Jak pomóc psu przetrwać Sylwestra?

Jak pomóc psu przetrwać Sylwestra?

Wiele psów boi się fajerwerków, niektóre wręcz panicznie, dlatego Sylwester jest dla nich koszmarnym przeżyciem. Na szczęście istnieją sposoby, by pomóc naszym pupilom przetrwać tę noc. Wbrew pozorom niewłaściwym postępowaniem jest pocieszanie zwierzaka, ponieważ utwierdzamy go tylko w przekonaniu, że ma się czego bać. Co możemy zatem zrobić?

Spróbujmy zająć czymś psa

Zamiast pocieszać pupila, lepiej spróbować go czymś zająć. Chodzi o to, by odwrócić jego uwagę od strzelających ogni sztucznych. Możemy na przykład starać się skłonić go do zabawy albo kusić jakimiś smakołykami. Niestety ta metoda może być mało skuteczna w przypadku psów panicznie bojących się huku fajerwerków.

Włączmy światła i muzykę

Jeżeli wychodzimy z domu na sylwestrową zabawę, zostawmy włączone światła (przynajmniej w jednym pomieszczeniu) oraz radio lub telewizor. Chodzi o to, by nasz pies nie przebywał w ciemności i ciszy, ponieważ nagły wybuch fajerwerków jest dla niego szokiem. Głośną muzykę włączmy nawet wówczas, gdy zostajemy z pupilem w domu – trochę zagłuszy ona sztuczne ognie.

Przygotujmy psu bezpieczne schronienie

Jeśli nasz pies słysząc fajerwerki, stara się schować, zadbajmy o to, by miał gdzie. Może to być na przykład specjalna klatka dla psów, o ile zwierzak jest do niej przyzwyczajony i czuje się w niej bezpiecznie. Wtedy możemy nawet go w niej zamknąć (szczególnie, gdy wychodzimy z domu).

Podajmy psu środki uspokajające

W sklepach zoologicznych dostępne są ziołowe preparaty uspokajające dla psów. Łagodne, ale skuteczne. Nie ogłupiają zwierzaków, ale obniżają u nich poziom stresu. Z pewnością mogą pomóc naszym pupilom przetrwać tę trudną dla nich noc. W przypadków niektórych psów ich zastosowanie jest wręcz konieczne. Pamiętajmy tylko to tym, że podawanie tych preparatów zwykle trzeba zacząć wcześniej, na kilka dni przed Sylwestrem. Wtedy bowiem ich działanie przynosi najlepsze efekty.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu