Zabawki dla chomika

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title
Zabawki dla chomika kup w e-sklepie Kakadu »

Chomiki uwielbiają spędzać czas aktywnie. Zabawki dostarczają im nie tylko niezbędnej rozrywki, ale przede wszystkim umożliwiają realizację wielu naturalnych potrzeb. Dobór odpowiednich akcesoriów dla gryzonia może więc przesądzić o jego dobrym samopoczuciu. Jakich zabawek nie powinno zabraknąć w klatce chomika?

Dlaczego chomiki potrzebują zabawek?

Chomiki mają ogromne zapotrzebowanie na ruch – są przystosowane do przemierzania dużych powierzchni. A jak wiadomo, w warunkach domowych nie mają takiej możliwości. Ich energia musi jednak znaleźć ujście – najlepiej w postaci ćwiczeń fizycznych. Właśnie dlatego chomiki tak bardzo potrzebują zabawek, które zagwarantują im różnorodną aktywność.

Zabawki pozwalają też stworzyć w otoczeniu zwierzaka namiastkę warunków naturalnych. Dają więc szansę na prezentowanie naturalnych zachowań. Chomiki hodowane w domach wcale nie wyzbyły się skłonności, jakie mają ich dzicy krewni. Tak samo jak oni – potrzebują żerowania, kopania i gryzienia. A tylko odpowiednie akcesoria będą w stanie zaspokoić te wszystkie potrzeby.

U zwierząt pozbawionych odpowiednich rozrywek często pojawiają się bezcelowe i uporczywie powtarzane zachowania stereotypowe. Pupil może bezustannie chodzić z miejsca na miejsce lub podgryzać pręty klatki. W bogatym i urozmaiconym środowisku nigdy nie będzie się nudził. Dzięki temu zachowa dobrą kondycję psychiczną i z pewnością poczuje się naprawdę szczęśliwy.

Kołowrotek dla chomika

Kołowrotek to na ogół pierwsze, co przychodzi do głowy na myśl o zabawce dla chomika. Skojarzenie to jest jak najbardziej trafne – tego akcesorium z pewnością nie może zabraknąć w klatce naszego gryzonia (przeczytaj więcej o tym, jaką klatkę wybrać dla chomika KLIK). Do wyboru mamy zabawki plastikowe, metalowe i drewniane. Warto pamiętać, że kołowrotek dla chomika musi być dobrany do jego wielkości. Powinien być on na tyle duży, aby zwierzak nie był narażony na nadwyrężenie kręgosłupa. Na rozmiar zabawki szczególną uwagę muszą więc zwrócić właściciele chomików syryjskich.

Bieganie w kołowrotku zaspokaja potrzebę ruchu. Czasami jednak można usłyszeć o zwierzakach uzależnionych od tej zabawki. Nie jest to do końca prawda – a już na pewno nie kołowrotek jest główną przyczyną tego problemu. Obsesyjne zachowania świadczą o delikatnej psychice naszego podopiecznego. Do ich pojawienia się wcale nie jest potrzebny kołowrotek – równie dobrze mogą wystąpić w innej formie lub dotyczyć innych akcesoriów.

Zabawki do żucia i jedzenia

Wśród zabawek naszego pupila muszą znaleźć się także takie, które będzie mógł obgryzać. Umożliwią one naszemu zwierzątku nie tylko świetną zabawę, ale również pielęgnację zębów. Idealne będą naturalne gałązki lub drewniane zabawki. Możemy też samodzielnie przygotować jadalne gryzaki np. z warzyw.

Akcesoria do wspinaczki

Pupilowi należy zapewnić zabawki, które będzie mógł wykorzystać do wspinaczki i wypoczynku na wysokości. Koniecznie zakupmy drabinkę, mostek lub platformę widokową. Możemy też zainwestować w cały plac zabaw – z huśtawkami i hamaczkami.

Tunele i domki

W klatce chomika nie może zabraknąć różnorodnych kryjówek. Dają one gryzoniowi poczucie bezpieczeństwa i umożliwiają odpoczynek. Tunele imitują także nory, które w naturze zamieszkują chomiki. Pupile mogą do woli się nich chować lub uczynić z nich swoją spiżarnię. Bardziej rozbudowane zabawki przybierają postać labiryntów i mobilizują zwierzaka do aktywności intelektualnej. Akcesoria jadalne, wykonane z drewna, są też chętnie podgryzane przez chomiki – co jest dla nich dodatkową atrakcją.

Jak wzbogacić życie chomika?

Zabawki dla chomika możemy wykonać także własnoręcznie. Czasami wystarczy kartonowe pudełko i trochę wyobraźni, by stworzyć fascynujący gadżet. Warto również angażować pupila w działania, które przyniosą mu dużo radości. Może się okazać, że dla gryzonia bardziej atrakcyjne będzie jedzenie, które musi sam zdobyć niż to pozostawione w miseczce. Dajmy więc gryzoniowi możliwość żerowania. Rozmieśćmy smakołyki tak, aby pupil musiał włożyć trochę wysiłku w ich znalezienie lub wydostanie. Nie można zapominać też o tym, że chomiki uwielbiają kopać. Dostarczmy pupilowi wystarczająco dużo ściółki, w której będzie mógł się zakopać i drążyć podziemne tunele.

Tekst: Marta Majewska
Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu