Karmy bez kurczaka dla kotów

Karmy bez kurczaka dla kotów

Białko drobiowe, a konkretnie pochodzące z mięsa kurczaka, jest trudno przyswajalne dla niektórych kotów. Reakcja organizmu może być natychmiastowa, np. po zjedzeniu mięsa drobiowego zwierzę wymiotuje. Najczęściej jednak dochodzi do zmian skórnych na tle alergicznym. Futrzakom takim musimy podawać karmę bez kurczaka dla kotów.

Cechy karmy bez kurczaka dla kotów

Jedyną w zasadzie różnicą między karmami bez kurczaka dla kotów a innymi jest oczywiście rodzaj mięsa, który został użyty przy ich produkcji.

Mięso drobiowe, które jest głównym składnikiem większości gotowych pokarmów, w tym przypadku zostaje zastąpione innym. Może to być ryba lub jagnięcina.

Białko rybie i jagnięce uważa się za mniej uczulające. Faktycznie przypadki reakcji alergicznych na nie są znacznie rzadsze.

Karmy bez mięsa drobiowego mogą zawierać jednak tłuszcz drobiowy. Nie stanowi to raczej problemu, ponieważ tłuszcz nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wybieramy karmę bez kurczaka dla kotów

Kupując karmę dla kota zwykle nie zadajemy sobie trudu przestudiowania jej składu. Jeśli jednak jesteśmy właścicielami kota uczulonego na drób powinniśmy to zrobić.

Określenie „Karma dla kota jagnięcina i ryż” lub „Karma dla kota z rybą”, które widnieje na opakowaniu, wcale nie jest jednoznaczna, że nie zawiera ona mięsa drobiowego.

Niestety w większości produktach z mięsem jagnięcym lub rybim znajdziemy również kurczaka. Mało tego, może on być głównym składnikiem, a reszta to tylko dodatki. Problem ten dotyczy generalnie karm z niższej półki, czyli jednocześnie tych najtańszych. Wynika to po prostu z faktu, że mięso drobiowe kosztuje najmniej.

Oczywiście przy zakupie musimy uwzględnić wiek i kondycję fizyczną naszego pupila. Kociętom zatem musimy podawać karmę dla kociąt, a kotom dorosłym karmę dla kotów dorosłych.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu