Karmy dla psów po sterylizacji

Karmy dla psów po sterylizacji

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title
Karmę dla psa po sterylizacji kup w e-sklepie Kakadu »

Psy kastrowane muszą być odpowiednio żywione. Specjalne gotowe karmy dla psów po sterylizacji znacznie ułatwiają skomponowanie prawidłowej diety kastrata. Produkty te znajdziemy głównie wśród suchego jedzenia. Są wyłącznie karmy dla psów dorosłych.

“Zabieg ten wykonany w odpowiednim wieku (zazwyczaj kastrację i sterylizację przeprowadza się u sześciomiesięcznych szczeniaków) najsilniej redukuje agresję wobec innych samców, znaczenie moczem, wspinanie się na inne psy i skłonność do włóczęgostwa. Nawet jeśli zabieg nie eliminuje problemu, zmniejsza jego nasilenie. Kastracja nie zawsze “leczy” agresję, lecz często ułatwia opanowanie agresywnych zachowań.” – Roger Tabor, Pies, 2007.

Dlaczego istnieją karmy dla psów po sterylizacji?

Karmy dla psów po sterylizacji » istnieją z prostego powodu: dieta kastrowanego zwierzaka powinna nieco różnić się od pożywanie osobnika niewysterylizowanego.

Karma dla psów sterylizowanych

Sterylizacja psów polega zwykle na usunięciu jąder u samca i jajników oraz macicy u samic. Jadra i jajniki są jednocześnie gruczołami dokrewnymi, które w pewnym stopniu wpływają na metabolizm. Siłą rzeczy po usunięciu tych gruczołów musi on ulec zmianie, czego widocznym efektem jest większa skłonność do nadwagi u kastratów.

Tak na marginesie, różnica między sterylizacją, a kastracją jest mniej taka sama, jak między psem, a jamnikiem. Nie każda sterylizacja jest kastracją, ale każda kastracja jest sterylizacją, tak jak nie każdy pies jest jamnikiem, ale każdy jamnik jest psem. Sterylizacja polega bowiem na pozbawieniu zdolności rozrodczych, co można osiągnąć między innymi właśnie poprzez usunięcie gruczołów płciowych, czyli kastrację. Potocznie jednak obydwa pojęcia stosuje się zamiennie.

Pies po sterylizacji nie musi koniecznie utyć, ponieważ pozbawienie gruczołów płciowych nie jest jedynym czynnikiem. Ważne są również genetyczne skłonności, aktywność zwierzęcia, no i oczywiście dieta (dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować psa po kastracji KLIK).

Podstawową cechą karm dla psów po sterylizacji jest więc stosunkowo niska zawartość tłuszczów, czyli zmniejszona kaloryczność. Ponadto znajdziemy w nich zwykle dodatek związków wpływających na metabolizm tłuszczów, np. L-karnitynę. Produkty te mogą również zawierać więcej tzw. wypełniaczy, czyli składników, które nie są trawione, ale zwiększają objętość karmy.

Jak wybrać karmę dla psów po sterylizacji?

Karmy przeznaczone dla kastrowanych psów znajdziemy głównie wśród produktów z wyższej półki. Poniekąd jest to dobre, ponieważ powinniśmy podawać naszym zwierzakom pokarm jak najlepszej jakości.

Zwierzęta należące do różnych grup wagowych mają inne wymagania pod tym względem diety. Karma dla psa po sterylizacji, którą kupujemy powinna więc być, o ile to możliwe, przeznaczona dla grupy, do której nasz pupil należy. Takie produkty znajdziemy np. wśród karm dla psów Royal Canin – we wszystkich grupach wagowych.

W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy karmy dla psów ras małych », karmy dla psów ras średnich, karmy dla psów ras dużych oraz karmy dla psów ras olbrzymich ». Wśród nich są również produkty konkretnie przeznaczone dla kastratów.

Prawda jest taka, że psom po sterylizacji nie musimy podawać produktu, który ma w swojej nazwie frazę „dla kastrata”. Skoro największym problemem jest ewentualna skłonność do nadwagi u zwierząt poddanych zabiegowi usunięcia gruczołów płciowych, możemy podawać im karmy dla psów z nadwagą ».

↓ KARMY DLA PSÓW PO STERYLIZACJI ↓

Szukając produktu dla psów z nadwagą powinniśmy kierować się dokładnie tymi samymi zasadami, co przy wyborze karmy dla psów sterylizowanych. Powinna być dostosowana do wieku, wielkości i kondycji fizycznej naszego pupila.

Największym problemem będzie znalezienie karmy dla sterylizowanego psa, który jeszcze się rozwija. Na szczęście niezbyt często zachodzi taka potrzeba. Generalnie nie powinno kastrować się szczeniąt, chyba że jest to konieczne ze względów zdrowotnych. Jeśli tak jednak się stanie, do czasu osiągnięcia dojrzałości fizycznej podajemy im odpowiednią karmę dla szczeniąt.

↓ KARMY DLA PSÓW PO KASTRACJI ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu