 32 w dniach 9-10 lutego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Wiem, 偶e opr贸cz pracy w stowarzyszeniu, zajmuje si臋 Pani r贸wnie偶 dzia艂alno艣ci膮 na rzecz zwierz膮t. Czy mo偶e Pani nam o niej opowiedzie膰?

Od zawsze bardzo bliski jest mi temat kot贸w wolno 偶yj膮cych tzw. piwnicznych. Moja dzia艂alno艣膰 jest skromna i polega na opiece, dokarmianiu, cz臋sto leczeniu kot贸w w miejscu mojego zamieszkania.

Niezwykle wa偶ne jest te偶 ograniczanie nadmiernej populacji kot贸w poprzez sterylizacj臋 i tu uk艂on w kierunku Koterii, ale te偶 u艣wiadamianie mieszka艅c贸w, 偶e obecno艣膰 kot贸w jest niezb臋dna do t臋pienia gryzoni.

Wszystkich potencjalnych przeciwnik贸w kot贸w w mojej okolicy 鈥瀙rzeszkoli艂am鈥 w tym temacie i uda艂o mi si臋 osi膮gn膮膰 to, co wielu si臋 nie udaje, jedni pomagaj膮, inni nie przeszkadzaj膮.

Sama w domu mam trzy koty tzw. dachowce, przygarni臋te, po przej艣ciach i wierzcie mi s膮 to najcudowniejsze zwierz臋ta. Zach臋cam ka偶dego do zaszczytu posiadania kota.

Czego mo偶emy Pani i stowarzyszeniu 偶yczy膰 na przysz艂o艣膰?

SMK Jedynce prosz臋 偶yczy膰 wielu pi臋knych i szcz臋艣liwych kot贸w, a tym samym zadowolonych hodowc贸w, oraz udanych wystaw.

Oczywi艣cie szczerze tego 偶yczymy i bardzo dzi臋kujemy za rozmow臋.

Rozmawia艂 Micha艂 Kutyna

 

Stowarzyszenie Mi艂o艣nik贸w Kot贸w Jedynka

Micha艂 Kutyna
Wieloletni pasjonat akwarystyki. Od 2002 roku zwi膮zany jest zawodowo z bran偶膮 zoologiczn膮 a od 2008 z sieci膮 sklep贸w Kakadu, gdzie zajmuje si臋 e-marketingiem. W wolnych chwilach dzieli si臋 swoj膮 wiedz膮 z czytelnikami serwisu Kakadu.pl :)

Powi膮zane artyku艂y

Wakacje cenowe Last Minute. Nie pozw贸l, aby super okazje odlecia艂y Ci sprzed nosa.

Zr贸b wyj膮tkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj 聽jeden z pi臋ciu voucher贸w o warto艣ci 2聽000 z艂otych na wyjazd ze swoim...

Czytaj wi臋cej
Karma dla kota zamiast kwiatka

Koty rosyjskie niebieskie s膮 niew膮tpliwie jedn膮 z pi臋kniejszych ras. O nich i o mi艂o艣ci do nich, oraz o klubie zrzeszaj膮cym wielbicieli tych zwierz膮t opowiada nam Joanna Bieniek, pomys艂odawczyni RUS Cat...

Czytaj wi臋cej
Psy niczyje

Grupa wolontariuszy Psy Niczyje dzia艂aj膮ca w ramach Fundacji VIVA!鈥濃 Akcja dla zwierz膮t. Rozmowa z King膮 W膮sowicz reprezentuj膮c膮 Grup臋 wolontariuszy 鈥濸sy Niczyje鈥 dzia艂aj膮c膮 w ramach fundacji 鈥濾iva!鈥 - Akcja dla zwierz膮t....

Czytaj wi臋cej
艢wiatowy Dzie艅 Kota 鈥 by 偶ycie kot贸w sta艂o si臋 lepsze!

17 lutego, jak co roku, obchodzimy 艢wiatowy Dzie艅 Kota. O tym niezwyk艂ym 艣wi臋cie opowiada nam Wojciech-Albert Kurkowski, pomys艂odawca obchod贸w 艢wiatowego Dnia w Polsce. 艢wiatowy Dzie艅 Kota 鈥 to chyba do艣膰...

Czytaj wi臋cej

Dodaj komentarz

Czytaj wi臋cej.*


* pole wymagane

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zoologiczny sklep internetowy

Wszystko dla ps贸w

Karmy dla ps贸w suche oraz karmy mokre, a tak偶e liczne psie przysmaki - przeznaczone dla zwierz膮t w ka偶dym wieku i r贸偶nych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne w艂a艣cicielowi psa do jego piel臋gnacji (takie jak szampony dla ps贸w oraz obro偶a na pch艂y i kleszcze dla psa), a tak偶e w trakcie spaceru (szeroki wyb贸r smyczy oraz obro偶y dla ps贸w) czy podr贸偶y samochodem.
Wszystko dla kot贸w
Karmy dla kot贸w suche oraz karmy mokre dla kot贸w topowych producent贸w - zar贸wno dla koci膮t, doros艂ych mruczk贸w oraz senior贸w, tak偶e sterylizowanych, kr贸tko i d艂ugow艂osych. Szeroki wyb贸r kocich przysmak贸w - kabanosy, przysmaki dentystyczne oraz odk艂aczaj膮ce. 呕wirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do piel臋gnacji kota. W asortymencie sklepu znajduj膮 si臋 r贸wnie偶 liczne zabawki dla kota - pi艂ki, w臋dki czy tak偶e myszki dla kota
Wszystko dla ma艂ych ssak贸w
Karmy dla gryzoni (w tym tak偶e karma dla kr贸lika, karma dla chomika oraz karma dla 艣winki morskiej), klatki dla gryzoni i ich wyposa偶enie. Tak偶e zabawki i 艣ci贸艂ki dla gryzoni
Wszystko dla ptak贸w egzotycznych
Pokarmy dla ptak贸w, klatki i ich wyposa偶enie. Akcesoria, zabawki dla ptak贸w i 艣ci贸艂ki.
鈸 2022 KAKADU. All rights reserved
crosschevron-downchevron-leftchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram