Karmy bez zbóż dla kotów

Karmy bez zbóż dla kotów

Koty są bezwzględnymi drapieżnikami, co oznacza, że ich podstawowym pożywieniem jest mięso. Układ pokarmowy tych zwierząt kiepsko sobie radzi z trawieniem roślinności. Na domiar złego, pokarm roślinny może być przyczyną problemów żołądkowych i alergii. Częstym alergenem jest na przykład białko zawarte w ziarnach zbóż. Futrzakowi, który wykazuje reakcję alergiczną na ten rodzaj pożywienia trzeba koniecznie podawać karmę bez zbóż dla kotów.

Cechy karmy bez zbóż dla kotów

Reakcję alergiczną wywołują głównie białka takich zbóż, jak pszenica.

Dobrej jakości karma bez zbóż dla kotów zawiera wszystkie składniki odżywcze. Jej podstawową cechę jest to, że wywołujące reakcje uczuleniowe białko zbóż zostało zastąpione ryżem, ewentualnie warzywami i owocami.

W wielu mokrych karmach dla kotów nie znajdziemy w ogóle zbóż. Najlepsze, i niestety najdroższe, produkty zawierają wyłącznie mięso. Są doskonałej jakości, jednak nie dorównują suchym karmą pod względem wartości odżywczych.

Wybieramy karmę bez zbóż dla kotów

Karmę bez zbóż dla kotów najłatwiej znaleźć wśród produktów puszkowanych lub w saszetkach. Trochę gorzej jest z karmami suchymi.

Szukając odpowiedniego pożywienia dla zwierzaka uczulonego na białko zbożowe, najlepiej wybrać produkt, który byłby dostosowany do jego innych indywidualnych potrzeb.

Uwzględnić musimy zwłaszcza wiek kota. Osobnikom młodym, w trakcie wzrostu nie możemy przecież podawać karmy dla kotów dorosłych. I odwrotnie: karmy dla kociąt nie są najlepsze dla zwierząt dojrzałych.

Karma bez zbóż dla kota powinna być jak najlepszej jakości. Musi w pełni zaspokajać jego potrzeby żywieniowe.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Zasady ochrony danych osobowych

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 41 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G,
03-236 Warszawa
NIP: 524-27-77-396
tel. 22 762 97 07,
fax. 22 762 97 17
kakadu@kakadu.pl

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu