{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Rękawica do czesania psa

Nasz psiak z trudem akceptuje wszelkie zabiegi pielęgnacyjne? A może ucieka już na sam widok szczotki? Zamiast walczyć z czworonogiem, warto po prostu zadbać o to, by naprawdę polubił czesanie. Aby tego dokonać, nie trzeba uciekać się wcale do magicznych sztuczek, czasami wystarczy jedynie zmienić narzędzia do pielęgnacji psiej sierści. Szczególnie przydatna może okazać się rękawica do czesania. W czym tkwi jej sekret?

Czy rękawica może zastąpić szczotkę dla psa?

Rękawica do czesania w niczym nie przypomina tradycyjnej szczotki. A jednak – niekiedy stanowi dla niej doskonałą alternatywę. Rękawica zazwyczaj od spodu wykonana jest z gumy, posiadającej liczne wypustki. To właśnie one przesądzają o jej właściwościach. Rękawica działa podobnie jak zgrzebło – zbiera martwe włosy, brud i kurz (dowiedz się więcej na temat zgrzebła dla psa KLIK). Dodatkowo wygładza i nabłyszcza sierść. Sprawdzi się zwłaszcza u psów krótkowłosych. U tych czworonogów może czasami być jedynym akcesorium do pielęgnacji sierści. Trzeba jednak pamiętać – rękawica pomoże nam usunąć włosy, które pupil stracił w procesie linienia, ale z pewnością nie ułatwi nam rozczesywania splątanej szaty psiaków długowłosych. Dla zwierzaków z bujną sierścią koniecznie trzeba zakupić metalową lub włosianą szczotkę oraz grzebień (sprawdź, jaki grzebień wybrać dla psa długowłosego KLIK).

Rękawica – nie tylko do czesania

Fenomen rękawicy nie tkwi jednak wcale w jej właściwościach pielęgnacyjnych. Jest ona również doskonałym narzędziem do masażu. Dzięki gumowym wypustkom podczas czesania pupil jest jednocześnie masowany. To właśnie dlatego wiele psiaków szybko akceptuje rękawicę, choć nie znosi szczotki czy grzebienia.

Rękawica jest ponadto bardzo przydatna w czasie kąpieli. Przy jej pomocy możemy starannie rozprowadzić szampon, a co za tym idzie, gruntownie wyczyścić psią sierść. Jest też duża szansa, że czworonóg lepiej zniesie kąpiel, dzięki pozytywnym skojarzeniom z masażem.

Istnieje jeszcze jedna metoda wykorzystania rękawicy. W ten sam sposób, w jaki zbieramy luźny włos z psa, możemy usunąć go także z ubrań, dywanów czy mebli. Z pewnością rękawica ułatwi nam więc sprzątanie, zwłaszcza jeśli nasz psiak gubi dużo sierści.

Kiedy warto kupić rękawicę do czesania psa?

W rękawicę do czesania powinien zainwestować każdy właściciel psa lękliwego bądź bardzo wrażliwego. Dobrze sprawdzi się u młodych czworonogów, które dopiero przyzwyczajają się do wyczesywania. Warto sięgnąć po nią również, jeśli pupil nabył już niemiłe skojarzenia związane ze szczotkowaniem lub akcesoriami do pielęgnacji. Rękawica na ogół nie powinna wywołać negatywnych reakcji. Jej zupełnie inny wygląd sprawia, że psiaki rzadko podejrzewają, że chodzi o tę samą nieprzyjemną czynność, którą wykonywaliśmy przy pomocy szczotki lub grzebienia. Dodatkowo czworonogi pozytywnie nastraja sam masaż. Może on pomóc naszemu pupilowi nie tylko przezwyciężyć lęki związane z czesaniem, ale również pozbyć się stresu. Relaksujące działanie masażu doceniają zoopsycholodzy, którzy zalecają go jako dodatek do terapii behawioralnej, w przypadku różnych psich problemów. Nie można zapominać też o pozytywnym wpływie masażu na zdrowie fizyczne. Poprawa krążenia, uelastycznienie stawów, redukcja napięcia mięśni – to tylko niektóre z jego dobroczynnych efektów. Delikatna pielęgnacja bywa ponadto formą pożądanej przez pupila interakcji z właścicielem. Niewykluczone więc, że pozwoli umocnić więź łączącą nas z czworonogiem.

Jak używać rękawicy do czesania psa?

Rękawica jest banalnie prosta w użyciu, a posługujemy się nią podobnie jak szczotką, z tą różnicą, że zakładamy ją na rękę. Psiaka czeszemy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wykonujemy takie same ruchy jak przy głaskaniu. Jeśli bardziej niż na wyczesaniu czworonoga zależy nam na jego wymasowaniu, możemy nieco urozmaicić swoje działania. Początkowe delikatne ruchy, warto stopniowo zmienić na bardziej energiczne i mocniejsze. Głaskanie można też wykonywać ruchami kolistymi. Zawsze trzeba jednak obserwować psiaka i jego reakcje. Warto pamiętać – masaż ma być przyjemnością zarówno dla nas, jak i dla pupila.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu