Poradnik: Smycz dla psa

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycz dla psa potrzebna jest przede wszystkim dlatego, że nie wszędzie można puszczać zwierzaka luzem. Ponadto daje kontrolę nad pupilem, co jest istotne zwłaszcza w przypadku szczeniąt. Trzecim ważnym powodem jest nauka. Szczenię musi nauczyć się posłuszeństwa i umiejętności chodzenia przy nodze – istnieją nawet specjalne smycze szkoleniowe. Najbardziej eleganckie są modele skórzane. Aczkolwiek mogą być bardzo drogie, szczególnie te wykonane ze skóry lepszego gatunku. Zdecydowanie tańsza jest imitacja. Prawdziwa skóra czy nie, przy zakupie warto zwrócić uwagę na mocne szycie lub nitowanie. Jednak najlepiej, gdy jest jednocześnie szyta i nitowana, szczególnie przy rączce i karabińczyku. Parciane smycze dla psów przewyższają te robione ze skóry wzorami i kolorami. Są przy tym zwykle wykonane z plecionki, co znacznie zwiększa ich wytrzymałość. Czytaj więcej »

Jak wybrać smycz dla psa?

Na rynku jest mnóstwo modeli smyczy. Nie każda nadaje się dla każdego psiaka, dlatego decydując się na konkretny zakup, musimy wiedzieć, czego potrzebujemy i przede wszystkim, co będzie najlepsze dla naszego pupila. Smycz ma zapewnić psiakowi komfort, bezpieczeństwo, nie uwierać i nie krępować ruchów. Funkcjonalność jest w tym wypadku ważniejsza od estetyki, ale przy obecnym wyborze w sklepach zoologicznych, nie powinniśmy mieć problemów z dopasowaniem obu kryteriów do siebie i do czworonoga.

Smycz najlepiej kupić w porządnym sklepie zoologicznym. W ten sposób zdobywamy pewność, że produkt jest bezpieczny. Co to oznacza? Po pierwsze, że zrobiono go z wytrzymałego materiału, który nie pęknie przy mocnym pociągnięciu i nie spruje się szybko w trakcie używania. Po drugie, że nie uczula, nie jest toksyczny, nie obciera skóry, nie przerzedza się przez niego sierść, czyli mówiąc krótko: smycz została wykonana z odpowiednich materiałów. Oprócz bezpieczeństwa ważny jest komfort naszego zwierzaka, dlatego zawsze dobierajmy długość smyczy pod wielkość i żywiołowość pupila. Duże psiaki potrzebują 8-10 metrowej smyczy na porządne spacery. Produkt musi być też dopasowany do sytuacji. Przy przejściu przez jezdnię potrzebujemy smyczy bardzo krótkiej, aby psiak szedł przy nodze.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

W podróży podobnie, ale za to na spacerze albo treningu przyda się zdecydowanie więcej długości. Przy naprawdę dużych odległościach sprawdza się natomiast linka. Zapewnia maksymalną swobodę, ale i bezpieczeństwo w sytuacjach, kiedy nie chcemy spuszczać czworonoga ze smyczy.

Na rynku są trzy główne modele, które oczywiście występują w różnych wariantach i wariacjach. Pierwszym jest smycz dla psa klasyczna, z określoną długością (nie do regulowania). Z jednej strony zakończona karabińczykiem, z drugiej rączką. To najczęściej spotykany model, dostępny w całej gamie kolorystycznej, więc bardzo łatwo dopasować go do obroży lub szelek. Drugi typ to smycz regulowana, w miejscu rączki ma pętlę i drugi karabińczyk, dzięki czemu można przepiąć ją do znajdujących się na smyczy kółek i w ten sposób skrócić jej długość. Trzecim typem jest smycz automatyczna, rozciągająca się na różne odległości, z wbudowaną blokadą. Występuje w odmianach: linka i taśma. Każdy z modeli ma swój plusy i minusy. Czytaj więcej »

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Decydując się na kupno lub przygarnięcie psiaka musimy się do tego należycie przygotować. Obok miski, posłania i obroży, to właśnie smycz należy do grona akcesoriów, bez których nasz nowy pupil nie będzie mógł się obejść. Wybór psiej smyczy nie powinien przysporzyć nam większych problemów. Warto jednak przez chwilę się nad nim zastanowić.Wśród różnych rodzajów smyczy zdecydowany prym wciąż wiodą modele klasyczne – proste „sznurki” o długości 120 – 150 cm, z jednej strony zakończone uchwytem, z drugiej przypinanym do obroży karabińczykiem. Na spacerze rozwiązanie takie oferuje psiakowi pewną dozę swobody, jednocześnie nie odbierając nam kontroli nad sytuacją. Czytaj więcej »

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Najczęściej spotykanym rodzajem smyczy dla psów jest model klasyczny. Jest to nic innego jak prosty kawałek sznurka bądź innego rodzaju tworzywa, który z jednej strony zakończony jest przypinanym do obroży karabińczykiem, zaś z drugiej wygodnym uchwytem. Największą zaletą tego rodzaju smyczy jest jej określona długość – zazwyczaj jest to ok. 120-150 cm. Podczas spaceru rozwiązanie takie oferuje psiakowi pewną dozę swobody, jednocześnie nie odbierając nam nad nim kontroli. Ponadto doskonale sprawdzi się, gdy chcemy nauczyć naszego pupila grzecznego chodzenia przy nodze. Warto również podkreślić, że smycz tego rodzaju jest bardzo trwała. W związku z tym, że ma tak niewiele punktów, które są zszywane, zmniejsza się tym samym liczba miejsc mogących ulec rozerwaniu. Wśród modeli klasycznych można wymienić trzy rodzaje smyczy: skórzane, nylonowe i łańcuchowe.

Smycze skórzane cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli psów. Chwali się je przede wszystkim za estetyczny i naturalny wygląd, a przy tym dużą wytrzymałość. Wśród oferowanych smyczy skórzanych można wyróżnić modele szyte „na płasko” oraz „na okrągło”, które posiadają w środku dodatkową wstawkę np. nylonową, chroniącą akcesorium przed ewentualnym rozdarciem. Decydując się na zakup skórzanej smyczy dla psa, warto zwrócić uwagę na to, czy jest jedynie szyta, czy też nitowana. Dzięki dodatkowym zespoleniom będzie jeszcze bardziej wytrzymała i odporniejsza na szarpnięcia. Ważne jest również to czy skóra, z której wykonana jest smycz, została wcześniej zaimpregnowana. Tylko dzięki temu będzie odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne – wilgoć i wodę.

Nylon to niezwykle wytrzymały i wodoodporny materiał, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w roli smyczy dla pa. Niemniej jednak, decydując się na tego rodzaju akcesorium, należy mieć na uwadze fakt, że może mało przyjemnie wybijać się w dłonie, gdy tylko nasz pupil postanowi znienacka ruszyć do ataku. W związku z tym, polecane są przede wszystkim właścicielom małych i spokojnych psiaków albo jako pierwsza smycz dla szczeniaka. Warto również podkreślić, że akcesoria nylonowe występują w wielu wzorach i kolorach, a przy tym są lekkie oraz łatwe w utrzymaniu (w razie potrzeby możemy je z łatwością wyczyścić np. uprać pralce.

Metal, z którego wykonane są smycze łańcuchowe jest bez wątpienia jednym z najtrwalszych materiałów. Z tego też powodu, akcesoria tego typu dedykowane są przede wszystkim dużym i silnym zwierzakom. Decydując się na smycz łańcuchową, warto zatroszczyć się o to, aby zakończona była ona nie nylonową, a wygodną i bezpieczną dla nas, skórzaną rączką (najlepiej z materiałowym podszyciem). Dla dużych psów dobrze jest również wybrać wersję z amortyzatorem, który zdoła zniwelować silne szarpnięcia, a nas dodatkowo zabezpieczy przed kontuzją. Smycz z metalu ma jednak kilka podstawowych wad. Po pierwsze, powinny jej unikać zwierzaki, które mają w zwyczaju podgryzanie smyczy, ponieważ metal może uszkodzić psie zęby. Po drugie, tego rodzaju materiał źle znosi niskie temperatury. Wówczas smycz staje się nieprzyjemna, lodowata i bardzo ciężka, a to stwarza niebezpieczeństwo dla nas i naszego pupila.

Najczęściej spotykaną alternatywa dla smyczy klasycznej jest smycz automatyczna. W zależności od rodzaju, wykonana jest z linki lub taśmy parcianej, a jej długość liczy od 3 do nawet 8 metrów. Model ten z jednej strony zakończony jest karabińczykiem, który tradycyjnie przyczepiamy do obroży, zaś z drugiej wygodnym uchwytem z tworzywa sztucznego. Znajduje się w nim ponadto specjalnie wbudowany mechanizm, który po wciśnięciu guzika, chowa smycz do plastikowej rączki lub rozwija ją i pozwala psu na większą swobodę. Należy jednak podkreślić, że smycz automatyczna nie nadaje się dla szczeniąt, które dopiero uczą się chodzenia na smyczy oraz niezdyscyplinowanych psów, ponieważ może wyrabiać złe nawyki „ciągnięcia”.

Pomiędzy smyczą klasyczną, a automatyczną można umiejscowić smycz regulowaną. Jak sama nazwa wskazuje, jest to akcesorium, które w zależności od sytuacji można skracać lub wydłużać. Nie ma tu jednak mechanizmu umożliwiającego psiakowi zwiększanie dystansu – regulacja długości leży wyłącznie po naszej stronie. W przeciwieństwie do smyczy pojedynczej, model ten na obu końcach posiada karabińczyki. Jeden z nich tradycyjnie montowany jest do obroży, drugi zaś służy do regulacji długości. Jest to idealne rozwiązanie zarówno do miasta, kiedy musimy trzymać pupila blisko siebie, jak i na długie spacery, ponieważ 2 metry długości dają psu już wystarczającą ilość swobody. Warto również dodać, że smycz regulowaną wykonuje się najczęściej z taśmy parcianej bądź ze skóry.

Marzy Ci się czynny wypoczynek w towarzystwie ukochanego psiaka? Jeżeli tak, to wspaniałym rozwiązaniem będzie połączenie joggingu lub rowerowej przejażdżki z wyprowadzaniem zwierzaka. Jednak, aby wspólna aktywność była przyjemna, a przede wszystkim bezpieczna, niezbędna będzie do tego smycz do zadań specjalnych. W zależności od rodzaju sportu, możemy zdecydować się na smycz do biegania albo smycz rowerową. Ta rowerowa jest krótka i posiada uchwyt umożliwiający przymocowanie jej do bagażnika.  Z kolei, ta do joggingu daje sposobność do wyprowadzanie psa bez konieczności trzymania smyczy w ręku – zazwyczaj przewieszana jest ona przez ramię lub połączona z biodrowym pasem. W obu przypadkach warto zwrócić uwagę na elastyczne wstawki lub sprężyny. Taki dodatek zapewni amortyzację w przypadku nagłego szarpnięcia.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Niektóre psy na widok smyczy wpadają w panikę i czmychają czym prędzej, chowając się po kątach. Inne ze spokojem pozwalają przypiąć sobie karabińczyk, ale na spacerach ciągną i szarpią, próbując wyswobodzić się za wszelką cenę. Podobnych problemów można jednak uniknąć, poddając psa odpowiedniej tresurze. Każdego psa można nauczyć spokojnego chodzenia na smyczy, wystarczy odrobina cierpliwości i samozaparcia. Czytaj więcej »

Co zrobić...

gdy pies nie chce chodzić na smyczy?

Skacze podekscytowany przy drzwiach, wybiega, jak tylko zostaną otwarte, ciągnie, nie zwracając żadnej uwagi na właściciela. Jednym słowem: pies nie potrafi chodzić na smyczy. Aby wspólne spacery stały się przyjemnością, trzeba go tego nauczyć. Jak to zrobić?

Naukę chodzenia na smyczy trzeba rozpocząć już w pierwszych miesiącach życia psa. Powód jest prosty: szczenię bardzo szybko przyswaja nowe zachowania. Jeśli – czy to z niewiedzy, czy z braku cierpliwości – pokazujemy mu, że na spacerze może podążać, gdzie tylko chce, że może ciągnąć na smyczy i całkowicie ignorować nasze polecenia, nie możemy oczekiwać od niego, że samo z siebie nagle wyzbędzie się złych nawyków. Nieprawidłowe zwyczaje utrwalają się z każdym kolejnym spacerem, na którym przymykamy oko na nieposłuszeństwo psa, a w efekcie wychowujemy pupila, który za nic ma nasze oczekiwania. Czym skorupka za młodu nasiąknie…

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Dlaczego pies potrzebuje spacerów?

Każdy pies, bez względu na to, czy jest mały, czy duży, potrzebuje codziennych spacerów. Nie ma wyjątków od reguły. Nawet jeśli mamy dom z ogródkiem, musimy wyprowadzać na spacer naszego pupila. Regularna dawka aktywności pomaga mu utrzymać dobre zdrowie i kondycję fizyczną, wyładować nadmiar energii, nawiązać kontakty z innymi kudłaczami, nauczyć się nowych ćwiczeń i komend, jak również poznać świat. Spacer nie powinien być przykrym obowiązkiem, tylko dobrą zabawą. Zarówno dla nas, jak i dla naszego psiaka. Czytaj więcej »

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Co zrobić, gdy pies ciągnie na smyczy?

Chodzenie na smyczy jest jedną z pierwszych umiejętności, które powinien opanować każdy pies. Jednocześnie wydaje się być najtrudniejszą, biorąc pod uwagę to, jak wiele czworonogów ciągnie niemiłosiernie swoich biednych opiekunów, praktycznie decydując o kierunku spaceru. I kto tu kogo wyprowadza na dwór? Pół biedy, gdy mamy małego pieska, choć i on powinien grzecznie spacerować na smyczy. Gorzej, gdy naszym podopiecznym jest zwierzak duży i silny. Spacer z takim pupilem, zwłaszcza zimową porą, może skończyć… Czytaj więcej »

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Jak dużo czasu pies powinien spędzać na spacerze?

Wraz z końcem grudnia z upodobaniem sporządzać zaczynamy długie listy noworocznych postanowień. To dobrze znany rytuał. W tym ferworze planowania warto zadbać też o naszych czworonożnych przyjaciół – w końcu z okazji nowego roku im też coś się należy. W Stanach styczeń okrzyknięty został miesiącem psich spacerów. Pomysł ten podchwycić można i u nas. Zadbajmy więc o to, by wspólne przechadzki stały się regularnie praktykowanym zwyczajem. Każdy psiak uwielbia wycieczki u boku swego pana. Nawet te czworonogi, które mogą… Czytaj więcej »

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycz automatyczna dla psa

Zakup odpowiedniej smyczy nie jest prostym zadaniem. Wybierając to podstawowe psie akcesorium, wiele czynników warto wziąć pod uwagę. Innej smyczy potrzebuje rosły bernardyn, innej zaś mały chihuahua. Również usposobienie i charakter zwierzaka przy wyborze tym odgrywać powinien niebagatelną rolę. Chcesz kupić smycz automatyczną dla psiaka? Sprawdź, czy w przypadku Twojego pupila będzie ona dobrym wyborem! Psi właściciele często decydują się na smycze automatyczne. Rozwiązanie takie kusi zwłaszcza wówczas, gdy zwierzakowi zaoferować chcemy nieco więcej swobody. Czytaj więcej »

FLEXI -

automatyczna smycz dla psa

Przeglądając popularne fora i blogi internetowe, łatwo zauważyć jak wiele kontrowersji krąży wokół niepozornej smycz Flexi. Niektórzy uważają ją za prawdziwy cud technologiczny, dzięki któremu spacerowanie z pupilem stało się przyjemniejsze i dużo prostsze. Inni natomiast widzą w niej przyczynę wszystkich złych i kłopotliwych nawyków spacerowych u swoich czworonogów. Kto ma rację? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, zobaczmy czym właściwie jest smycz Flexi, kiedy można jej używać, a przede wszystkim, jak poprawnie z niej korzystać.

Firma Flexi to jeden z najpopularniejszych na rynku producentów smyczy automatycznych dla psów. Akcesoria tej marki słyną nie od dziś ze swej jakości, wytrzymałości, a przede wszystkim dużego komfortu użytkowania. Wykonuje się je z mocnej linki lub parcianej taśmy, dostosowanej do wagi i gabarytów konkretnego zwierzaka. W ofercie sklepów zoologicznych znajdziemy smycze Flexi o różnej długości, od 3 do nawet 8 metrów. Smycz automatyczna Flexi zapewnia psu bezpieczeństwo…

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Jak biegać z psem?

W chwile spędzane wspólnie z pupilem wkradła się rutyna? Spacery nie cieszą naszego czworonoga tak jak dawniej? To jednoznaczny sygnał, że pora coś zmienić. Świetną rozrywką dla nas i naszego psa może okazać się wspólne bieganie. Sport ten możemy uprawiać niemal z każdym czworonogiem, niezależnie od wielkości i rasy. Przed rozpoczęciem treningów powinniśmy się jednak do tego odpowiednio przygotować. Czytaj więcej »

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Pas do biegania z psem

Jogging z psem to świetny sposób nie tylko na utrzymanie dobrej formy, ale i na wspólne spędzanie czasu. Nasz kudłaty czworonóg może stać się wspaniałym kompanem do ćwiczeń. W końcu nie brak mu energii, zapału i chęci do tego, aby choć parę chwil w ciągu dnia spędzić z właścicielem. Jeśli jednak chcemy biegać w asyście domowego pupila, musimy w pierwszej kolejności zadbać o jego wygodę i bezpieczeństwo. Czytaj więcej »

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycz do biegania z psem

Przebieżki z psiakiem to wspaniały sposób na zachowanie dobrej kondycji, zdrowia i wspólne spędzanie czasu. Jeśli czworonóg nasz należy do grona rosłych psów myśliwskich bądź zaprzęgowych, po odpowiednim przygotowaniu może towarzyszyć nam w sportowych treningach. Bezpieczeństwo przy takich fizycznych wyczynach pomoże nam zachować specjalna smycz do biegania. Do wspólnych treningów warto odpowiednio się przygotować. Czytaj więcej »

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycz ringówka dla psa

Jak przygotować psa do wystawy? Czego powinien nauczyć się nasz pupil? Zanim wybierzemy się na wystawę dla czworonogów, musimy zatroszczyć się o nienaganny wygląd oraz dobre maniery naszego zwierzaka. Pies powinien nauczyć się przyjmowania właściwej postawy, prezentacji poszczególnych części ciała, a przede wszystkim chodzenia na specjalnej smyczy – ringówce. Czym jest ringówka i jak przyzwyczaić do niej psa? Czytaj więcej »

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycz treningowa dla psa

Smycz to podstawowe wyposażenie każdego psiaka. Jeśli opuszczamy dom z czworonożnym pupilem u boku, towarzysza naszego zawsze powinniśmy mieć na smyczy. Akcesorium to dopasowujemy do wielkości psa, do psiego temperamentu, ale i do funkcji, jaką ma ono spełniać. W końcu smycz nadaje się nie tylko do sprawowania kontroli nad zwierzakiem. Odpowiedni jej rodzaj spokojnie wykorzystać możemy też do celów… Czytaj więcej »

Dostawa nawet w 24h

Transport gratis od 89zł

Katalog prezentów

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu