srodki przeciw pchlom i kleszczom dla kota 938x535 - Środki przeciw pchłom i kleszczom dla kota

Środki przeciw pchłom i kleszczom dla kota

Zapewnienie kotu skutecznej ochrony przed pchłami i kleszczami to jedno z najważniejszych działań profilaktycznych. Szeroka oferta produktów antypasożytniczych pozwala na precyzyjny dobór odpowiedniego dla naszego mruczka środka. Czym charakteryzują się poszczególne specyfiki? Które produkty skutecznie ochronią naszego futrzaka przed inwazją pcheł i kleszczy, a które pozwolą szybko wyeliminować uciążliwe pasożyty?

Obroże antypasożytnicze dla kotów

Obroże antypasożytnicze możemy podzielić na dwie grupy – biobójcze i biologiczne. Akcesoria biobójcze zawierają silne substancje czynne zwalczające insekty i roztocza. Składniki uwalniane są sukcesywnie, w niewielkich dawkach, dzięki czemu obroża przeciwpchelna dla kota » wykazuje skuteczność nawet przez 6-8 miesięcy. Produkty tego typu są też zazwyczaj wodoodporne i zupełnie bezwonne. Warto je wykorzystać, jeśli nasz pupil zmaga z inwazją pasożytów lub też jest na nią szczególnie narażony. Jeśli jednak chcemy jedynie zabezpieczyć pupila przed pchłami i kleszczami, możemy wykorzystać obrożę na bazie naturalnych olejków eterycznych. Ma ona działanie odstraszające, natomiast nie zabija pasożytów. Takie akcesorium jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje skutków ubocznych. Z powodzeniem można je wykorzystać u kociąt, u których nie jest wskazane stosowanie silnych środków biobójczych.

Krople przeciw pchłom i kleszczom

Preparaty spot-on to jedne z najskuteczniejszych środków przeciw pchłom i kleszczom. Tego typu specyfiki nanosi się za pomocą pipetki bezpośrednio na skórę zwierzaka (najczęściej między łopatkami). Zawarta w kroplach substancja czynna rozprzestrzenia się w warstwie lipidowej naskórka, dzięki czemu oddziałuje na pasożyty w sposób kontaktowy. Już po kilku lub kilkunastu godzinach od zastosowania pchły i kleszcze obecne na naszym mruczku obumierają. To jednak nie wszystko – krople spot-on dla kota » chronią przed ponowną inwazją pasożytów przez około miesiąc. Warto wiedzieć, że oprócz standardowych kropli z substancjami biobójczymi, dla futrzaka możemy zakupić również środki z dimetikonem, który uniemożliwia pchłom i kleszczom poruszanie się. Krople to doskonały wybór, jeśli nasz pupil często udaje się w dalekie wędrówki i łatwo może zgubić obróżkę antypasożytniczą.

↓ KROPLE SPOT ON DLA KOTA ↓

Szampony przeciwpchelne

Szampony przeciwpchelne to specyfiki, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w profilaktyce antypasożytniczej. Podobnie jak inne preparaty oparte na bazie substancji naturalnych jedynie odstraszają insekty. Niektóre szampony łagodzą też podrażnienia spowodowane przez ukąszenia owadów.

Spraye przeciwpchelne i przeciwkleszczowe

Preparaty w sprayu trzeba dokładnie nanieść na całą powierzchnię skóry zwierzaka, ze szczególnym uwzględnieniem okolic ogona i głowy. Tego typu środki wykazują podobny czas działania jak krople. Znajdują zastosowanie raczej w zwalczaniu pasożytów niż w profilaktyce. Niestety, prawidłowa aplikacja sprayu może nastręczać wielu trudności. Trzeba bowiem starannie rozgarnąć wszystkie partie kociej sierści, pilnować, by preparat nanieść bezpośrednio na skórę, a na koniec uniemożliwić mruczkowi jego zlizywanie. Co więcej, nie wszystkie futrzaki tolerują takie zabiegi. Nie jest to na pewno opcja dla zwierząt lękliwych lub takich, które nie lubią dotyku czy pielęgnacji. Zawsze warto jednak zakupić spray, który wyeliminuje uciążliwe pasożyty z otoczenia kota. Taki preparat działa nie tylko na dorosłe pchły, ale również na larwy, dzięki czemu pozwala skutecznie pozbyć się owadów ze środowiska domowego.

↓ SPRAYE PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM ↓

O czym pamiętać, wybierając preparat antypasożytniczy dla kota?

Aby zakupić odpowiedni środek na pchły i kleszcze dla naszego mruczka, musimy znać wagę zwierzaka. Ponadto weźmy pod uwagę stan zdrowia naszego pupila. Nie wszystkie preparaty nadają się dla kociąt i kotek w ciąży. U zwierząt skłonnych do uczuleń i podrażnień należy unikać specyfików zawierających silne substancje biobójcze. Nie wolno zapominać również o upodobaniach naszych milusińskich. Nie każdy kot dobrze czuje się w obroży, tak jak nie każdy lubi kąpiele. Wybierzmy więc taki produkt, który uda nam się szybko i łatwo zaaplikować pupilowi (dowiedz się więcej, jak skutecznie odpchlić kota KLIK).

↓ PREPARATY PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM DLA KOTÓW ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu