Porada eksperta: Towarzystwo dla zeberki

Porada eksperta: Towarzystwo dla zeberki

„Mam około 4,5 letniego samczyka zeberki, który od około 6 miesięcy żyje sam, ponieważ samiczka zmarła. Ptaszek jest wesoły i rozśpiewany. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad towarzystwem dla niego. Mam jednak pewne obawy, ponieważ wobec samicy bywał dość dominujący. Obawiam się nieco, czy Lolek nie będzie agresywny wobec nowego towarzysza lub towarzyszki. Mam w domu przestronną wolierę, więc nie obawiam się braku miejsca, lecz zachowania mojego podopiecznego. Czy wpuszczenie do klatki młodych osobników nie doprowadzi do awantur. Jeśli nie, to dokupić dwie samiczki i samczyka, a może tylko jedną samiczkę? A może skoro ptak jest wesoły, to nic nie zmieniać? Będę zobowiązana za informację.” – Zuza

Zeberki to z natury bardzo towarzyskie ptaszki i nie zaleca się trzymania ich pojedynczo. Minimalna liczba osobników w jednej klatce to dwie sztuki. Może to być parka, ale mogą też być dwa samczyki lub dwie samiczki. Jeśli zaś dysponujemy dużą wolierą, najlepiej zakupić stadko złożone z kilku par – trzech, czterech lub więcej (niektórzy znawcy zeberek uważają, że trzymanie w klatce dwóch par najczęściej prowadzi do sprzeczek między ptaszkami).

Wszystko wskazuje zatem na to, by dokupić Twojemu podopiecznemu towarzystwo. Nie powinno być problemu, chociaż oczywiście zdarzają się osobniki aspołeczne – nawet wśród tych towarzyskich ptaków. Jeśli Twój pupil ma trochę konfliktowy charakter to chyba najlepszym rozwiązaniem byłby zakup jeszcze pięciu sztuk: trzech samiczek i dwóch samczyków (miałabyś zatem trzy parki). Oczywiście, jeśli dysponujesz naprawdę dużą klatką (przynajmniej o wymiarach około 120cm/60cm/80cm).

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. patryk
    lut 18, 2015 - 09:31 PM

    Jestem hodowcą amadyn zebrowatych zeberki nie mogą przebywac pojedyńczo napewno musisz dokłupic ieszcze jedną sztuke nailepiej samice wtedy ptaki bedą tworzyły pare czyli przeczesywały piórka itp dwa samce mogą niemiec tak bliskich relacj jeżeli masz zamiar rozmnarzac ptaki to jak wiadomo najlepiej każda para w osobnej klatce ale jeżeli masz dużą woliere to legi grupowe oczywiscie też sie udadzą , ale jeśli nie chcesz legów to ptaki bedą sie czuły lepiej w stadzie w klatce mniej wiecej 80cm na 80 na 50 to spokojnie 6 zeberek bedzie miało dośc miejsca

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu