Sklep online
Sklep online

Wewnętrzne filtry akwariowe Aquael

Akwarium pełne kolorowych rybek to niezwykle efektowna dekoracja mieszkania. Pamiętajmy jednak, że aby w pełni cieszyć się tym miłym widokiem, trzeba najpierw zadbać o czystość wewnątrz zbiornika oraz odpowiednie dla ryb parametry wody. Niezbędnym wyposażeniem akwarium jest zatem filtr, który oczyści i napowietrzy wodę. Jednymi z lepszych na rynku są filtry wewnętrzne Aquael. Co takiego je wyróżnia?

Jak działa filtr do akwarium?

Filtr to bez wątpienia najważniejszy element wyposażenia każdego akwarium. Jego zadaniem jest ciągłe oczyszczanie wody i usuwanie z niej wszelkich zbędnych substancji, tak aby spełniała potrzeby żyjących w niej organizmów. Filtr zapewnia także odpowiedni ruch wody. Bez niego płyn w zbiorniku szybko przybrałby nieprzyjemną zielonkawą barwę oraz przykry zapach za sprawą produktów przemiany materii i amoniaku wydzielanego przez ryby. Do wnętrza akwarium dostają się także drobinki kurzu, w wodzie zalegają resztki obumierających roślin oraz pokarmu. Odpowiedni filtr pomoże nam uporać się z tym wszystkim.

Filtry akwariowe mogą oczyszczać wodę biologicznie, mechanicznie oraz chemicznie. Filtracja biologiczna polega na usuwaniu szkodliwych związków chemicznych oraz przemianie amoniaku w cenne dla roślin akwariowych azotany. Filtry mechaniczne oczyszczają wodę z zanieczyszczeń fizycznych, takich jak resztki przemiany materii, brud czy kurz. Z kolei filtracja chemiczna przebiega przy użyciu wkładów z węglem aktywnym, który umożliwia usuwanie szkodliwych związków chemicznych.

Wewnętrzne filtry akwariowe Aquael

Filtr wewnętrzny to najpopularniejszy i chyba najprostszy sposób filtrowania wody. Większość początkujących akwarystów zaczyna swoją przygodę właśnie od nich, ale równie chętnie sięgają po nie bardziej doświadczeni hodowcy. Na rynku znajdziemy wiele różnych filtrów wewnętrznych, różniących się nie tylko kształtem czy wielkością, ale i siłą przepływu wody czy miejscem na dodatkowe wkłady filtrujące. Jednymi z takich nowoczesnych filtrów wewnętrznych są te od największego polskiego producenta sprzętu akwarystycznego czyli firmy Aquael.

Podstawowe filtry tej marki mają prostą konstrukcję. Składają się z gąbki oraz turbiny, które usuwają ze zbiornika wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne. Dołączony do nich plastikowy pojemnik zatrzymuje większe zanieczyszczenia, dzięki czemu filtracja jest trwała i bardziej wydajna. Co ciekawe, filtry Aquael można rozbudować o dodatkowe pojemniki na filtry biologiczne oraz chemiczne. W ten sposób, za pomocą jednego filtra, oczyścimy wodę ze wszelkich brudów i związków, które nie powinny się w niej znaleźć.

Zalety wewnętrznych filtrów akwariowych Aquael

Największą zaletą wewnętrznych filtrów Aquael jest niski w stosunku do swojej wydajności pobór mocy. To wszystko za sprawą nowoczesnych, energooszczędnych silników oraz trwałych uszczelek pod komorą wirnika. Co więcej, większość modeli wyposażono w system regulacji wydajności, który pozwala dostosować siłę strumienia wody do potrzeb i parametrów konkretnego zbiornika.

Wchodząca w skład filtrów Aquael gąbka skutecznie oczyszcza wodę nawet z najdrobniejszych zanieczyszczeń. Stanowi ponadto idealne podłoże do kolonizacji szczepów bakterii, utleniających toksyczny dla ryb amoniak i wytwarzających azotany, będące nawozem dla roślin akwariowch. Urządzenie zapewnia więc skuteczną filtrację mechaniczną i biologiczną, a dzięki zapasowej kasecie można wyposażyć je w dowolny, dodatkowy wkład.

Filtry te są również bardzo łatwe w montażu i eksploatacji. Urządzenie instaluje się na ściance akwarium za pomocą specjalnych przyssawek. Dodatkowy wieszak pozwala też powiesić filtr na krawędzi szyby. Konserwacja gąbki także nie sprawia większego problemu i trwa zaledwie kilka sekund. A warto robić to często, bo tylko w ten sposób zagwarantujemy mieszkańcom akwarium czystą i wolną od toksyn przestrzeń życiową.

Zdjęcie: stock.adobe.com

banerek-promocyjny-kakadu1

sklep_akwarystyczny_ch_zielony_park

Angelika Podgajna
Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka komunikacji promocyjnej na Uniwersytecie Śląskim. Freelancerka, copywriterka. Wielka miłośniczka zwierząt. Dyplomatycznie twierdzi, że kocha je wszystkie, choć tak naprawdę woli koty. Współwłaścicielka jamniczki Amelki.

Powiązane artykuły

Termometr do akwarium

Dlaczego temperatura w akwarium jest ważna Utrzymywanie odpowiedniej temperatury wody w akwarium jest bardzo ważne. Żyjące w nim zwierzęta, rośliny i przyjazne mikroorganizmy, muszą mieć odpowiednio ciepło, by czuć się...

Czytaj więcej
Nawozy dla roślin w akwarium

Rośliny w akwarium potrzebują pokarmu tak samo, jak rybki akwariowe. Dla roślin pokarmem są pewne pierwiastki, na przykład azot, potas, wapń, żelazo, magnez, itd. Potrzebują również dwutlenku węgla. Dostarczają je...

Czytaj więcej
Biologiczne filtry do akwarium

Filtracja biologiczna jest bardzo ważnym elementem procesu oczyszczania wody w akwarium. Dzięki niej szkodliwe związki przemiany materii, wydalane ryby i powstające podczas rozkładu materii organicznej, zostają przekształcone w nieszkodliwe i...

Czytaj więcej

komentarze

  1. […] Wewnętrzne filtry akwariowe Aquael […]

Dodaj komentarz

Czytaj więcej.*


* pole wymagane

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa

Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem
Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota
Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota
Pokarmy oraz inne artykuły dla małych ssaków
Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.
Wszystko dla ptaków egzotycznych
Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.
Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium
Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.
ⓒ 2022 KAKADU. All rights reserved
crosschevron-downchevron-leftchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram