Preparaty uspokajające dla psów i kotów

Preparaty uspokajające dla psów i kotów

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo wielu z nas będzie bawić się na Sylwestra. Niestety, domowi pupile zwykle nie podzielają naszego entuzjazmu. Dla nich sylwestrowa noc to jeden z najcięższych okresów w roku, a to ze względu na fajerwerki. Psy i koty mają zmysł słuchu o wiele czulszy od nas, dlatego huk towarzyszący rozbłyskującym sztucznym ogniom bywa dla nich nie do zniesienia. Pomóżmy naszym zwierzakom przetrwać Sylwestra! Polecamy preparaty łagodzące stres.

W sklepach Kakadu (również w sklepie internetowym) znajdziecie bardzo dobrej jakości preparaty uspokajające dla psów i kotów. Są to środki ziołowe o łagodnym działaniu, które uspokajają, ale nie otumaniają zwierząt. Na przykład STRESS OUT  zawierający tryptofan, dziurawiec i taurynę. Tryptofan (prekursor serotoniny) zmniejsza napięcie mięśniowe i podatność na stres, dziurawiec zwiększa ilość serotoniny w mózgu przez co zwiększa uczucie zadowolenia, tauryna hamuje nadmierne pobudzenie w czasie stresu. Preparat najlepiej zacząć podawać na 3-4 dni przed Sylwestrem – wówczas jego skuteczność jest największa. Pozytywne efekty działania preparatu mogą się utrzymywać nawet do 3-4 dni po podaniu ostatniej dawki.

STRESS OUT ma postać tabletek, co może być problem w przypadku psów i kotów, które nie lubią łykać tabletek. Rozwiązaniem może być preparat w ampułkach o nazwie BEAPHAR NO STRESS SPOT ON. Zawartość ampułki wystarczy wycisnąć na skórę pupila i po kłopocie. Jednorazowa dawka działa do 1 tygodnia. Ważne jest tylko to, by nie kąpać zwierzaka po zastosowania środka, ponieważ zmniejsza to jego skuteczność. Jeśli nasz pupil sam się bardzo zmoczy, np. za spacerze, wskazane jest ponowna aplikacja. NO STRESS SPOT ON zawiera wyciąg z waleriany.

Wymienione preparaty uspakajające dla psów i kotów możemy stosować w każdej sytuacji stresowej. Nawet podczas świątecznej kolacji czy obiadu – niektóre zwierzaki nie lubią gości i zamieszania związanego z ich obecnością.

Tekst: Kakadu.pl
Zdjęcie: Fotolia.com

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak pomóc psu przetrwać Sylwestra? | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu