{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Szelki bezuciskowe dla psa

Szelki w wielu przypadkach są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych obroży. Akcesorium to pozwala nam znacznie lepiej panować nad zwierzakiem. Oszczędza ono też psie gardło wówczas, gdy pupil nasz niespecjalnie radzi sobie z dyscypliną i nadmiernie szarpie podczas spaceru. Tak jak i w wielu innych przypadkach, tak i w tej sytuacji kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrany produkt. Dla psów miniaturowych, małych i średnich wspaniale sprawdzają się szelki bezuciskowe.

Czym wyróżniają się szelki bezuciskowe dla psa?

Tak jak obroże, tak i szelki dla psów dostępne są w wielu różnych modelach. Zazwyczaj akcesorium to tworzą połączone ze sobą paski przekładane przez przednie łapy, oplatające klatkę piersiową i zapinane z przodu na klatce bądź na grzbiecie, z tyłu. Szelki wykonane z cienkich pasków mogą znakomicie spełniać swe zadanie. Nie da się jednak ukryć, że mają one jeden istotny mankament. Zwłaszcza wówczas, gdy szwy i krawędzie nie zostały wykonane zbyt staranie, mogą uwierać zwierzaka.

Szelki bezuciskowe dla psa stworzone zostały z myślą o tym, by problem uciskania, wżynania się w skórę czy wycierania włosów zupełnie wykluczyć. Produkty te wyglądem swym nieco przypominają psi kubraczek. Paski zastąpione zostały tu szerokimi partiami lekkiego, miękkiego i oddychającego materiału, dzięki czemu akcesorium takie w żaden sposób nie drażni pupila. Szelki bezuciskowe nie są aż tak wytrzymałe, jak ich wykonane z pasków odpowiedniki. Dlatego też modele takie produkowane są z myślą o mniejszych pupilach i w ich przypadku sprawdzają się znakomicie.

Inne plusy szelek bezuciskowych

Niektórzy psi właściciele wystrzegają się szelek, gdyż te w użytkowaniu przysparzają zdecydowanie więcej problemów niż obroża (obroża dla psa czy szelki – sprawdź, co jest lepsze KLIK) . Po spacerze psiakowi obroży nie trzeba ściągać z szyi. W szelkach zaś zwierzak nie powinien chodzić po domu. Dodatkowo w przypadku uprzęży o cienkich paskach ubieranie zwierzaka wymaga nieco wprawy. Przypominające ubranko szelki bezuciskowe w obsłudze są zaś naprawdę proste – nie plączą się, wystarczy też jeden rzut oka, by wiedzieć, jak nałożyć je na zwierzaka.

Szelki bezuciskowe dla psa zapięcie służące do przypinania smyczy mają z tyłu, a więc na grzbiecie zwierzaka. Rozwiązanie takie sprawia, że smycz nie zwisa z przodu i nie plącze się pod łapami. Opcja ta pomaga też jeszcze lepiej chronić psie gardło. Zwłaszcza psiakom miniaturowym zdarza się cierpieć na zapadanie się tchawicy. Szelki są więc w ich przypadku rozwiązaniem obowiązkowym. Te z zapięciem z tyłu, w razie szarpnięcia, działające na psa siły rozkładają tak, że gardło malucha jest w pełni bezpieczne.

Dla wielu właścicieli atutem tego rodzaju psiego akcesorium jest też niezwykle bogate spektrum deseni i wzorów. W przeciwieństwie do szelek złożonych z cienkich pasków powierzchnia tych bezuciskowych jest stosunkowo duża. Jest tu więc miejsce na to, by artystycznie je zagospodarować. O ile pod względem wielkości i modelu szelki musimy dopasować do zwierzaka, o tyle strona estetyczna zależna jest tylko od naszych upodobań (dowiedz się jak dobrać szelki dla psa KLIK). Przebierając w dostępnych na rynku propozycjach, zwróćmy jedynie uwagę na to, by nie przesadzać z dołączaną do szelek „biżuterią”. Ozdoby nie powinny obciążać zwierzaka czy uderzać go podczas biegania. Szczególnie w przypadku psów długowłosych istnieje też niebezpieczeństwo, że sierść zaczepiać będzie się o różne ozdobne elementy.

↓ ADRESÓWKA DLA PSA ↓

Szelki a obroża dla psa

Zdarzają się zwierzaki, którym nie tak łatwo jest przyzwyczaić się do szelek. Stąd też odpowiednio mały model kupić możemy już dla szczeniaka i od początku oswajać malucha z takim spacerowym wdziankiem. W przypadku pierwszej szczenięcej wyprawki szczególnie zadbać powinniśmy o to, by wybrane przez nas szelki nie wpłynęły na wadliwe ukształtowanie kośćca. Dla szczeniąt warto nabyć więc taką wersję, która wciągana jest przez głowę i do smyczy przypinana nie z przodu lub tyłu, a z boku tułowia.

Niezależnie od tego, czy pupil nasz jest szczeniakiem, czy dorosłym psiakiem, pamiętajmy, że wybór szelek nie oznacza zupełnej rezygnacji z obroży. Tę warto pozostawić na szyi czworonoga, gdyż to właśnie do niej dopięta jest adresówka. Medalik z naszymi danymi może okazać się naprawdę niezbędny, gdy zwierzak przypadkiem zerwie się ze smyczy.

↓ SZELKI BEZUCISKOWE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu