Zgrzeblo dla psa

Do czego służy zgrzebło dla psa?

Sierść naszego domowego czworonoga wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Szczotkowanie nie tylko sprawi, że psiak będzie prezentował się jak z wybiegu, ale przede wszystkim zapobiegnie ono powstawaniu kołtunów, usunie brud, martwy naskórek, włosy oraz resztki traw i liści. Dodatkowo regularne czesanie pobudza krążenie – dobrze więc wpływa na skórę naszego pupila. Zgrzebło dla psa to jedno z tych narzędzi, które znacznie ułatwi nam codzienne pielęgnacyjne zabiegi.

Zgrzebło nie tylko dla konia!

Zgrzebło najczęściej kojarzy się nam ze sprzętem wykorzystywanym do czyszczenia koni, jednak nie tylko w stajni akcesorium to sprawdza się znakomicie. Zgrzebłem szczotkować możemy zarówno sierść zwierzaków hodowlanych, jak i naszych domowych milusińskich. Należyta pielęgnacja czworonoga to nie lada wyzwanie. Wymaga ona regularnych starań oraz odpowiednio dobranych narzędzi. Bez nich niczego nie uda nam się wskórać.

Czym zgrzebło różni się od grzebienia i szczotki?

Grzebień i szczotka to terminy dość oczywiste (dowiedz się więcej, jaka szczotka będzie najlepsza dla Twojego psa KLIK). W końcu również w naszych łazienkach goszczą tego typu sprzęty. Na ich tle zgrzebło wydaje się nieco bardziej tajemnicze, warto więc wiedzieć, co dokładnie kryje się pod tą nazwą. Nieco mylący może być fakt, że zgrzebło spotkać można w wielu różnych wariantach. Wszystkie sprzęty określane tym mianem łączy jednak jedna wspólna cecha. Zarówno szczotka, jak i grzebień posiadają rączkę usytuowaną prostopadle do kierunku czesania. W zgrzeble, w przeciwieństwie do nich, ułożona jest ona równoległe. Do tego uchwyt jest zazwyczaj starannie wyprofilowany i powleczony gumą. Wszystko to sprawia, że zgrzebło dobrze leży w ręku i nie ślizga się podczas czesania. To zaś zdecydowanie ułatwia nam zadanie – szczotkowanie staje się płynniejsze i delikatniejsze. Ze względu na zęby, w jakie konkretne zgrzebło jest zaopatrzone, produkt ów może nieco bardziej przypominać bądź to grzebień, bądź szczotkę.

Zgrzebło dla psa – opcja twarda

Zgrzebło twarde wyposażone jest w jeden lub kilka rzędów najczęściej metalowych zębów. Ze względu na swą budowę i funkcję słusznie kojarzyć może się ono z grzebieniem. Narzędzie tego typu idealnie sprawdzi się przy rozczesywaniu mocno splątanego długiego włosia oraz przy usuwaniu sfilcowań i martwej sierści. Poradzi ono też sobie z sierścią grubą i podszerstkiem (przeczytaj o wybranych rodzajach okrywy włosowej u psów KLIK) – w tym wypadku najlepiej jest postawić na model, w którym poszczególne rzędy zębów różnią się od siebie długością.

Miękka wariant zgrzebła dla psa

Tej wersji zgrzebła zdecydowanie bliżej jest do szczotki. W miejsce zębów pojawiają się tu igły, które rzędami pokrywają całą prostokątną powierzchnię narzędzia. Zgrzebła miękkie wykazują się dużo większą elastycznością – wyraźnie pracują pod naciskiem naszej dłoni. Sprawiają one, że sierść zwierzaka staje się miękka i błyszcząca, dobrze nadają się też do jej napuszania. Zgrzebła z miękkimi, delikatnie zakrzywionymi szpilkami sprawdzą się nawet w przypadku psów o delikatnym włosiu – np. wówczas, gdy zabrać chcemy się za wyczesanie maltańczyka.

Dobierz odpowiednie zgrzebło do swojego psiaka

Zgrzebła nie powinniśmy kupować na chybił trafił. To przyrząd, który pasować musi do naszego zwierzaka. Od długości sierści zależeć będzie długość zębów bądź szpilek na zgrzeble. Sam przedmiot też może być różnej wielkości. Zbyt dużym z pewnością niewygodnie będzie nam czesać niewielkiego psa. Zbyt małe zgrzebło sprawi, że na dokończenie pielęgnacyjnych działań ani nam, ani naszemu pupilowi nie starczy cierpliwości. Ci, którzy dokładnie chcą podejść do sprawy, dodatkowo do kompletu dokupić mogą zgrzebło trójkątne. Dzięki niemu z łatwością wyszczotkujemy takie miejsca jak łapki, pyszczek czy uszy.

Zgrzebło gumowe – chwila relaksu dla psiaka

Gumowe zgrzebło to akcesorium, które koniecznie powinniśmy nabyć, jeśli w domu mamy krótkowłosego zwierzaka. Zdawać by się mogło, że taki czworonóg nie potrzebuje w kwestiach tych zbyt wiele naszej uwagi, od czasu do czasu nawet dobermanowi czy bokserowi przyda się jednak mały pielęgnacyjny zabieg. Zgrzebło wyposażone w gumowe ząbki pomoże nam dokładnie wymasować ciało naszego pupila. Czynność ta jest nie tylko niezwykle przyjemna dla zwierzaka – pomaga ona również zebrać martwą sierść i w dobrej kondycji utrzymać skórę.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu