{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Wakacje z psem

Wielu z nas nie może doczekać się już wakacji. Jak co roku przy okazji planowania urlopu rozstrzygnąć trzeba jedną ważną kwestię – co począć z domowym psiakiem? Niektórzy na czas wyjazdu ukochanego pupila podrzucają rodzinie bądź znajomym. Inni jednak nie wyobrażają sobie dwutygodniowej rozłąki ze zwierzakiem. Pies może na urlop wybrać się wraz z nami. Do takiego wyjazdu warto się jednak odpowiednio przygotować.

Co trzeba zabrać jadąc na urlop z psem?

Z psiakiem w samochodzie

Nic nie stoi na przeszkodzie, by ukochany pupil wraz z nami wsiadał do samochodu. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na krótką przejażdżkę do weterynaryjnej lecznicy, czy też czeka nas długa podróż w góry bądź nad morze, zadbać powinniśmy o kwestie bezpieczeństwa. Czworonożny pupil nie może po prostu wejść do auta i rozłożyć się na siedzeniu. Pies podróż powinien odbyć w transporterze, klatce bądź specjalnych szelkach samochodowych. Miejscem przeznaczonym dla zwierzaka są tylne siedzenia, nie zaś fotel obok kierowcy. Jeśli posiadamy samochód kombi, do transportu wykorzystać możemy też bagażnik. Zapraszając pupila do samochodu, warto wnętrze auta wyścielić specjalną matą samochodową dla psa ». To prosty i wygodny sposób na oszczędzenie tapicerki i zachowanie porządku w samochodzie.

Pies w samolocie

Jeśli wraz z psem planujemy wsiąść do samolotu, wcześniej sprawdźmy, którzy przewoźnicy oferują nam taką możliwość. Większość tanich linii zezwala tylko na przewóz psów przewodników. Wybierając linie regularne, nie powinniśmy natrafić na takie problemy.

Nawet jeśli w drogę możemy ruszyć z psem, wcale nie znaczy to, że lot spędzi on tuż przy naszym boku. W przypadku małych zwierzaków sprawa jest prosta. Pupil, który wraz z transporterem waży nie więcej niż 8 kg, wejdzie z nami na pokład. Większy czworonóg umieszczony zostanie w luku bagażowym.

Pies podczas lotu nie może swobodnie biegać czy skakać po fotelach. Podróż musi odbyć on w specjalnym transporterze (sprawdź, jak dobrać transporter dla psa KLIK). Ten umieszczamy pod fotelem lub na własnych kolanach. Kontakt z właścicielem z pewnością łagodzi stres, warto więc zamiast transportera nabyć poręczniejszą i lżejszą torbę podróżną dla psa ». Zwierzaka w niej umieszczonego będziemy mogli mieć przy sobie.

Dla czworonoga zdecydowanie trudniejszym doświadczeniem jest lot w luku bagażowym. Ten zwierzak odbywa w specjalnej klatce spełniającej wymogi IATA (dowiedz się kiedy potrzebna jest klatka dla psa KLIK). Lokum takie musi być odpowiednio przestronne, dobrze wentylowane i zamykane, zapewniony musi też być w nim dostęp do jedzenia i wody. Szczegółowe wymagania koniecznie sprawdzić trzeba na internetowej stronie wybranego przewoźnika.

↓ TORBY, TRANSPORTERY I KLATKI DLA PSA ↓

O co trzeba zadbać, zabierając psa za granicę?

W większości krajów Unii Europejskiej bez problemu spędzić możemy wakacje z ukochanym czworonogiem. Wystarczy, że pupil nasz posiada wszczepionego pod skórę czipa oraz paszport z odnotowanym w nim aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Zasady te obowiązują też w Szwajcarii, Norwegii, Islandii, San Marino, Liechtensteinie, Monako, Andorze i Watykanie. Nieco więcej obostrzeń w tym zakresie posiada Wielka Brytania, Irlandia, Malta i Szwecja. I tam jednak z całą pewnością uda nam się wybrać na urlop z psiakiem.

Wakacje poza Unią mogą być większym wyzwaniem. Są takie kraje, o których w tym wypadku musimy zapomnieć, gdyż obowiązuje w nich nawet kilkumiesięczna kwarantanna. Niezależnie od tego, gdzie zabrać chcemy czworonoga, znacznie wcześniej sprawdzić musimy szczegółowe przepisy. Pomocą służą tu strony ambasad.

↓ PRZENOŚNE MISKI I POIDEŁKA DLA PSA ↓

Wakacje z psem – parę szczegółów, o których warto pamiętać

Urlop z psem wymaga nieco więcej przygotowań. Z pewnością nie w każdym hotelu mile widziani są goście z psami. Przyjazne czworonożnym pupilom są zazwyczaj gospodarstwa agroturystyczne. Wybierając miejsce na urlop, warto wziąć pod uwagę fakt, że z psami możemy mieć też problem na terenie parków narodowych. Niektóre z nich zapraszają zwierzaki, te muszą być jednak w kagańcach » i na smyczy » . Inne czworonogom udostępniają tylko niektóre szlaki. Istnieją też takie tereny chronione, do których pies ma zakaz wstępu. Tyczy się to m.in. Tatrzańskiego, Pienińskiego, Wolińskiego, Bieszczadzkiego czy Gorczańskiego Parku Narodowego. Regulamin konkretnego parku sprawdzić trzeba przed wyjazdem.

Psy uwielbiają wodne kąpiele. Nic więc dziwnego, że większość czworonogów wspaniale czuje się na plaży. Pies może cieszyć się urlopem nad morzem, nie znaczy jednak, że wszędzie możemy się z nim pojawić. Są plaże, na których obecność psów jest zakazana. Łamanie tego obostrzenia może nas słono kosztować.

Niezależnie od tego, czy psa zabierzemy nad morze, czy nad jezioro, zadbajmy o to, by zwierzak nie zanieczyszczał plaży i nie przeszkadzał wypoczywać innym urlopowiczom. W końcu to my, jako właściciele, odpowiedzialni jesteśmy za poczynania naszego zwierzaka.

↓ SZELKI I MATY SAMOCHODOWE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu