Wewnętrzne filtry akwariowe Aquael

Wewnętrzne filtry akwariowe Aquael

Akwarium pełne kolorowych rybek to niezwykle efektowna dekoracja mieszkania. Pamiętajmy jednak, że aby w pełni cieszyć się tym miłym widokiem, trzeba najpierw zadbać o czystość wewnątrz zbiornika oraz odpowiednie dla ryb parametry wody. Niezbędnym wyposażeniem akwarium jest zatem filtr, który oczyści i napowietrzy wodę. Jednymi z lepszych na rynku są filtry wewnętrzne Aquael. Co takiego je wyróżnia?

Jak działa filtr do akwarium?

Filtr to bez wątpienia najważniejszy element wyposażenia każdego akwarium. Jego zadaniem jest ciągłe oczyszczanie wody i usuwanie z niej wszelkich zbędnych substancji, tak aby spełniała potrzeby żyjących w niej organizmów. Filtr zapewnia także odpowiedni ruch wody. Bez niego płyn w zbiorniku szybko przybrałby nieprzyjemną zielonkawą barwę oraz przykry zapach za sprawą produktów przemiany materii i amoniaku wydzielanego przez ryby. Do wnętrza akwarium dostają się także drobinki kurzu, w wodzie zalegają resztki obumierających roślin oraz pokarmu. Odpowiedni filtr pomoże nam uporać się z tym wszystkim.

Filtry akwariowe mogą oczyszczać wodę biologicznie, mechanicznie oraz chemicznie. Filtracja biologiczna polega na usuwaniu szkodliwych związków chemicznych oraz przemianie amoniaku w cenne dla roślin akwariowych azotany. Filtry mechaniczne oczyszczają wodę z zanieczyszczeń fizycznych, takich jak resztki przemiany materii, brud czy kurz. Z kolei filtracja chemiczna przebiega przy użyciu wkładów z węglem aktywnym, który umożliwia usuwanie szkodliwych związków chemicznych.

Wewnętrzne filtry akwariowe Aquael

Filtr wewnętrzny to najpopularniejszy i chyba najprostszy sposób filtrowania wody. Większość początkujących akwarystów zaczyna swoją przygodę właśnie od nich, ale równie chętnie sięgają po nie bardziej doświadczeni hodowcy. Na rynku znajdziemy wiele różnych filtrów wewnętrznych, różniących się nie tylko kształtem czy wielkością, ale i siłą przepływu wody czy miejscem na dodatkowe wkłady filtrujące. Jednymi z takich nowoczesnych filtrów wewnętrznych są te od największego polskiego producenta sprzętu akwarystycznego czyli firmy Aquael.

Podstawowe filtry tej marki mają prostą konstrukcję. Składają się z gąbki oraz turbiny, które usuwają ze zbiornika wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne. Dołączony do nich plastikowy pojemnik zatrzymuje większe zanieczyszczenia, dzięki czemu filtracja jest trwała i bardziej wydajna. Co ciekawe, filtry Aquael można rozbudować o dodatkowe pojemniki na filtry biologiczne oraz chemiczne. W ten sposób, za pomocą jednego filtra, oczyścimy wodę ze wszelkich brudów i związków, które nie powinny się w niej znaleźć.

↓ WEWNĘTRZNE FILTRY AKWARIOWE AQUAEL ↓

Zalety wewnętrznych filtrów akwariowych Aquael

Największą zaletą wewnętrznych filtrów Aquael jest niski w stosunku do swojej wydajności pobór mocy. To wszystko za sprawą nowoczesnych, energooszczędnych silników oraz trwałych uszczelek pod komorą wirnika. Co więcej, większość modeli wyposażono w system regulacji wydajności, który pozwala dostosować siłę strumienia wody do potrzeb i parametrów konkretnego zbiornika.

Wchodząca w skład filtrów Aquael gąbka skutecznie oczyszcza wodę nawet z najdrobniejszych zanieczyszczeń. Stanowi ponadto idealne podłoże do kolonizacji szczepów bakterii, utleniających toksyczny dla ryb amoniak i wytwarzających azotany, będące nawozem dla roślin akwariowch. Urządzenie zapewnia więc skuteczną filtrację mechaniczną i biologiczną, a dzięki zapasowej kasecie można wyposażyć je w dowolny, dodatkowy wkład.

Filtry te są również bardzo łatwe w montażu i eksploatacji. Urządzenie instaluje się na ściance akwarium za pomocą specjalnych przyssawek. Dodatkowy wieszak pozwala też powiesić filtr na krawędzi szyby. Konserwacja gąbki także nie sprawia większego problemu i trwa zaledwie kilka sekund. A warto robić to często, bo tylko w ten sposób zagwarantujemy mieszkańcom akwarium czystą i wolną od toksyn przestrzeń życiową.

Zdjęcie: stock.adobe.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Zewnętrzne filtry akwariowe Aquael | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu