Obroże dla kotów

Obroże dla kotów

Obroża dla kota nie musi być tak solidna i mocna, jak obroża dla psa, ponieważ nie używamy się jej do prowadzania zwierzaka. Nie ma specjalnych obroży dla kotów brytyjskich czy ragdoli. Nie istnieje koci odpowiednik obroży szkoleniowej. Nie ma kolczatek przeznaczonych dla kotów (i całe szczęście!). Obroża dla kota służy głównie ku ozdobie. Jest ponadto informacją o tym, że futrzak ma właściciela.

Obroża dla kota wychodzącego

Obroża dla kota powinna być estetycznie wykonana, jeśli jednak służyć ma kotu wychodzącemu, jej uroda nie może być jedynym kryterium wyboru. Niezwykle istotne jest, by kot z łatwością ściągnął ją sobie z głowy, gdyby przypadkiem się o coś zaczepiła. Podczas swoich wędrówek kot przeciska się przez krzaki, wspina się na drzewa, przeskakuje przez płoty.

Może wówczas zaczepić obrożą o jakąś gałąź lub wystający drut. Zwierzę nie ma rąk i nie rozepnie sobie obroży. Bez pomocy człowieka nie uwolni się. Po prostu się udusi lub padnie z wyczerpania. Obroża dla kota wychodzącego jest zaprojektowana tak, by do takich sytuacji nie doszło.

Niektóre modele całe wykonane są z elastycznego materiału lub mają wszytą gumkę. Gdy kot zaczepi o coś obrożą, rozciąga się ona i zwierzę może ściągnąć ją sobie przez głowę. Inne z kolei posiadają tzw. bezpieczne zapięcie – silne szarpnięcie powoduje jego rozpięcie i kot może się uwolnić.

Obroża z dzwoneczkiem dla kota

Do niektórych kocich obroży przypięte są dzwoneczki. Nie chodzi tylko o ozdobną funkcję takiego gadżetu. Kot jest drapieżnikiem, jednak nie wszyscy właściciele akceptują jego myśliwskie zdolności. Szczególnie gdy ofiarą jest ptak. Dźwięk dzwoneczka zawieszonego przy kociej obroży ma za zadanie ostrzegać ptaki przed zbliżającym się drapieżnikiem.

Problem w tym, że kot to bardzo sprytny łowca. Umie tak podkradać się do zdobyczy, że dzwoneczek ani drgnie. Wydaje dźwięk dopiero wówczas, gdy myśliwy dopada swoją ofiarę, ale wtedy jest już za późno. Jeżeli zadzwoni wcześniej to znaczy, że kotu nie zależało aż tak bardzo na schwytaniu ptaka, ponieważ nie był głodny.

Obroża dla kota – z jakiego materiału?

Rodzaj materiału, z którego obroża dla kota jest wykonana, nie ma większego znaczenia praktycznego. Aby tylko obroża była wygodna i lekka. Właściciele kotów najczęściej kupują obroże zamszowe, które spełniają powyższe kryteria, a przy tym są zwykle bardzo ładne.

Zamsz jest rodzajem skóry. Klasycznych obroży skórzanych, takich jak dla psów, raczej się dla kotów nie produkuje. Można oczywiście kupić kotu skórzaną obróżkę przeznaczoną dla małego psa. Psie obroże nie nadają się tylko dla kotów wychodzących – żadna psia obroża się nie rozciąga.

Godne polecenia są również tak zwane obroże parciane. Nazwa może niezbyt ładna, ale same obroże mogą być bardzo eleganckie. Są poza tym trwałe i lekkie.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Ptaki
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu