{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Obroża Foresto

Obroże Foresto do bardzo dobry wybór, zarówno dla psów, jak i dla kotów. Oprócz tego, że są wygodne i bezpieczne, mają specjalne substancje, które pomagają walczyć z pchłami i kleszczami. Możemy ich używać jako środka do walki z tymi pasożytami, jak również jako mechanizmu prewencyjnego, czyli w celu ochrony zwierzaka przed atakiem pcheł i kleszczy. Pamiętajmy jednak, że taka obroża zawiera odpowiednie substancje chemiczne, które oczywiście nie szkodzą pupilowi, ale powinny być używane z głową.

Dlaczego z pchłami i kleszczami u psów oraz kotów trzeba walczyć?

Pamiętajmy, że złapanie jednej pchły przez kota lub psa, to zazwyczaj dopiero początek problemów. Z pojedynczej sztuki za chwilę zrobi się cała armia. Pchły gryzą i to boleśnie. Do tego łatwo „rozsiewają” się w domu, bo jajka spadają ze zwierzaka i czekają na swoją chwilę w jego najbliższym otoczeniu, czyli na legowisku, na łóżku, kanapie, kocykach, dosłownie wszędzie. Nie wystarczy zatem wytępić tych pcheł, które mruczek lub psiak mają już na sobie. Potrzebne jest ponadto wyczyszczenie całego domu, a zatem porządne odkurzenie, wypranie i wytrzepanie wszystkiego z czym mają kontakt zwierzaki. Pchły są bardzo małe, ale niezwykle uciążliwe. Ich ugryzienia natychmiast zaczynają okropnie swędzieć, więc zwierzak oczywiście się drapie, coraz częściej i energiczniej. Rozdrapuje rany, zakaża skórę, a tym samym tworzy doskonałe warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Może to prowadzić do pchlego atopowego zapalenia skóry. Pamiętajmy również, że w ślinie pcheł znajdują się substancje toksyczne, które dostają się wraz z ugryzieniem do organizmu czworonoga (przeczytaj więcej o tym, jak skutecznie odpchlić kota KLIK).

Nie lepiej jest z kleszczami. Można je złapać w zasadzie wszędzie. Siedzą w trawie, w mchu, na drzewach. Początkowo są bardzo trudne do wypatrzenia, szczególnie jeśli nasz pupil ma gęste futro. Przegląd sierści po każdym spacerze to oczywiście konieczność. Kleszcz „najedzony” zaczyna rosnąć. Należy go jak najszybciej wykręcić, ponieważ im dłużej przebywa w skórze zwierzaka, tym większe staje się ryzyko zarażenia boreliozą albo zapaleniem mózgu. Kleszczy nie wolno niczym polewać, wyciskać, rozszarpywać – jeśli nie umiemy sami umiejętnie go wykręcić, udajmy się do weterynarza. Miejsce po usunięciu pasożyta należy uważnie obserwować. Najbardziej znaczącym znakiem jest czerwony rumień w miejscu wykręcenia (pojawia się po jakimś czasie, ale może nie pojawić się wcale). Trzeba też koniecznie obserwować zachowanie pupila i w razie zauważenia jakichkolwiek niepokojących objawów, zgłosić się do lekarza.

Walka z pchłami i kleszczami to dość długi i mało przyjemny proces. Dlatego warto pomyśleć o ochronie i założyć zwierzakowi obrożę ochronną. Substancje chemicznie obecne w takim produkcie wytworzą barierę, którą bardzo trudno będzie pokonać pchłom i kleszczom.

↓ PREPARATY DO ZWALCZANIA PCHEŁ I KLESZCZY W OTOCZENIU ZWIERZĄT ↓

Obroże Foresto dla psów i kotów

Obroże Foresto to produkty specjalistyczne, które powstały właśnie po to, aby walczyć z pchłami i kleszczami u psów i kotów. Zawierają specjalnie dobrane substancje czynne, które nie szkodzą czworonogom, natomiast niosą pewną śmierć pasożytom. Po pierwsze są bardzo ekonomiczne i praktyczne – posłużą zwierzakowi przez siedem-osiem miesięcy bez potrzeby wymiany produktu. Po drugie są całkowicie bezpieczne, nie powinny więc uczulać ani podrażniać skóry. Po trzecie występują w specjalnych przedziałach wagowych, dzięki czemu dobierzemy odpowiedni produkt dla naszego ulubieńca (większy kot i pies potrzebują większej ilości substancji czynnych, niż ich mali koledzy). Po czwarte, obroże są wygodne, regulowane, wykonane z przyjemnych w dotyku, elastycznych materiałów. Po piąte – co bardzo ważne – są wodoodporne. Jak działają? Substancje chemiczne rozpuszczają się w tkance tłuszczowej zwierzaka i stamtąd są rozprowadzane po całym organizmie. Nie trzeba nic wymieniać ani poprawiać. Ważne jest natomiast, aby nie kąpać zwierzaka tuż po założeniu takiego produktu. Obroże Foresto są do tego odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie straszne im zmiany temperatur, deszcz czy śnieg. Można je stosować o każdej porze roku. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, oczywiście warto skonsultować się z weterynarzem (dowiedz się więcej o działaniu obroży przeciwpchelnej KLIK).

Na co zwrócić uwagę, kupując kotu lub psu obrożę Foresto?

Najważniejszy przy doborze obroży jest odpowiedni rozmiar. Nie może dusić pupila, ale zbyt luźny model to też same kłopoty – obija się o szyję, zaczepia, plącze się. Poza tym ze zbyt dużej obroży futrzak po prostu się uwolni, co zdecydowanie nie pomoże mu w walce z kleszczami i pchłami. Ponieważ obroże są regulowane, nie powinno być z tym problemu. Musimy tylko dobrać odpowiedni rozmiar do wagi zwierzaka. W tym celu powinniśmy uważnie przeczytać informacje na etykiecie. Obroże Foresto dostaniemy w każdym dobrym sklepie zoologicznym (polecamy szeroki wybór tych produktów w naszych sklepach).

↓ OBROŻE DLA PSÓW I KOTÓW ZAPOBIEGAJĄCE INWAZJI PCHEŁ I KLESZCZY ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu