Karmy bezglutenowe dla psów

Karmy bezglutenowe dla psów

Gluten znajduje się w ziarnach niektórych zbóż. Są to pszenicy, żyta i jęczmienia. Jest to mieszanina dwóch białek: gluteiny i gliadyny. Niektórzy znawcy tematu twierdzą, że w czystej postaci związek ten nie występuje tworzyć się ma dopiero po dodaniu do wody mąki i wyrobieniu ciasta. U psów może występować nietolerancja na te białka, która objawia się zmianami skórnymi, wymiotami, itp. Są to jednak objawy niespecyficzne, więc ich występowanie nie koniecznie związane jest akurat z uczuleniem na gluten.

Które karmy dla psów nie zawierają glutenu

Skoro gluten jest białkiem, które możemy znaleźć w ziarnach zbóż, to wszystkie karmy, do produkcji których nie używa się zboża są go pozbawione. Z tego powodu śmiało możemy podawać je naszemu pupilowi. Białko zbożowe w tych produktach zastąpione jest najczęściej ryżem, ziemniakami i warzywami.

Karm bez dodatku zbóż znajdziemy nawet sporo, i to zarówno z w produktach suchych, jak i mokrych. Lepiej jednak wybierać te z wyższej półki. Nie tylko dlatego, że są lepszej jakości, ale również dlatego, że tylko w ich przypadku mamy pewność, że faktycznie tego zboża w nich nie znajdziemy.

Gdy jesteśmy właścicielami psa uczulonego konkretnie na gluten nie musimy się ograniczać jednak wyłącznie do produktów całkowicie zbóż pozbawionych. Jak powiedzieliśmy to wcześniej, związek ten występuje tylko w pszenicy, życie i jęczmieniu. Oznacza to, że nasz pupil może jeść inne zboża. W praktyce jednak, tak dokładne badania, które mają wykazać uczulenie konkretnie na gluten, rzadko są u psów wykonywane.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 43 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu