🌟 Topniejące ceny w Kakadu Zoo! 🌟Skorzystaj z naszych fantastycznych promocji, które trwają od 9 do 26 stycznia 2025! Ceny spadły nawet o 50% na karmy, akcesoria i inne produkty...
Wszystkie psy, niezależnie od rasy czy trybu życia, narażone są na atak pasożytów. Robaczyca stanowi zaś poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia czworonoga. Dlatego właśnie tak ważne jest systematyczne odrobaczanie psa. W sklepach zoologicznych dostępne są różne preparaty odrobaczające dla zwierząt domowych. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza tabletki Drontal.
Drontal dla psów to nowoczesny preparat odrobaczający w formie tabletek. Każda pastylka zawiera aż trzy substancje czynne: febantel, pyrantel oraz prazykwantel. Dzięki temu lek doskonale radzi sobie ze zwalczaniem inwazji mieszanych, wywołanych przez:
Tabletki Drontal można podawać już przy pierwszym odrobaczaniu, gdy szczenię ukończy 2 tydzień życia. Preparat doskonale sprawdzi się w przypadku psów, które niechętnie przyjmują jakiekolwiek środki doustne ze względu na ich smak i zapach. W przeciwieństwie do wielu innych preparatów tego rodzaju, tabletki Drontal w kształcie kosteczek mają wyborny mięsny smak i aromat. Dzięki temu zwierzaki chętnie zjadają je solo lub wymieszane z jedzeniem. Tabletkę można ukryć w kawałku mięsa lub pokruszyć i wymieszać z karmą.
Tabletki Drontal to jedyny preparat o takim składzie, dostępny bez recepty w sklepach zoologicznych i w lecznicach weterynaryjnych. Dzięki niemu możesz samodzielnie odrobaczyć psa w domu, oszczędzając mu tym samym mnóstwa stresu związanego z wizytą u weterynarza. Mimo to przed podaniem tabletki psu warto skonsultować jej dawkowanie ze specjalistą. Dozę preparatu należy dobrać stosownie do wagi i wielkości czworonoga.
Zalecane dawkowanie tabletek odrobaczających Drontal:
Na każde dodatkowe 5 kg masy ciała przypada kolejne pół tabletki. Ich dawkowanie nie sprawia trudności. Każda pastylka jest nacinana tak, aby z łatwością można było przełamać ją na pół.
Preparatu nie należy stosować u psów o masie mniejszej niż 2 kg, a także u suk ciężarnych do 7. tygodnia ciąży.
Częstotliwość odrobaczania psa zależy od trybu jego życia oraz warunków bytowania. Zwierzaki mieszkające w domach i mieszkaniach należy odrobaczać przynajmniej 2 razy w roku. Jeżeli zwierzak jest przy okazji psem pracującym, bierze udział w polowaniach lub wystawach, wtedy tabletki Drontal podaję się częściej, mniej więcej co 3 miesiące.
Jeszcze częściej odrobacza się psy podwórkowe, mieszkające w kojcach. W ich przypadku dawkę preparatu należy podawać co 4-6 tygodni. Ta zasada tyczy się również zwierzaków mieszkających w dużych skupiskach, takich jak schroniska czy hotele dla psów.
Pasożyty wewnętrzne bytują w jelitach czworonoga, skąd przechwytują większość najcenniejszych składników odżywczych. W efekcie do komórek ciała psa wchłania się jedynie niewielka ilość substancji pokarmowych, co prowadzi do poważnych niedoborów i znacznego osłabienia organizmu. W przypadku szczeniąt obecność pasożytów w przewodzie pokarmowym może doprowadzić nawet do zaburzenia wzrostu i dalszego rozwoju.
Co więcej, pasożyty bytujące w jelitach psa wydalają liczne toksyny, zatruwające jego organizm. Są to głównie produkty przemiany materii, które pasożyt wydala wprost do organizmu swego żywiciela. Prowadzi do wielu chorób i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Obecność pasożytów osłabia również układ odpornościowy psa. W efekcie zwierzę staje się bardziej podatne na różnego rodzaju infekcje i zakażenia, z którymi w normalnych warunkach mógłby sobie poradzić.
🌟 Topniejące ceny w Kakadu Zoo! 🌟Skorzystaj z naszych fantastycznych promocji, które trwają od 9 do 26 stycznia 2025! Ceny spadły nawet o 50% na karmy, akcesoria i inne produkty...
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Przysmaki są doskonałym sposobem na urozmaicenie diety psiaka. Oczywiście nie mogą zastąpić bazowych, pełnowartościowych posiłków, ale jako dodatki sprawdzają się znakomicie. Żaden zwierzak nie lubi nudy w misce. Jeżeli codziennie...
Gorączka u psa może mieć wiele różnych przyczyn. Często bywa objawem przeziębiania albo innych, poważniejszych chorób, ale może też pojawić się pod wpływem silnego stresu lub jako reakcja na szczepienie....
Hydrolizowane białko to bardzo ważny składnik w psiej karmie, zwłaszcza jeśli nasz pupil jest alergikiem. Zawsze warto jednak wiedzieć więcej, szczególnie jeśli zamierzamy włączyć je na stałe do diety czworonoga....