{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Jak stosować suchy szampon dla kota?

Właściciele kotów dobrze wiedzą o tym, że wdrażanie pielęgnacyjnych zabiegów wcale nie należy do zadań najprostszych. Domowe mruczki mogą polubić czesanie, wiele z nich przez całe życie stronić będzie jednak od wodnych kąpieli. Stąd też, jeśli chcemy z sierści pupila usunąć brud bądź mało przyjemny zapach śmiało sięgnąć możemy po suchy szampon dla kota.

Jaki szampon dla kota jest najlepszy?

Dlaczego warto wspomóc kota w pielęgnacyjnych zabiegach?

Koty znakomicie potrafią same sobą się zająć – zasada ta tyczy się również codziennej toalety. Zwierzaki te należą do grona prawdziwych czyściochów. Nic więc dziwnego, że w ciągu dnia skore są poświęcić wiele czasu na skrupulatne porządkowanie własnego futra. Mruczki myją się same, wcale nie znaczy to jednak, że w zabiegach pielęgnacyjnych nie potrzebuje on naszej pomocy. Zupełną podstawą jest regularne czesanie kota ». Dzięki temu nie tylko radykalnie zmniejszymy ilość pozostawianych w różnych zakamarkach mieszkania włosów, ale i zapobiegniemy tworzeniu się kul włosowych », czyli tzw. kłaczków, które siać mogą zamęt w przewodzie pokarmowym zwierzaka. Dodatkowe czyszczenie futra przyda się wówczas, gdy pupil nasz jest chory bądź zbyt otyły, żeby samodzielnie wylizać się językiem. Jeśli kot wytarza się w czymś podczas wizyty na podwórku, też z miejsca sięgnąć będziemy musieli po szampon. Środki do pielęgnacji kociej sierści usuwają nie tylko kurz i zanieczyszczenia umożliwiające rozwój bakterii, ale też odstraszają insekty, w tym groźne dla zwierzaka pchły i kleszcze. Stąd też od czasu do czasu każdemu pupilowi przyda się mokra bądź sucha kąpiel (poczytaj więcej o pielęgnacji kociego futra KLIK).

W jakich przypadkach suchy szampon dla kota okazuje się prawdziwym wybawieniem?

W internecie można natrafić na filmy pokazujące wodne kocie harce. Zmartwionych właścicieli od razu uspokajamy – mruczki lubujące się w wodzie to raczej nieczęsty wyjątek. Walka z domowym pupilem nie należy ani do zadań przyjemnych, ani do takich, które powinny mieć miejsce. W efekcie łazienkowych zmagań sami możemy zostać porządnie podrapani, zwierzaka zaś przymusem kąpieli z pewnością uda nam się mocno zestresować. Stąd też, szczególnie wówczas gdy pupil nasz jest przyzwyczajony do czesania, zdecydowanie lepiej jest zrezygnować z wody i sięgnąć po suchy szampon. Przy pomocy takiego preparatu sprawimy, że sierść naszego pupila stanie się czysta i błyszcząca, z kociego futra uda nam się też usunąć nadmiar martwego włosia.

Suchy szampon dla kota – sposób użycia

Zastosowanie suchego szamponu jest zdecydowanie prostsze niż zafundowanie kociakowi kąpieli. Nawet do tego rodzaju pielęgnacyjnego zabiegu zawczasu warto się jednak odpowiednio przygotować. Szampon niewymagający użycia wody zazwyczaj występuje w formie pianki bądź sypkiego pudru. Szczególnie przy tej drugiej opcji uważać powinniśmy na to, żeby zwierzak preparatem tym nie zasypał nam całego mieszkania. Podobnie więc jak w przypadku normalnej kąpieli, do pielęgnacyjnych czynności przystąpić powinniśmy w pomieszczeniu gospodarczym bądź w łazience. Jeśli boimy się, że pupil nasz sam z siebie nie wystoi grzecznie w jednym miejscu, o pomoc poprośmy dodatkową osobę, która delikatnie przytrzyma kociego rozrabiakę.

Dokładną instrukcję użycia suchego szamponu znajdziemy na ulotce dołączonej do zakupionego przez nas preparatu. Niezależnie od tego, jaki środek nabędziemy, przed przystąpieniem do zadania dokładnie wyczeszmy zwierzaka. Dzięki temu pozbędziemy się okrywy zbudowanej z martwych włosów i umożliwimy szamponowi wykonanie swego zadania. Zabierając się do „mycia”, preparat wpierw nanieśmy na swe dłonie, dopiero później zaś rozprowadźmy go po kocim ciele. Zapobiegnie to użyciu zbyt dużej porcji, precyzyjniej będziemy mogli też wyczyścić okolice pyska, uszu i oczu. W większości przypadków na sam koniec jeszcze raz sięgnąć powinniśmy po grzebień, tak by z futra na dobre pozbyć się resztek szamponu.

Czyszcząc sierść milusińskiego, pamiętajmy też o tym, że wszelkie zabiegi pielęgnacyjne mruczkowi muszą kojarzyć się przyjemnie. Warto więc w trakcie i po zakończonych działaniach uraczyć pupila jakimś smakołykiem. Ponadto zarówno w przypadku suchych, jak i zwykłych szamponów obowiązuje ta sama zasada – zawsze używajmy tylko tych środków, które stworzone zostały z myślą o kotach.

↓ SUCHE SZAMPONY DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu