{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Grzebień dla psów długowłosych

Obok pięknych i zadbanych długowłosych psiaków nie sposób przejść obojętnie. Ich wypielęgnowana sierść powoduje, że prezentują się wprost zachwycająco. Jak jednak sprawić, żeby szata czworonoga zawsze wyglądała efektownie, a pupil naprawdę polubił czesanie? Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich akcesoriów do pielęgnacji psiej sierści. Zakup szczotki wydaje się oczywisty (przeczytaj więcej o szczotkach dla psów długowłosych KLIK), ale właściciele zwierzaków długowłosych muszą pamiętać również o grzebieniu. Jaki będzie najlepszy dla ulubieńca obdarzonego bujną sierścią?

Dlaczego psy długowłose potrzebują grzebienia?

Żaden pies długowłosy nie może obyć się bez grzebienia. Tylko przy jego pomocy możliwe jest dokładne wyczesanie i rozplątanie kołtunów. Bez grzebienia trudno byłoby także ułożyć lub poprawić psią okrywę np. po kąpieli albo przed wystawą. Przydać może się również, gdy w futro czworonoga wczepią się gałązki lub przykleją się do niego zanieczyszczenia, na które zwierzak może natknąć się w czasie spacerów. Nie ulega więc wątpliwości, że grzebień pomoże nam zarówno w utrzymaniu sierści pupila w doskonałej kondycji, jak i w dokonaniu drobnych poprawek w psim wyglądzie.

Jaki grzebień wybrać dla psa długowłosego?

Nie każdy grzebień nadaje się dla psa długowłosego. Niewłaściwy model nie tylko nie ułatwi nam pielęgnacji, ale może również zniszczyć sierść naszego zwierzaka. Jeśli chcemy starannie zadbać o szatę pupila, musimy dopasować narzędzia do jego wymagań. Długi włos łatwo się plącze i niszczy. Ponadto trudno jest dotrzeć do wszystkich partii psiej sierści. Trzeba też pamiętać, że czworonogi długowłose potrzebują bardzo częstego wyczesywania. Grzebień będzie miał więc niebagatelny wpływ na stan okrywy włosowej naszego ulubieńca.

Najważniejszym kryterium, jakie musimy wziąć pod uwagę wybierając grzebień, jest długość i szerokość rozstawienia jego zębów. Piny muszą bez problemu sięgać aż do skóry czworonoga. Do rozplątywania kołtunów należy używać rzadkich grzebieni, czyli takich z szerokim rozstawem zębów. Gęstszy grzebień będzie za to przydatny do wykończenia psiej fryzury. Z myślą o różnych potrzebach zwierząt powstały grzebienie podwójne, które po jednej stronie mają zęby szeroko rozstawione, a po drugiej rzadko. Warto dokładnie przyjrzeć się igłom. Najlepiej, aby były zaokrąglone na końcach i odpowiednio wyprofilowane. Zbyt ostre zęby mogą bowiem ranić wrażliwą skórę zwierzaka.

U psów długowłosych dobrze sprawdzają się też grzebienie z obrotowymi zębami. Dzięki temu, że ich igły obracają się wokół własnej osi, sierść nie zaczepia się, nie wplątuje, ani nie wyrywa. Tego typu grzebienie umożliwiają łagodną pielęgnację i pozwalają oszczędzić delikatną okrywę włosową pupila. Istnieje też szansa, że dzięki narzędziom obrotowym nasz ulubieniec szybciej przekona się do czesania, ponieważ nie będzie odczuwał żadnego bólu i dyskomfortu z nim związanego.

Dla czworonoga obdarzonego bujną szatą możemy wybrać także grzebień dwustopniowy. Posiada on zęby różnej długości ułożone naprzemiennie. Przy jego pomocy można zatem dokładnie rozczesać sierść pupila u nasady i jednocześnie delikatnie wygładzić włos położony z wierzchu.

Wybór odpowiedniego modelu grzebienia to jednak nie wszystko. Narzędzie musi być także dobrej jakości. Zęby nie mogą się łamać ani wyginać. Grzebień nie powinien też elektryzować psiego włosa. Zadbajmy również o własną wygodę. Komfortowe w użytkowaniu są akcesoria z antypoślizgową powłoką rączki. Ponadto zawsze warto dobrać rozmiar grzebienia do wielkości czworonoga.

Jak pielęgnować psa długowłosego?

Nasz pupil będzie się pięknie prezentował tylko wtedy, gdy wszystkie zabiegi pielęgnacyjne będziemy wykonywać regularnie. Wszelkie zaniedbania mogą szybko odbić się na wyglądzie czworonoga, a ich skutki trudno będzie potem usunąć. Wiele psiaków długowłosych trzeba więc czesać codziennie. Koniecznie powinniśmy najpierw rozczesać sierść przy skórze, za pomocą grzebienia. Dopiero potem można użyć szczotki. Na koniec sierść warto wygładzić i dodać jej nieco blasku za pomocą szczotki włosianej. Bardzo pomocne w pielęgnacji są odpowiednie kosmetyki, np. spraye lub odżywki ułatwiające rozczesywanie.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu