Karmy bezglutenowe dla psów

Karmy bezglutenowe dla psów

Coraz więcej opiekunów – w trosce o zdrowie czworonogów – decyduje się wykluczyć z ich diety niektóre składniki. Do kontrowersyjnych komponentów psiego menu bywa zaliczany gluten. Czy rzeczywiście nie powinien znajdować się w jadłospisie domowych podopiecznych? W jakich przypadkach warto podawać psu karmę bezglutenową?

Dieta bezglutenowa dla psa i kota

Czym jest gluten?

Gluten jest mieszaniną białek roślinnych należących do grup glutelin i prolamin. Głównym źródłem glutenu są zboża – pszenica, żyto, owies, jęczmień. Znajduje się on również w niektórych produktach piekarniczych, deserach, wędlinach czy serach. Gluten doskonale łączy się z wodą i nadaje ciastu charakterystyczną sprężystą, rozciągliwą konsystencję. Wbrew pozorom nie jest on składnikiem bezwartościowym. Gluten jest bogaty w cenne aminokwasy. Odznacza się też wysoką strawnością. Nie zawsze jednak jest pożądany w psiej diecie.

Nietolerancja glutenu u psów

Nasz pupil cierpi z powodu przewlekłych biegunek, bólów brzucha, wzdęć lub wymiotów? Ma problemy z okrywą włosową? Stracił na wadze? A może zerka na swoją miseczkę z mniejszą radością niż zwykle? Takich symptomów nigdy nie powinniśmy lekceważyć – mogą mieć one związek z nietolerancją glutenu u psa. Choć przypadłość ta występuje u czworonogów dość rzadko, potrafi skutecznie odebrać radość płynącą z pałaszowania codziennych posiłków. Nadwrażliwość na gluten u psów prowadzi do rozwoju stanu zapalnego jelita cienkiego, niszczenia kosmków jelitowych, zaburzeń wchłaniania i trawienia. Konsekwencją tych problemów są niedobory pokarmowe, które odbijają się zarówno na wyglądzie, jak i samopoczuciu zwierzaków. Szczególne predyspozycje do nietolerancji glutenu notuje się u seterów irlandzkich. Problem może dotknąć jednak każdego psiaka, niezależnie od rasy czy wieku. Diagnostyka nietolerancji glutenu bywa problematyczna. Nigdy nie należy jednak z nią zwlekać – im szybciej odkryjemy źródło kłopotów, tym lepiej.

↓ FITMIN KARMY BEZGLUTENOWE DLA PSÓW ↓

Czym wyróżniają się karmy bezglutenowe dla psów?

Karmy bezglutenowe dla psów wyróżniają się specjalną recepturą, która minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości trawiennych i reakcji nadwrażliwości po spożyciu pożywienia. Nie znajdziemy więc w nich żadnych zbóż zawierających gluten. Zamiast nich stosuje się m.in. ryż, kukurydzę, soję, proso czy ziemniaki. Karmy bezglutenowe dla psów często wzbogacane są składnikami wpływającymi korzystnie na apetyt (np. ziołami), stan skóry i sierści (np. kwasami tłuszczowymi omega-3 i omega-6) oraz przewód pokarmowy (np. prebiotykami). Dzięki temu pomagają ograniczyć przykre objawy związane z nadwrażliwością pokarmową u zwierzaków. Gotowe pełnoporcjowe pokarmy są odpowiednio zbilansowane i mogą stanowić kompletne źródło substancji odżywczych dla czworonogów. Stosując je, nie musimy samodzielnie komponować diety bezglutenowej dla psa i mamy pewność, że w jego jadłospisie nie znajdą się żadne potencjalnie szkodliwe produkty. Pokarmów gluten-free dla psów warto szukać wśród produktów biologicznych, hipoalergicznych lub przeznaczonych dla czworonogów ze specjalnymi żywieniowymi potrzebami.

Kiedy warto sięgnąć po karmę bezglutenową dla psa?

Podawanie psu karmy bezglutenowej może wynikać z przesłanek medycznych lub żywieniowych. Stosowanie produktów gluten-free jest wskazane w ramach dietoterapii. Na dietę bezglutenową muszą przejść czworonogi cierpiące z powodu enteropatii. Jest ona korzystna także dla zwierzaków zmagających się z alergią na pszenicę lub inne zboża. W takich sytuacjach często jadłospis psiaków musi zostać trwale zmodyfikowany. Nieco inaczej wygląda sytuacja czworonogów dręczonych różnego typu problemami żywieniowymi. Im również dieta bezglutenowa może przynieść liczne korzyści, choć nie jest konieczna dla zachowania optymalnego stanu zdrowia. Karmy bezglutenowe dla psów bazują na innych składnikach niż większość popularnych produktów bytowych. Dzięki temu są odbierane przez zwierzaki jako wyjątkowo smakowite. Często są też pozbawione zbóż, przez co nie obciążają przewodu pokarmowego czworonogów. Z tego względu formuły gluten-free są godne polecenia dla psów wrażliwych, cierpiących z powodu częstych dolegliwości trawiennych, wybrednych lub zmagających się z okresowym spadkiem apetytu. Warto więc je wypróbować i sprawdzić, jak wpłyną na samopoczucie, apetyt czy kondycję czworonożnego podopiecznego.

↓ KARMY BEZGLUTENOWE DLA PSÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © Chalabala — istockphoto.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu