Środki przeciw pchłom i kleszczom dla kotów

Środki przeciw pchłom i kleszczom dla kotów

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title
Środki przeciw pchłom i kleszczom kup w e-sklepie Kakadu »

Pchły i kleszcze to z pewnością najbardziej uciążliwe pasożyty atakujące koty. Mruczek, który padł ich ofiarą, potrzebuje szybkich i skutecznych działań. Aby zwalczyć pchły i kleszcze u kota niezbędny jest zastosowanie odpowiedniego specyfiku antypasożytniczego. Czym charakteryzują się poszczególne środki?

Obroże przeciw pchłom i kleszczom dla kotów

Obroże przeciwpchelene i przeciwkleszczowe to jedne z najpopularniejszych produktów zapewniających kotu ochronę przed pasożytami. Dlaczego zyskały aż taką sławę? Ich niezaprzeczalną zaletą jest długi czas działania. Obroża przeciwpchelna zabezpieczy naszego mruczka przed inwazją pcheł i kleszczy nawet na okres 6-8 miesięcy. Substancje w niej zawarte (np. fipronil, flumetryna) są stale uwalniane i rozprzestrzeniają się w lipidowej warstwie skóry naszego zwierzaka. Dzięki temu mogą oddziaływać na pasożyty w sposób kontaktowy. Należy pamiętać, że obroża dla kota powinna być wodoodporna i dostosowana do wagi futrzaka. Istotne jest również, żeby była elastyczna – mruczek będzie mógł ją zdjąć, kiedy np. zaczepi się o gałązkę (przeczytaj więcej na temat obroży przeciwpchelnej dla kota KLIK). Jeśli nie zależy nam na wyeliminowaniu owadów lub pajęczaków, a jedynie na ich odstraszeniu, z powodzeniem możemy wypróbować obroże na bazie naturalnych olejków eterycznych.

Szampony przeciw pchłom dla kotów

Szampon przeciwpchelny może być skutecznym środkiem w profilaktyce antypasożytniczej. Zazwyczaj jego działanie ogranicza się do odstraszania owadów. Warto rozważyć jego zakup, zwłaszcza gdy nasz mruczek jest uczulony na środki insektobójcze. Szampony antypasożytnicze dla kotów zawierają najczęściej wyciąg z miodli indyjskiej. Dzięki temu, że oparte są na składnikach naturalnych, są bezpieczne dla większości kotów, nie podrażniają skóry i delikatnie pielęgnują sierść.

Pudry przeciw pchłom dla kotów

Pudry przeciwpchelne są obecnie rzadko stosowane u kotów. Zasypka składa się głównie z talku i odpowiedniej substancji czynnej. Po naniesieniu preparatu równomiernie na skórę pozostawia się go na kilka minut, po czym dokładnie wyczesuje. Już po kilku godzinach można usunąć martwe pasożyty. Niestety, specyfiki w postaci proszku pozwalają pozbyć się tylko już obecnych u kota insektów. Z tego względu pudrowanie, w przypadku dużej inwazji, trzeba powtarzać nawet co 2 tygodnie. Oprócz pudrów z substancjami owadobójczymi istnieją też takie o dzianiu odstraszającym, zawierające substancje naturalne.

Spraye przeciw pchłom i kleszczom

Spray zwalczający pasożyty zewnętrzne rozpyla się na całą powierzchnię skóry zwierzaka. Podczas aplikacji trzeba kolejno odgarniać poszczególne partie sierści mruczka. Należy zachować ostrożność, aby specyfik nie dostał się do oczu i nosa futrzaka. Warto też mieć na uwadze, czy kot nie zlizuje preparatu. Spraye eliminują kleszcze i pchły, a także zapobiegają ich ponownej inwazji. Działają zazwyczaj przez okres około 6 tygodni na pchły, a nieco krócej na kleszcze. Oprócz sprayów stosowanych na sierść kota, na rynku spotkać możemy także specyfiki zwalczające pasożyty w otoczeniu zwierzaka. Takie produkty rozpyla się w miejscach, w których często przebywa nasz pupil. Można spryskać nimi kocie legowisko lub dywan. Warto rozpylić je też w kątach i zakamarkach – tam bowiem często chowają się larwy pcheł. Spraye stosowane w otoczeniu zwierzęcia są bardzo pomocne – pozwalają nie tylko pozbyć się dorosłych form pasożytów, ale likwidują też larwy, nie dopuszczając do ich rozwoju i przeobrażenia.

Krople przeciw pchłom i kleszczom dla kotów

Krople przeciw pchłom i kleszczom aplikuje się za pomocą pipetki najczęściej na skórę karku kota. Aby je nanieść, wystarczy rozgarnąć sierść zwierzaka między łopatkami. Substancja czynna zawarta w kroplach bardzo szybko rozprzestrzenia się po całej powierzchni skóry pupila. Specyfiki tego typu nie tylko zabijają już obecne w futerku kota pasożyty, ale również zabezpieczają zwierzaka przed ich ponowną inwazją na czas 4-5 tygodni. Dawkę preparatu spot-on trzeba dobrać do wagi pupila. Warto pamiętać, że większości kropli nie można stosować u kociąt poniżej 12. tygodnia życia, a także u kotek w okresie ciąży lub laktacji. Dla mruczków nie nadają się też preparaty z permetryną (dedykowane psom). Wbrew pozorom krople nie zawsze zawierają silne substancje biobójcze. Innowacyjne środki na bazie dimetikonu uniemożliwiają pasożytom poruszanie się, przez co skazują je na szybką śmierć. Krople świetnie sprawdzają się u kotów wychodzących, które mogłyby zgubić obrożę antypasożytniczą (dowiedz się więcej o kroplach przeciwpchelnych dla kotów KLIK) .

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu