Zewnętrzne filtry do akwariów

Zewnętrzne filtry do akwariów

Dobra filtracja wody w akwarium ma ogromne znaczenie dla utrzymania w nim równowagi biologicznej. Zewnętrzne filtry do akwariów są zdecydowanie bardziej wydajne od filtrów wewnętrznych. Ponadto nie zajmują miejsca wewnątrz akwariów, a tym samym nie psują ich estetycznego wyglądu. Ich największą zaletą jest jednak możliwość zastosowania różnorodnych wkładów, dzięki temu filtracja jest bardziej wszechstronna i efektywna. Niestety filtry te nadają się raczej do zbiorników o średnich, dużych i bardzo dużych rozmiarach. Najbardziej popularne są dwa rodzaje filtrów zewnętrznych: kaskadowe i kubełkowe.

Kaskadowe filtry do akwariów

Kaskadowe filtry do akwariów stosuje się zwykle w zbiornikach średniej wielkości. Do tych dużych i bardzo dużych są zdecydowanie zbyt mało wydajne. Na rynku zoologicznych dostępne są również filtry tego rodzaju o tak małych wymiarach, że można je zastosować do stosunkowo niewielkich akwariów.

Filtry tego rodzaju zawiesza się na bocznej lub tylnej ścianie akwarium. Do wnętrza zbiornika wchodzi jedynie rurka, którą woda zasysana jest do filtra. Konstrukcja tych filtrów umożliwia łatwy dostęp do wkładów filtracyjnych, co znacznie ułatwia ich użytkowanie.

Oczyszczona, spływająca kaskadą do akwarium woda jest jednocześnie napowietrzana. Ponadto wymusza pionowy ruch wody w zbiorniku, co przyśpiesza w nim wymianę gazową. Z drugiej jednak strony pobieranie wody do filtra i oddawanie czystej do akwarium odbywa się w niewielkiej odległości od siebie, co sprawia, że jej cyrkulacja nie jest do końca zadowalająca.

Kubełkowe filtry do akwariów

Kubełkowe filtry do akwariów działają znacznie efektywniej od filtrów kaskadowych. Są niezastąpiona w zbiornikach o większych gabarytach. Same jednak również są sporych rozmiarów, trzeba więc wygospodarować na nie miejsce – najczęściej w szafce pod akwarium.

Filtry tego rodzaju, jak łatwo się domyślić, mają kształt zamkniętych kubełków. Wewnątrz znajduje się turbina wymuszająca przepływ wody oraz kilka warstw filtracyjnych umieszczonych jedne nad drugimi. Niektóre filtry kubełkowe mają dodatkowo zamontowaną grzałkę, która ogrzewa przepływającą wodę.

Możliwość zastosowania bardzo różnorodnych wkładów filtracyjnych jest największym argumentem przemawiającym za zakupem tego rodzaju filtra. Dodatkową zaletą jest to, że rurki zasysającą wodę do filtra i oddającą ją do akwarium można umieścić w dużej odległości od siebie, co przyczynia się do lepszej cyrkulacji wody w zbiorniku.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu